Co powoduje raka i jakie są jego objawy i leczenie

0

Para specjalistów prowadzi dogłębne badania nad chorobą i wyjaśnia w książce kwestie, które najbardziej intrygują pacjentów Niektórzy ludzie prowadzą zdrowy tryb życia, ćwiczą, dobrze się odżywiają, gdy nagle zostaje u nich zdiagnozowany rak. Wtedy nieuchronnie pojawia się pytanie: „dlaczego ja?”. Aby odpowiedzieć na to i wiele innych pytań, które przecinają umysły tych, którzy mają kontakt z rakiem, biomedyk i główny profesor w Unesp w Rio Preto, Paulo Cesar Naoum, wraz ze swoim synem, hematologiem Flávio Augusto Naoumem, wydali książkę Rak: dlaczego ja?

„Po 40 latach badań w obszarach hematologii zainteresowałem się dynamiką białek w komórkach nowotworowych. Chciałem więc ujawnić raka z punktu widzenia tych, którzy mają lub mieli chorobę”, mówi dr Paulo Cesar.

W tym celu szukał również wsparcia u specjalistów i prosił niektórych pacjentów lub ich rodzin o zadanie czterech pytań dotyczących choroby. Z 348 pytań wybrano 120, na które odpowiedzi przedstawione są w łatwym do zrozumienia języku.

Pochodzenie raka, prawa pacjenta, najnowsze dostępne terapie i profilaktyka to tylko niektóre z poruszanych tematów. Biorąc pod uwagę tak wiele treści, dr Paulo Cesar wskazuje tutaj, co uważa za 6 najlepszych prac i podsumowujemy istotę każdego tematu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj