Mam Haka Na Raka – Ogólnopolski program dla młodzieży

0

Wyszukaj:

Adam Małysz Ilość głosów: 0

Jego wizerunek dobrze się kojarzy 😉 A ludzie na słowo \”rak\” reagują strachem, paniką. Być może jego wizerunek sprawi, że ludzie bardziej zainteresują się kampanią.

Agnieszka Sikora Fundacja `PoDrugie` Ilość głosów: 0

Uważamy, że Pani Agnieszka jest odpowiednią osobą do uzyskania miana Honorowego Hakowicza. Jest osobą, która dla innych jest w stanie zrobić naprawdę wiele. Dobro ludzi jest dla niej czymś naprawdę ważnym, a pomaganie jest nieodłącznym elementem życia. Odkąd rozpoczęłyśmy udział w kampanii wspiera nas i nasze działania. To dzięki niej mamy siłę brnąć dalej i głębiej. Mamy siłę by móc dać komuś szansę na lepsze życie! Ona robi to już od bardzo dawna dlatego też sądzimy, że to byłaby dla niej odpowiednia podzięka za to co robi dla innych. ~Prymuski~

Amazonki ziemi świeckiej Ilość głosów: 24

Amazonki to organizacja skupiająca kobiety po mastektomi, działaczki poszerzyły naszą wiedzę na temat nowotworów oraz opowiedziały o tym jak wyglądają terapie w przypadku różnych nowotworów. Kobiety nagłaśniały nasza akcje, udostępniały nasze ulotki profilaktyczne. Pojawiły się tez na organizowanej przez nas otwartej presuplementcji podczas której okazały nam swoje uznanie oraz wdzięczność za przekazywanie wiedzy na temat profilaktyki wręczając nam medale za udział i zaangażowanie w szerzeniu wiedzy na temat nowotworów.

Andrzej Twardowski Ilość głosów: 21

Pan Andrzej Twardowski jest patronem naszej grupy – Katolik Angels. To właśnie jego kandydaturę chcemy zgłosić, ponieważ jest on postacią znaną (prezes koszykarskiego klubu Energa Czarni Słupsk), która w przeszłości zmagała się już z nowotworem. Pan Twardowski jest przykładem na to, iż dzięki szybkiemu wykryciu (profilaktyce), dobremu nastawieniu i szybko podjętym decyzjom nowotwór można zwalczyć.

Anna Kardasz Ilość głosów: 13

Wybraliśmy Panią Anię, ponieważ jako Koordynator Lubuskiego Programu Prewencji Pierwotnej Nowotworów zaangażowała się w naszą akcję i udzieliła nam wielkiego wsparcia. Pomogła nam udzielając różnych informacji, ale również otrzymaliśmy od niej materiały dydaktyczne. Dzieliła się z nami wiedzą i informacjami jakie posiada w tym temacie- badań i profilaktyki związanej z rakiem. Ułatwiła nam wybór prelegentów oraz dzięki jej pomocy zorganizowaliśmy wykłady w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. oraz w naszej szkole. Pani Ania jest osobą, która potrafi przekazać informacje osobom z każdego przedziału wiekowego. Zachęca do zdrowego stylu życia zarówno osoby dojrzałe jak i młodzież. Zachęca również do życia w zgodzie z samym sobą. Uważamy, że jest Ona najodpowiedniejszą osobą, która powinna otrzymać miano Honorowego Hakowicza

Anna Pabiś Ilość głosów: 14

Naszym zdaniem tytuł Honorowego Hakowicza, powinna otrzymać Anna Pabiś 2 wicemiss Polski, ale co najważniejsze inicjatorka badań profilaktycznych. Ania bardzo zaangażowała się w nasza akcję, rozpowszechniała informacje o niej, wzięła udział w organizowanych przez nas presuplementcjach opowiadając na nich swoją historię, podkreślając, że samobadanie to zapobieganie. Namawiała również uczestników spotkań na badania kontrolne. Młodych ludzi bardzo poruszała historia Ani, i widać był po ich twarzach, że wzięli sobie jej słowa do serca. Jesteśmy przekonane, że dzięki niej liczba osób wykonujących badania wzrośnie. Podziwiamy ją za takie zaangażowanie i uważamy, że to ona powinna zostać Honorowym Hakowiczem 7 edycji MHNR 🙂

Anna Tkaczuk Ilość głosów: 0

Chciałyśmy zgłosić naszą szkołę, ale uznałyśmy, że to Pani Dyrektor najbardziej zasługuje na miano Honorowego Hakowicza. Pani Anna zawsze służyła nam pomocą i najbardziej wspierała naszą akcję. Mogłyśmy na nią liczyć w każdej sytuacji.

