Wasza miejscowość – Między nami licealistami – Forum

0

Ja jestem z niegdysiejszego Waldenburga, czyli Wałbrzycha (musiałam popisać się znajomością niemieckiego xD). Wałbrzych jest drugim miastem pod względem wielkości na Dolnym Śląsku, oh yeah naprawdę rządzimy xD, poza tym, co jest niewątpliwie dużym walorem, w niedalekiej okolicy znajduje się Zamek Książ, będący trzecim co do wielkości tego typu obiektem w Polsce (po Malborku i Wawelu)! Mówi się, że po zapadnięciu zmorku w lasku nieopodal dziedzińca usłyszeć można myśliwego i jego krwiożercze pieski… Kto nie boi się duchów i psychicznych ludzi kręcących się w nocy tu i tam, niech wpadnie do zamku gdzieś tak po północy a może natknie się na białą damę, fajnie, co nie?^^ Jeżeli mam być szczera, ale tak serio serio, to oprócz paru fajnych miejsc, Wałbrzych nie jest jakoś zbytnio urodziwy, a dlaczego? Po tym jak zlikwidowano kopalnie, które były kiedyś fundamentem miasta, wzrosło bezrobocie i co tu dużo kryć, bida zapukała ludziom do okien. Bywa. Ale, żeby nie było tak tragicznie dodam, że cały czas się rozwijamy, więc jest jeszcze nadzieja, że kiedyś Wałbrzych stanie się atrakcyjnym miejscem, chętnie odwiedzanym przez turystów 🙂 I choć mówi się, że nadzieja matką głupich to należy pamietać, że matkę trzeba kochać, bez względu na wszystko, bo jest tylko jedna… (puenta niezwykle pouczająca xD) Pozdrawiam

2007-10-27 19:38:44

odpowiedz