Hallu Solution – opinie z forum – cena – gdzie kupić!

przez | 1 grudnia, 2019

Hallux valgus, nieestetyczna “cebula”, która pojawia się naprzeciw dużego palca, jest często synonimem bólu i trudności w zakładaniu butów.

Hallu Solution

Od palucha łacińskiego (duży palec) i koślawego (odwróconego na zewnątrz), jest to deformacja przedstopia odpowiadająca odchyleniu dużego palca na zewnątrz (w kierunku drugiego palca) i która jest w przeważającej mierze żeńska (85 do 90% przypadków). Kiedy deformacja jest znaczna, na wewnętrznej krawędzi stopy pojawia się wypukłość kości: nazywa się to cebulą, która często jest odpowiedzialna za ból i zaczerwienienie poprzez bezpośredni kontakt z butem.

Ale kiedy zdeformowany duży palec nie spełnia już właściwie swojej roli napędowej, może dojść do przeniesienia ciężaru ciała na inne metatarsale, prowadząc do powstania bolesnych modzeli pod stopą, a nawet do cofnięcia “pazurowych” palców.

Chociaż ten stan jest czasem wrodzony, samo to, że twoja matka lub ciotka jest dotknięta tym schorzeniem, nie oznacza, że ty też będziesz. Ogólnie rzecz biorąc, hallux valgus dotyka kobiety od 50 roku życia, poprzez postępującą deformację (regularne noszenie obcasów…).