Ariel Stawski Ilość głosów: 262

Człowiek orkiestra! To absolwent naszego Liceum. Jako, że szkoła bierze udział w programie po raz trzeci, on za każdym razem niósł nam pomoc m.in. jako czynny operator kamery, montuje nasze filmy, wykazał się, jako prowadzący koncertu charytatywnego, pomógł nam nawiązać współprace z lokalną telewizją oraz za jego zgodą Wolontariat NN, do którego należymy, pomógł nam w realizacji Flash moba. To wszystko to jego działania w małej pigułce, pomaga bezinteresownie za zwykłe dziękuję! Poświęca mnóstwo cennego czasu i uwagi dla innych. Poza tym to animator kultury, prowadzi Wolontariat NN, współorganizator Maratonu Piosenki Osobistej „Nocne śpiewanie” oraz prowadzący Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świeciu.

Barbara Kołodziej Ilość głosów: 5

Pielęgniarka dyplomowana z WS-SP ZOZ w Zgorzelcu . Cały czas angażowała się w akcje Mam Haka Na Raka, aktywnie uczestniczy w działaniach na terenie województwa , pomaga ludziom którzy potrzebują jej pomocy . Brała aktywny udział w zbiórce pieniędzy na rzecz chorej na białaczkę dziewczynki . Nasz zespół uważa że ta osoba najlepiej nadaje się na Honorowego Hakowicza ponieważ pomaga ludziom bezinteresownie i każdy który potrzebuje jej pomocy otrzyma ją.

Beata Moszczyńska Ilość głosów: 0

Na Honorowego Hakowicza wybieramy Panią Beatkę, ponieważ udało jej się namówić jak największą ilość osób do badania profilaktycznego, pomagała nam w organizacji akcji a także wykonała ręcznie bransoletki antychłoniakowe.

Burmistrz Pisza Jan Alicki Ilość głosów: 904

Chciałybyśmy zgłosić burmistrza naszego miasta, który najbardziej wspierał nas podczas 1 etapu projektu. Dzięki niemu odbył się nasz Dzień Hakowicza, w którym wzięło udział ok 500 os. co jest dla nas wielkim sukcesem w tak małym mieście jakim jest Pisz. To dzięki niemu mieszkańcy Pisza otrzymali ulotki informujące o chłoniaku oraz dostałyśmy upominki, które mogłyśmy wręczyć osobom, które brały udział w naszych konkursach.

Centrum Nauki i Biznesu Żak Ilość głosów: 0

Wybraliśmy tą instytucję ponieważ ona bardzo nam pomogła i była zainteresowana problematyką nowotworów układu chłonnego. Pomogli nam zorganizować każde spotkanie,presuplementcję, wykład. Przez tą organizację mogliśmy dotrzeć do jeszcze większej liczby odbiorców co jest w tym projekcie najważniejsze. Za ich pośrednictwem ogłaszaliśmy min. informacje o dniu otwartym w centrach onkologii oraz informacje o nowotworach układu chłonnego. Gdyby nie ich pomoc nie zaszlibyśmy tak dasuplemento. Pozdrawiamy, zespół z Zabrza 🙂

Chrzanowska Telewizja Lokalna Ilość głosów: 4

Chrzanowska Telewizja Lokalna bardzo pomogła nam przy realizacji naszych pomysłów. Starali się, by usłyszało o nas jak najwięcej osób z powiatu i okolic. Bardzo życzliwi i pomocni ludzie, jakich teraz niestety niewiele na tym świecie. To jest nasz typ Honorowego Hakowicza! 🙂

Daniel Hildebrandt Ilość głosów: 16

Zgłaszamy naszego szkolnego kolegę Daniela, który poradził sobie z chorobą nowotworową i wspierał nasze działania w programie.

Danuta Kasparek Ilość głosów: 0

Uważamy, że na miano Honorowego Hakowicza zasługuje Pani Profesor Danuta Kasparek, ponieważ wspierała nas w naszych działaniach. Udostępniła nam klasę biologiczną, dzięki czemu mogłyśmy prowadzić suplementcje na temat chłoniaka. Udzieliła nam także wszelkich potrzebnych informacji do zrealizowania kampanii. Jesteśmy jej ogromnie wdzięczne za wszystko i chciałybyśmy jej wielce podziękować, dlatego wybrałyśmy ją na Honorowego Hakowicza.

