Gala Finałowa

0

Uczennice z Kietrza znalazły haka na czerniaka

Projekt kampanii autorstwa uczennic z Zespołu Szkół w Kietrzu w województwie opolskim zwyciężył w VI edycji programu „Mam Haka na Raka” poświęconej profilaktyce czerniaka. Premierowa emisja kampanii odbyła się podczas gali finałowej 13. czerwca br. w ATM Studio w Warszawie.

Podczas uroczystej gali finałowej w Warszawie poznaliśmy laureatów VI edycji programu „Mam Haka na Raka”. Główną nagrodę zdobyły uczennice z Zespołu Szkół w Kietrzu za kampanię „Rozwiej swoje wątpliwości”. Autorkami pomysłu są Katarzyna, Ewa, Paulina i Magdalena. Hakowiczkami opiekowała się Pani Elżbieta.

Scenariusz zwycięskiego projektu przedstawia ekspertów ds. zdrowia w trakcie wywiadu z dziennikarzami. W mediach pojawiła się informacja o rzekomych planach budowy nad Polską kopuły chroniącej obywateli przed złośliwym działaniem promieni UV powodujących czerniaka. Doniesienia wywołały lawinę pytań ze strony tłumnie zgromadzonych reporterów. Zwycięska kampania zaskakuje finalną puentą: „Jeżeli zauważysz niepokojące zmiany na skórze, skontaktuj się z onkologiem lub dermatologiem. Wczesne wykrycie pozwala na wyleczenie nowotworu skóry.”

Podczas gali wręczono także nagrody w pozostałych kategoriach:

  • Nagroda Mediów – Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie za kampanię „Zostań strażnikiem swojej skóry. Śledź zmiany”.
  • Nagroda Studentów Medycyny i Zdrowia Publicznego – II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim za kampanię „Nie daj się namierzyć. Chroń skórę”.
  • Nagroda za Działania Lokalne – Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie.
  • Nagroda Hakowicza – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 5 w Opolu za kampanię „Nie maskuj. Badaj się”.
  • Nagroda Partnera Strategicznego – II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Chrzanowie za kampanię „Skóra nie ma sobowtóra”.

W trakcie wydarzenia ogłoszono również dwa tytuły Honorowego Hakowicza. Wyróżnienia, przeznaczone do osób lub instytucji najbardziej zaangażowanych w promocję profilaktyki nowotworowej oraz wspierających uczestników programu, w tym roku otrzymała redakcja Gazety Lubuskiej oraz Pani Mirosława, prezes Stowarzyszenia Chorych na Czerniaka.

W gali uczestniczyło wielu patronów i partnerów, wśród nich m.in. Minister Administracji i Cyfryzacji Michał, podsekretarz w Ministerstwie Zdrowia Cezary, posłowie na sejm, przedstawiciele Urzędów Marszałkowskich, Kuratoriów Oświaty, Narodowego Funduszu Zdrowia, przedstawiciele świata nauki oraz stowarzyszeń pacjentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj