II Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku – Mam haka na raka

0
 • przeczytaj informacje o zespole
 • zagłosuj na ten zespół

1. Hasło „Badaj piersi-wygraj z RAKIEM. Twoje Życie w Twoich RĘKACH”

2. Film reklamowy

Bohaterką jest zwyczajna kobieta, w wieku ok. 30 lat, ponieważ większość kobiet może się z nią utożsamić. Wychodzi z domu, a cały czas towarzyszy jej wesoła muzyka, żegna się z mężem i dziećmi, następnie plan akcji rozgrywa się w mieście, w pracy, na zakupach, dzień jak co dzień, z tym że po drodze mija duży napis „BADAJ PIERSI”, tak jak większość kobiet mimo apelów bagatelizuje profilaktykę. Aż następuje przełom i kobieta niespodziewanie znajduje się w chorym świecie. Muzyka powinna być wyciszona, tło szare i suplementko zamazane. Wystraszona wycofuje się do zdrowego świata. Chorą i zdrową rzeczywistość oddziela niewidzialna bariera. Przesłaniem jest to, że kobieta samodzielnie wybiera w którym świecie chce żyć, ma szansę wrócić na prawidłową ścieżkę – czyli badania profilaktyczne. Bohaterka jest ustawiona profilem do kamery, a tło płynnie przechodzi z jednego środowiska do drugiego.

3.Bilbord

Jest to „stop klatka z filmu”: kobieta stojąca przed wyborem między zdrowiem, a chorobą. Mówi o tym hasło „Badaj piersi – wygraj z RAKIEM. Twoje Życie w Twoich RĘKACH”.

4.Spot radiowy

Niczego nie spodziewający się słuchacz, analizując pytania konkursowe usłyszy temat profilaktyki piersi. Reklama ta daje do myślenia, podkreśla, że kobiety na pierwszym miejscu stawiają inne sprawy niż własne zdrowie. Nagroda jest bezcenna – życie. W materiałach dodatkowych udostępniliśmy wersje wymienne, aby reklama nie była monotonna.

5.Animacja flash

Stopklatka taka sama jak na bilbordzie, z tym że rozsuwa się w obie strony. Internauta przesuwając granicę miedzy zdrową a chorą kobietą po chwili zostanie przeniesiony na internetową stronę www.mamhakanaraka.pl.

Materiały:

Plakat

Ostatnio na forum

 • Praca na wakacje! – atk, 26 lipca 2008 08:05
  PRACA NA WAKACJE! Poszukujemy osób chętnych do pracy w charakterze sprzedawcó…
 • Szkolenia/ kursy dla… – ~luna, 22 lipca 2008 15:22
  Zatem pozdawiam Dolny Śląsk:) Umijętny wybór to gwarancja sukcesu. Tyle, że …
 • Finał, czyli kto ma … – totencham, 08 lipca 2008 23:14
  A to świntuchy!