Dariusz Kłak/Firma Decan/Słupsk Ilość głosów: 0

Firma Decan ze Słupska (ul. Piłsudzkiego 9) już po raz trzeci wsparła akcję Mam haka na raka poprzez wydruk ulotek oraz innych przygotowanych przez nas materiałów wykorzystywanych w trakcie działań. Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować właścicielowi firmy – Panu D. Kłakowi za pomoc, niezawodność, życzliwość i za przyczynienie się do tak szerokiego rozprzestrzenienia się przeprowadzanej przez nas akcji profilaktycznej.

Dariusz Rataj-Dyrektor Zespołu Szkół im.Bolesława Prusa w Częstochowie(m.in.Technikum nr 11) Ilość głosów: 1

Pan Dyrektor był osobą,która bardzo wspierała nasze działania prowadzone w ramach 7.edycji Mam Haka na Raka.Dzięki Dyrektorowi nauczyciele zgodzili się na udział uczniów w marszu ulicami Rakowa.Udostępnił nam salę widowiskową w celu przeprowadzenia spotkania edukacyjnego dla młodzieży.Wyraził zgodę na nasze starania się o patronat medialny Prezydenta Miasta Częstochowy,wynajęcie Sali Sesyjnej w Urzędzie Miasta Częstochowy.Udostępnił komputery,drukarki,studio fotograficzne.Zachęcił młodzież naszej szkoły do udziału w marszu,dzięki czemu mogliśmy dotrzeć z informacją o profilaktyce chłoniaków do bardzo szerokiej społeczności lokalnej i zarazem w całej Polsce.Nasz Dzień Hakowicza nagłośniły media(linki wskazaliśmy w sprawozdaniu). Z uśmiechem i życzliwością reagował na wszystkie nasze prośby dotyczące naszych działań.

Dominik Makowski Ilość głosów: 0

Jest autorem książki \”Szeregowy Chłoniak\”, sam chorował na ziarnicę złośliwą i udało się mu ją pokonać. Obecnie wspiera ludzi chorych i bardzo wspierał naszą grupę podczas pierwszego etapu

Dominika Werbicka Ilość głosów: 7

Najlepszym kandydatem na Honorowego Hakowicza naszym zdaniem jest ta osoba, która choć odrobinę zna się na płaszczyźnie nowotworów. Wobec tego wybraliśmy naszą koleżankę Dominikę Werbicką, która ma 14 lat i choruje na raka. Co prawda nie jest to chłoniak, ale dziewczyna w szczególny sposób przyczyniła się do naszej akcji. Była na naszej presuplementcji i chociaż z powodu ważnych badań nie udało jej się dotrzeć na Dzień Hakowicza, to wciąż utrzymywała z nami kontakt. Dominika jest dla nas przykładem jak żyć z ciężarem tak strasznej choroby. To dziewczyna bardzo silna, której uśmiech nie znika z twarzy. Dominika daje nadzieję, nadzieję na lepsze jutro. Ona walczy i się nie poddaje. Jest dla nas ucieleśnieniem dobra i miłości do drugiego człowieka. Jest głęboko przekonana o tym, że wygra z chorobą i my również to wiemy! Bóg nie pozwoli by z tego świata odeszła tak wspaniała i wrażliwa osoba. My i inni ludzie, którzy Ją znają i wspierają w to wierzymy. Myślimy, że tu idealnie pasuje cytat z piosenki zespołu LemON pt.: \”Nice\” o treści: \”Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwycięzcami.\” Dominika bez wątpienia Ma Haka Na Raka.

dr Andrzej Sieracki – Poradnia Onkologiczna przy Szpitalu im. Jana Pawła II w Zamościu Ilość głosów: 0

Na Honorowego Hakowicza typujemy Pana dr Andrzeja Sierackiego, onkologa klinicystę, pracującego w Poradni Onkologicznej przy Szpitalu im. Jana Pawła II w Zamościu. Pan dr jest bardzo dobrym doradcym, kochającym swoją pracę i przesympatycznym człowiekiem. W ramach realizowanej w szkole oświaty zdrowotnej współpracujemy z dr Sierackim od lat trzech i nigdy nas nie zawiódł. Jest sumienny, rzetelny i traktuje nasze przedsięwzięcia poważnie. Jest przystojny i zawsze uśmiechnięty, a jego słoneczna aura \”leczy\” samą obecnością. Zapraszaliśmy do szkoły wielu specjalistów i nieraz drogo nas to kosztowało. Dr Sieracki zawsze robił to bezpłatnie, doradzał nawet jak skonstruować scenariusz zajęć suplementcyjnych z profilaktyki nowotworowej. Udostępniał nam czasopisma naukowe dotyczące problematyki nowotworowej, a nawet broszury do biblioteki szkolnej. Nie tylko młodzież, ale również nauczyciele czekają z niecierpliwością na jego presuplementcje i pogadanki, bo są prowadzone w pogodnym nastroju. Oby takich doradcay było w kraju jak najwięcej!!!

