Mam haka na raka

0

„Mianowice, w jakim celu powstał w ogóle ten temat?” „Ale po kiego, do jasnej ciasnej, żalicie się o tym na forum?” (cytat z bart) Temat ten powstał dlatego, że napisaliśmy w dniu ogłoszenia wyników tj. 2009-04-04 emaila do wszystkich 14 organizatorów. Nie było od nikogo odpowiedzi w żadnej z form komunikacji. Na stronie także brakuje nr telefonu, nie ma wyznaczonej osoby do, której można zadzwonić, więc 2009-04-08 11:45:53 założyliśmy profil, aby sprawdzić, czy ktokolwiek interesuje się konkursem. Wydaje nam się, że dało to skutek skoro otrzymaliśmy odpowiedź po postach na forum. Raczej Nic dziwnego, że czujemy się trochę sfrustrowani. Mamy prawo do informacji. „w takich sprawach pisze się BEZPOŚREDNIO do organizatora napisaliśmy maile do każdego z organizatorów. Zostaliśmy bez odpowiedzi do czasu założenia profilu” (cytat z bart) Odpowiedź przyszła 9 kwietnia o godzinie 17:42 “nie dostaliśmy się, to nawrzucamy ile wlezie” (cytat z bart) Nie rozumiem kompletnie sensu tej wypowiedzi, mamy nadzieje, że nasze słowa nie były obraźliwe dla kogokolwiek. „Czy tak trudno zrozumieć, że wasza kampania mogła być gorsza od tych 100” (cytat z bart) Właśnie tego chcieliśmy się dowiedzieć, czy naprawdę nasza praca była „gorsza” niż top 100. „A ludzie w komisji, jak sama nazwa wskazuje, to ludzie. Mają subiektywne odczucia i nie są maszynami.” (cytat z bart) Chyba znamy inną definicję słowa subiektywna. Przecież temat powstał po to, żeby dowiedzieć się, co było w naszej pracy złe, lub mniej wartościowe. Okazało się, że jedynym czynnikiem poniekąd dyskwalifikującym nas była forma sprawozdania (której schemat jest zamieszczony w zbyt mało widocznym poście. Takie informacje powinny być do pobrania w profilu zespołu, czy np. jako link w miejscu gdzie podane są testy). My także nie jesteśmy maszynami. „znieść porażkę z jakimś honorem i cieszyć się z tego, że pomogło się ludziom, a nie znalazło uznanie wśród grupy ludzi organizującej jakiś konkurs, a nie wylewać żale na forum internetowym” (cytat z bart) jak sam nasz nik mówi chodzi o psychikę uczniów, którzy widząc dokonania i brak aprobaty mogą wykazać mniejszy entuzjazm w kolejnych akcjach (nie tylko mam haka na raka) „Szkoda, że wy nie szanujecie setki” (cytat z bart) Nadinterpretacją jest, „że wy nie szanujecie setki, która w oczach komisji była lepsza” Nikomu, nie chcemy ujmować zasług. Każdą zmianę zaczyna się od pierwszego kroku i każdy krok jest ważny, bo gwarantuje postęp. Szanujemy KAŻDEGO CZŁOWIEKA. Szanujemy „ludzi w Komisji”. Nam także należy się szacunek, a forum jest jednym ze środków komunikacji. Nie chcieliśmy w nikim wywołać poczucia winy i nie życzymy sobie, by ktoś nas obwiniał. „Ilość działań włożonych w konkurs, nie zawsze równa się wysokości wyników” (cytat z bart) Jeśli chodzi Ci o gołe fakty, możemy podać konkretne liczby pokazujące wyniki i zapewniamy, że włożony wysiłek był wprost proporcjonalny do efektów, lecz jeśli chodzi Ci o pkt w konkursie to wszystko straciliśmy przez brak schematu sprawozdania.(co nie oznacza że nie wysłaliśmy sprawozdania w terminie) „Ale nie czuję się niczemu winny, nie czuję się zbrodniarzem, który zabrał miejsce “najlepszej i najbardziej spektakularnej grupie w kosmosie (takie wrażenie odnoszę po lekturze waszych postów, sorry)”. (cytat z bart) Nikt nikogo nie oskarża o jakąkolwiek złą intencję, a co dopiero zbrodnie. Piszemy tylko o konkretnych faktach. Mamy konkretne dokumenty na każdy podjęty przez nas czyn. „Aha, i nie rozśmieszajcie mnie jakimś bojkotem czy czymś podobnym, bo to jest już żałosne i wcale nie mówię tego, aby wam dogryźć.” (cytat z bart) „Bojkot” ten ma konkretny cel, nie chodzi w nim, aby dopiec organizatorom, lecz, aby NIE obniżać morale uczniów, przed kolejnymi akcjami. Post z 2009-04-10 17:00:15 nie wyrażał opinii wszystkich członków naszego zespołu, była to subiektywna forma odreagowania emocjonalnego jednego z członków grupy (mediatorów forum prosilibyśmy o usunięcie tego posta, lecz nie ma tu opisanych rang forum, więc nie wiemy do kogo pisać) „ktos2009 – to teraz mamy taki nowy trend, żeby wstawiać sobie datę Pierwszej Komunii do nicka?” (cytat z bart) Sądzimy. że ten fragment postu jest co najmniej nieodpowiedni, na tego rodzaju forum. „Dlaczego z góry zakładacie, że jurorzy błądzą? Tak jakby nie było innych walorów w ocenianiu projektów, niż ilość wykonanej pracy. Może akurat wasz projekt ich nie porwał i nie miał tego “czegoś”. I tyle? To przecież nie koniec świata, bo jak sami stwierdziliście, nadal pomagacie.” (cytat z bart) Idea konkursu jest bardzo dobra i pożyteczna, dlatego nadal kontynuujemy nasze działania i wyznaczamy sobie kolejne cele i zadania. Jeśli nasza kampania była gorsza, to chcemy wiedzieć, co takiego poprawić, w jakim kierunku podejmować działania. Dajemy sobie prawo do popełniania błędów, lecz chcemy też wyciągać wnioski na przyszłość. Po raz pierwszy bierzemy udział w tym konkursie. Chcemy się uczyć od najlepszych. Zgodnie z ideą konkursu „Głównym zadaniem postawionym przed młodymi ludźmi jest zorganizowanie działań lokalnych oraz zaprojektowanie kampanii społecznej, której odbiorcami będą ich bliscy. Celem programu jest wykształcenie w polskim społeczeństwie postaw prozdrowotnych, a także zmiana nastawienia Polaków wobec chorób nowotworowych: sprawienie, by przestali uciekać od problemu, a zamiast tego zapobiegali chorobie poprzez odpowiednią profilaktykę.” Widząc ten cytat wypełnialiśmy wszystkie jego elementy i dodaliśmy „coś” od siebie. „Co innego znać swoją wartość, a co innego na siłę do niej przekonywać.” (cytat z bart) Znamy swoją wartość, a także wartość naszej pracy, a temat nie ma na celu na siłę wmawiać innym, że są gorsi, czy, że sędziowie są źli. Nie chcemy wzbudzać poczucia winy. Chcieliśmy tylko, aby nasze odwołanie było rozpatrzone, ponieważ nie otrzymaliśmy odpowiedzi z żadnego z 14 organizatorów „Brutalny wcale nie jestem. Wytknąłem wszystko, co mi się nie podoba, ale również i to, co mi się podoba. Nigdzie was nie obraziłem, nie używałem wulgaryzmów. Proste.” „ktos2009 – to teraz mamy taki nowy trend, żeby wstawiać sobie datę Pierwszej Komunii do nicka? ” (cytat z bart) Nie bronimy Ci wyrażania swojej opinii, nie przeszkadza nam dezaprobata z Twojej strony. Tak jak i my masz prawo do pisania co myślisz (choć część Twoich pytań sprawia. że dochodzimy do wniosku, że to Tobie nie podoba się, że mamy jakiekolwiek poglądy) ”Zapachniało mi poradnią psychologiczną dla smutnych nastolatków. Sorry. Nie macie znajomych, rodziny, dziewczyn, chłopaków, kuzynów, przyjaciół, itd.? Rozumiem, że można było opisać swoje rozczarowanie w gronie wspólnoty, jaką niewątpliwie są inni hakowicze, ale nie w taki agresywny i jednostronny sposób” (cytat z bart) Nie da się być niejednostronnym, gdy pisze się w imieniu jednej ze stron. Uważamy, że nasze wypowiedzi nie atakowały nikogo, przynajmniej nie miały takiego celu, chyba zrozumiałeś część sens naszej wypowiedzi. Post z 2009-04-10 00:29:33 miał być ostatnim naszym postem na tym forum, gdyż tego dnia otrzymaliśmy email od organizatorów, więc główny cel, czyli wyjaśnienie wątpliwości z pracownikami biura konkursu został spełniony. Choć nie jest to oficjalna wiadomość, lecz sam fakt napisania odwołania został zauważony. Nie widzimy większego sensu pisania w tym temacie. Zwłaszcza, że jak tak dalej pójdzie, to na forum zobaczymy odpowiedzi w postaci 1 literki w kolumnie. Czekamy na oficjalną odpowiedź. STRONA JEST NIEDOPRACOWANA. NALEŻY JĄ POPRAWIĆ ORAZ UDOSTĘPNIĆ WIĘCEJ ŚRODKÓW KOMUNIKACJI (np. numer telefonu). CHCEMY USPRAWNIĆ KOLEJNĄ EDYCJĘ KONKURSU, BY W PRZYSZŁOŚCI NIE DOCHODZIŁO DO TAKICH SYTUACJI. KAŻDY MA PRAWO DO PEŁNIENIA BŁĘDU I DO POPRAWY. (Prosimy mediatorów-administratorów, aby temat został zamknięty, a post z dnia 2009-04-10 17:00:15 usunięty) Zespół z III Liceum z Konina życzy WSZYSTKIM SPOKOJNYCH, POGODNYCH ŚWIĄT 🙂

2009-04-10 23:08:48

odpowiedz