Dr Laura Grześkowiak Ilość głosów: 0

Przekazała naszemu zespołowi sporo informacji na temat chłoniaków, zaangażowała się w zorganizowany przez hakowiczów wieczór m.in. poprowadziła presuplementcję dotyczącą diagnozowania i leczenia chłoniaków

dr n med. Bogusław Staniul Ilość głosów: 124

Dr n med. B. Staniul, ceniony chirurg- onkolog, ordynator w sulechowskim szpitalu. Pomimo faktu, że Sulechów jest niewielkim miasteczkiem, na zabiegi do doktora Staniula przyjeżdża wielu ludzi, nie tylko z okolic. Podczas trwania pierwszego etapu projektu służył nam dobrą radą, dostarczał materiały, a ponadto wyraził 100% poparcie dla naszej akcji! Tak ważny i inspirujący dla nas człowiek onieśmielił nas słowami, że czuje się zaszczycony możliwością wsparcia akcji, która ma za zadanie aktywizowanie młodzieży, która najczęściej nie przejmuje się tematyką nowotworów.

dr n. med. Marcin Pasiarski Ilość głosów: 0

Wybrałyśmy dr Marcina Pasiarskiego, który jest hematologiem, gdyż jego pomoc nie ogranicza się jedynie do pomagania ludziom poprzez leczenie. Jest on kierownikiem Kliniki Hematologii przy Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. Po pierwsze dr Marcin Pasiarski towarzyszył nam podczas wywiadu w Radiu Kielce i informował o chłoniakach. Po drugie dzięki mediom stale nawołuje do badań profilaktycznych i niejednokrotnie odpowiada na pytania słuchaczy w radiu, w którym często udziela wywiadów. Jest to człowiek zaangażowany w akcje związane z profilaktyką i popierający takie działania.

dr n. med. Stefan Szelc – Ordynator Oddziału Onkologii w Szpitalu Miejskim w Knurowie Ilość głosów: 45

Z ogromną przyjemnością chcielibyśmy zgłosić kandydaturę dr n. medycznych – Stefana Szelc – do głosowania na Honorowego Hakowicza. Doktor Szelc jest Ordynatorem Oddziału Onkologii w Szpitalu Miejskim w Knurowie. Jest specjalistą w zakresie leczenia nowotworów i posiada wieloletnie doświadczenie. Podczas spotkania, które odbyło się 19 lutego 2014 roku, podzielił się z nami swoją wiedzą o Chłoniakach, przekazując w prosty i otwarty sposób niezbędne informacje, dzięki czemu teoretycznie w tym obszarze jesteśmy bogatsi. Będzie nam miło, gdy zagłosujecie na naszego kandydata i jednocześnie wspólnie zwiększymy szansę na zdobycie dla niego tytułu Honorowego Hakowicza, dziękując w ten sposób za dotychczasową współpracę pomiędzy nami.

dr n. med. Wojciech Homenda/Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku Ilość głosów: 2

Dr n. med.Wojciech Homenda to ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala Specjalistycznego w Słupsku, specjalista chorób wew. i hematologii. Dr Homenda bardzo aktywnie włączył się w nasza akcję. Na zorganizowanej przez nas – po przemarszu ulicami miasta – konferencji wygłosił wykład inauguracyjny: Chłoniaki nowy problem współczesnej onkologii. Pan doktor wspierał nas przez cały czas i podkreślał celowość takich działań młodzieży. Wykład odbył się na sali dla 250 osób w Szkole Policji. Pan doktor w sposób jasny i przejrzysty przedstawił charakterystykę chłoniaka i znaczenie badań profilaktycznych. Ma w tym względzie doświadczenie, gdyż pracuje również jako wykładowca w Instytucie Nauki o Zdrowiu na Akademii Pomorskiej w Słupsku. Mimo napiętych zajęć znalazł czas na spotkanie z nami i udział w konferencji.

dr n. med. Zbigniew Pawłowicz Ilość głosów: 72

Jako zespół \”Antyraczki\” proponujemy przyznanie zaszczytnego tytułu Honorowego Hakowicza dr n. med. Zbigniewowi Pawłowiczowi, który jest dyrektorem Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Pan Pawłowicz jest laureatem kilku znaczących nagród. Niejednokrotnie swoimi działaniami i decyzjami udowadniał, że to zdrowie pacjenta jest najważniejsze. W 2013r. podjął działania w celu zmniejszenia kolejki oczekujących pacjentów na leczenie w bydgoskim centrum Onkologii. Mimo wielu trudności doprowadził do tego, że bydgoski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, wypłacił Centrum Onkologii zaległe pieniądze oraz przyznał wyższy kontrakt, co sprawiło, że można było przyjąć większą liczbę chorych. Pan Zbigniew Pawłowicz sprawił, że przy Centrum Onkologii prężnie działa Zakład Profilaktyki i Promocji Zdrowia, który organizuje wiele spotkań, często przekazuje materiały edukacyjne. Również sam Pan Pawłowicz chętnie angażuje się w tego typu działania. W tym roku wyraził zgodę na objęcie patronatu przez Centrum Onkologii nad działaniami naszego zespołu w trakcie udziału w 7. edycji Programu \”Mam Haka Na Raka\”. Pan Pawłowicz pozyskał również środki na budowę przy Centrum Onkologii tzw. PARiS – Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu, który służy nie tylko chorym, ale również wszystkim mieszkańcom Bydgoszczy i okolic. Wszystkie te działania doprowadziły do tego, że Centrum Onkologii dysponuje obecnie świetnym zapleczem, sprzętem, leczą tu wybitni doradcy, a zdrowie pacjenta jest dobrem nadrzędnym. Dzięki temu Centrum Onkologii w Bydgoszczy jest uznawane za jedno z najlepszych w Polsce. według nas dr n. med. Pan Zbigniew Pawłowicz w pełni zasługuje na tytuł Honorowego Hakowicza, co niejednokrotnie udowadniał. Jest osobą, która robi naprawdę wiele, aby poprawić sytuację osób chorych na nowotwory.

dr Radosław Chaber pracownik SPZOZ przychodnia w Sycowie Ilość głosów: 6

Zgłaszamy doktora Radosława Chabra na Honorowego Hakowicza ponieważ jest on jedyną osobą która nie odmówiła nam pomocy w przeprowadzeniu wykładu dla mieszkańców miasta i gminy Syców oraz uczniów naszej szkoły, co więcej wykład przeprowadził bezpłatnie (jest jedyną osobą spośród wielu instytucji i osób która zrobiła to bezinteresownie). Pan doktor posiada bardzo dużą wiedzę na ten temat chłoniaka i ciekawie potrafi ją przekazać, pod koniec przedsięwzięcia pan doktor zaoferował nam pomoc w kolejnych działaniach na rzecz akcji prozdrowotnych. Podczas działań nad projektem MAM HAKA NA RAKA był bardzo zaangażowany, udzielał nam cennych wskazówek, współpracował chętnie z młodzieżą,często opowiadał przypadki ze swojej pracy. Uważamy że zasługuje on na tytuł honorowego hakowicza.

Drużyna LIMFA Ilość głosów: 31

Na naszego Honorowego Hakowicza wybrałyśmy grupę \”LIMFA\”. Uważamy, że zasługują oni na takie miano. Od dłuższego czasu obserwujemy zmagania tej drużyny. Przeprowadzili wiele ciekawych akcji, związanych z tematyką raka- chłoniaka. Olbrzymia liczba wiernych towarzyszy im w zmaganiach. Uważamy, że przez ciężką pracę oraz ogromne zaangażowanie w program \”Mam Haka Na Raka\” i promowanie badań profilaktycznych, ale i nie tylko, zasługują na tytuł Honorowego Hakowicza.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Drohiczynie Ilość głosów: 54

Ta instytucja zasługuje na szczególne wyrożenienie i miano Honorowego Hakowicza przede wszystkim dlatego, że w każdej sytuacji mogliśmy liczyć na jej wspracie. Dyrekcja chętnie wypożyczała nam sprzęt komputerowy i multimedialny potrzebny podczas presuplementcji oraz materiały biurowe, bez których nie moglibyśmy zrealizować podstawowych celów programu (ulotki, plakaty, ankiety, deklaracje itp.). Należy również dodać, że Dyrekcja chętnie włączała się w propagowanie profilaktyki nowotorów, Nasza praca i dotychczasowe osiągnięcia nie miałyby żadnego odzwierciedlenia gdyby nie pomoc i zaangażowanie ze strony Dyrekcji. Nasz sukces jest wspólnym dziełem wszystkich instytucji i patronów, do których się zgłosiliśmy, za co serdecznie dziękujemy!

Elżbieta Adamczyk Ilość głosów: 280

Elżbieta Adamczyk to kobieta, która naszym zdaniem zasługuje na miano Honorowego Hakowicza. Towarzyszyła nam od samego początku wzięcia udziału w projekcie \”Mam Haka na Raka\”. Na każdym kroku wspierała nasze działania. Poznaliśmy ją dzięki temu, że jako jedna z nielicznych osób otwarcie mówiła o swoim pozytywnym nastawieniu do tego co robimy i gratulowała komentując posty na naszym facebook\’owym funpag’u. Pisała do nas, dodawała nam otuchy. Kiedy postanowiliśmy się z nią spotkać, dowiedzieliśmy się czegoś, co niebywale nami poruszyło: jest to osoba, która wygrała walkę z nowotworem- stąd między innymi Jej ogromne zainteresowanie i podziw dla nas. Sposób w jaki opowiadała nam o tym co przeszła i jak dzięki wsparciu swoich bliskich i nadziei na \”lepsze jutro\” udało Jej się zwalczyć chorobę, na pewno utkwi w naszej pamięci.. Dzięki temu życiowemu świedectwu, każdy z Nas poczuł, że to co robimy ma sens i, że to nie są tylko słowa i czyny rzucane na wiatr. Żadne z nas dawno nie spotkało tak pozytywnego i pełnego chęci do życia człowieka. Pani Elżbieta stała się naszą motywacją do dalszej pracy. Bardzo rzadko zdarza się natrafienie w życiu na kogoś tak wyjątkowego, dlatego postanowiliśmy to wykorzystać i odwdzięczyć się tak drobnym gestem jakim jest zgłoszenie Jej jako Honorowego Hakowicza.

Ewa Wójcik Lis Reporter Działu Wiadomości Radia Leliwa Ilość głosów: 0

Pani Ewa Wójcik Lis z wielkim zaangażowaniem pomagała nam w pierwszym etapie akcji. Mogłyśmy liczyć na jej pomoc między innymi przy zapraszaniu mieszkańców Tarnobrzega na konferencje, szerzyła wiedzę na temat nowotworów węzłów chłonnych poprzez emitowanie wywiadów z naszą grupą. Jest człowiekiem bardzo pogodnym i uprzejmym. Uważamy, że ona również zasługuje na bycie honorowym hakowiczem.

Fundacja na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową Ilość głosów: 265

Osobą wybraną przez nas na Honorowego Hakowicza jest instytucja: \”Fundacja na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową\”. Wybraliśmy tą fundację, dlatego, że spełniają oni marzenia dzieci chorych na rożne rodzaje nowotworu a także pomagają im finansowo w leczeniu, organizują imprezy o charakterze kulturalno-oświatowym dla dzieci i ich rodziców pozwalających im przetrwać leczenie choroby nowotworowej w dobrej kondycji psychicznej, zakują sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny dla klinik i szpitali, wybudowali Oddział Poprzeszczepowy, dzięki któremu można zwiększyć liczbę wykonywanych transplantacji. Sami zostaliśmy wolontariuszami tej fundacji, aby pomóc Kamilowi Kulawieckiemu, który zachorował na chłoniaka. Nie dość, że pomagają innym to starają się wybudować przylądek nadziei wraz z Martyną Wojciechowską.

Gabriela Kłap Ilość głosów: 9

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chrobrzu – wspierała wszystkie nasze działania, dzięki jej osobistemu zaangażowaniu włączyły się do naszej akcji wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej, ich rodzice i dziadkowie – czyli prawie wszyscy mieszkancy Chrobrza!

Głos Świdnika Ilość głosów: 0

Jest to lokalna gazeta, o zasięgu powiatowym, która objęła nas patronatem medialnym. Dzięki uprzejmości i wielkiemu zaangażowaniu pracowników tego tygodnika o działaniach prowadzonych przez naszą grupę usłyszeli nie tylko mieszkańcy naszego miasta- Świdnika, ale także całego powiatu świdnickiego.

Grzegorz Sowicz Ilość głosów: 0

Halina Rybak Ilość głosów: 0

Naszym zdaniem pani Halina zasługuje na miano Honorowego Hakowicza, ponieważ na co dzień przez swoją pracę w sanepidzie pomaga ludziom, którzy borykają się z chorobami takimi jak nowotwory i raki. Ta pani jest pełna pozytywnej energii, gotowa do pomocy innym. Doskonale umie uświadamiać ludzi i im pomagać, była do tego doskonale szkolona przez branie udziału w różnych spotkaniach które miały na celu zapoznanie z danym problemem. Przez czas trwania tego konkursu była otwarta na nasze pytania, pomocna i zawsze do naszej dyspozycji.

Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach Ilość głosów: 0

Centrum Onkologii w Gliwicach już drugi rok z rzędu aktywnie wspiera naszą szkołę w akcji \”Mam haka na raka\” przekazując niesamowite zasoby wiedzy zespołowi MHNR, przyjeżdżając na \”Dzień Hakowicza\”, aby poprowadzić ciekawe i profesjonalne wykłady. Przekazują również niesamowite ilości materiałów dydaktycznych (w tym ulotki, plakaty, \”Europejskie Kodeksy Walki z Rakiem\”, \”Kodeksy Zdrowego Życia\”, długopisy, ołówki) i wiele innych pomocy dydaktycznych, które drużyna MHNR wykorzystuje podczas swoich działań w programie. Na szczególne podziękowania z naszej strony w tym roku zasługują panie: dr. Marta Mianowska – Malec, oraz doktor pielęgniarstwa Pani Alicja Dyla, za poprowadzenie w naszej szkole podczas Dnia Hakowicza ciekawych presuplementcji na sali gimnastycznej, w których wzięła udział cała szkoła. Warto wspomnieć, że warsztaty nie są tylko teoretyczne, ale także obejmują zawsze zakres praktyczny (jak w tym roku nauka samobadania piersi). Myślimy, iż Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach zdecydowanie zasługuje na tytuł \”Honorowego Hakowicza\”. Cały instytut zajmuje się od wielu lat problematyką chorób nowotworowych i sądzimy, że przyznanie właśnie tego tytułu w jakimś stopniu będzie swoistym podziękowaniem za ich poświęcenie, pomoc i profesjonalizm zarówno w leczeniu raka, jak i w szerzeniu profilaktyki, choćby przez wspieranie naszych działań w programie.

Irena Grablewska Ilość głosów: 0

Pani Irena jest nauczycielem wychowania fizycznego i przedmiotów zawodowych w naszej szkole. Od początku przedsięwzięcia wspierała nasze działania. Towarzyszyła nam w przygotowaniach oraz przebiegu imprez szkolnych. Oddana idei programu. Wspólnie z Panią Grablewską przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy turniej w halową piłkę nożną. Jak przystało nauczyciela w-f zagrzewała nas do walki, zdrowej rywalizacji i aktywności.

Iwona Drab-Mazur Kirownik Centrum Onkologii w Tarnobrzegu Ilość głosów: 5

Jest to kobieta bardzo zdecydowana i inteligentna. Na co dzień boryka się z chorobami nowotworowymi w tarnobrzeskim szpitalu, gdzie pracuje. Bardzo pomogła nam w trakcie akcji \”Mam haka na raka\”. W trakcie konferencji, która zorganizowałyśmy 20 lutego przedstawiła prezentację na temat \”Co Polacy wiedzą o chłoniakach\”. To dzięki niej odbyła się Biała Sobota w naszym regionie. Uważamy, że Pani Mazur jest idealnym przykładem honorowego hakowicza.

Jan Kochanowicz Ilość głosów: 355

Tytuł Honorowego Hakowicza w konkursie „Mam haka na raka” chciałybyśmy przyznać dla doktora habilitowanego medycyny Jana Kochanowicza. To znana postać w białostockim środowisku suplementarskim. Urodził się w 1965 roku, w Białymstoku. Akademię Medyczną w Białymstoku ukończył w 1992 roku, a w 2001 uzyskał specjalizację w zakresie neurologii oraz w 2003 tytuł doktora nauk medycznych. Swój przewód habilitacyjny zakończył w 2010 roku. Od 2010 roku jest Kierownikiem Zakładu Neurologii Inwazyjnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problemów leczenia pacjentów z krwotokiem podpajęczynówkowym, przezczaszkowej ultrasonografii dopplerowskiej, neurofizjologii klinicznej. Dr hab. med. Jan Kochanowicz jest pomysłodawcą i gospodarzem programu \”Pytanie do Specjalisty\”. Bardzo mocno zaangażował się w pracę naszej grupy, udostępniając nam swoje dane kontaktowe oraz proponując udział w jego programie radiowym ,,Pytanie do specjalisty”, (Radio Orthodoxia Białystok 102,7 MHz), w którym przypomina o zdrowym trybie życia, zachowaniu diety i aktywności fizycznej. Oprócz tego zebrał podpisy pod deklaracjami wśród swoich pacjentów, zaangażował w działanie swoich współpracowników, rodzinę i znajomych oraz zamieścił informacje na temat naszej grupy i działalności na stronie internetowej swojej kliniki. Poza tym przypomina swoim pacjentom o badaniach profilaktycznych, wspominając o konkursie. Jest naszym mentorem, wsparciem, doradcą merytorycznym. Podczas spotkań dzieli się z nami swoim doświadczeniem, udziela rad, wspiera duchowo, podkreślając słuszność naszych działań. Bez doktora nasze działania nie dałyby takiego efektu. Przyznając ten tytuł, chciałybyśmy podziękować mu za wszystko co dla nas zrobił. „Autorytety z poprzednich epok nie mają już mocy przykładu. Trzeba sięgać po ludzi, którzy są obok nas”

Jarosław Tkaczyński Ilość głosów: 23

Burmistrz Praszki. Zaprosił całą naszą grupę na Sesję Rady Miejskiej, abyśmy mogły przedstawić swój plan działania miejscowym władzom i samorządowi, a także został jednym z wielu sponsorów. W znacznym stopniu przyczynił się do naszego sukcesu i przejścia naszej drużyny do II etapu. Wspierał naszą akcję finansowo jak również pomagał zachęcać do profilaktyki mieszkańców naszego miasta i okolic.

Joachim Buchwald/ chirurg w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce Ilość głosów: 5

Doktor Joachim Buchwald chirurg w IGiChP w Rabce zwany jest \”doradcym od spraw beznadziejnych\”. Podczas gdy inne szpitale odmawiały dalszego leczenia małych pacjentów, dr Buchwald wyciągał dzieciaki za uszy do życia. Ciekawy człowiek z boskim talentem i z taką też aurą wokół siebie.

Jolanta Nowak Ilość głosów: 0

suplement. med. Jolanta Nowak – matka jednej z członkiń naszej grupy – bardzo nam pomagała w trakcie trwania pierwszego etapu akcji \”Mam haka na raka\”. Oprócz pomocy w przekonaniu do objęcia patronatem przez Prezydenta Miasta Chorzowa, \”Fundację Iskierka\”, oraz Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii, brała czynny udział w naszych działaniach. Sprawdzała i korygowała informacje zawarte w ulotkach i prezentacjach. Na dzień hakowicza w naszej szkole zorganizowała dla klas biologiczno-chemicznych wykład na temat chłoniaków prowadzony przez Ordynatora Oddziału Hematologii i Onkologii w Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii dr n. med. Marię Wieczorek, a następnie w trakcie happeningu udzielała konsultacji suplementarskich osobom zainteresowanym badaniami.

Józef Matela Ilość głosów: 1

Pan Józef Matela jest burmistrzem naszego miasta. Udziela nam wsparcia w naszych działaniach, uczestniczy w przygotowywanych przez nas akcjach związanych z \” Mam Haka na Raka\”. Objął nas patronatem honorowym co jest dla nas ważnym aspektem, gdyż w pełni popiera nasze działania.

Karolina Wawrzyniak Ilość głosów: 0

Pani Dyrektor szerzy wiedze na temat nowotworów, wspiera w prowadzonych akcjach, pomaga przy ogranizacji przedsięwzięć

Katarzyna Staniszewska Ilość głosów: 0

Głównym powodem wystawienia kandydatury Pani Staniszewskiej jest fakt, że jest osobą, którą osobiście znamy i możemy konkretnie powiedzieć jaki jest jej wkład pracy w naszym środowisku na rzecz realizacji tego projektu. Dzięki jej pracy w ogóle ten projekt zaistniał w naszej szkole. Cały czas będąc opiekunem grup działających w naszym Zespole Szkół aktywnie działa na rzecz sprawnego jego realizacji. Trzeba dodać, że Pni Staniszewska nie tylko bierze udział w realizacji tego projektu, ale także dzięki jej pracy wielu uczniów miało i nadal ma możliwość odbywania praktyk zawodowych za granicą.

Klamra Ilość głosów: 0

Jako Honorowego Hakowicza wybrałyśmy instytucje \’\’Klamra\’\’, Wybór ten uzasadniamy wielkim zaangażowaniem w to co robimy, zainteresowanie oraz wielką pomoc. Klamra również pozwoliła nam na zrealizowanie planów na temat wyglądu baneru roll-up plakatów czy też ulotek. Każdy nasz pomysł na zaprojektowanie naszych rzeczy promocyjnych przedyskutowałyśmy z Klamrą która nasze plany przekładała w rzeczywistość czasem podsuwając lepsze pomysły na nasze działanie.

Krystyna Chełchowska Ilość głosów: 86

Pani Krystyna jest żywym przykładem, że z nowotworem można wygrać. Niedawno obchodziła \”Drugie Urodziny\” ( świętowała 20 rocznicę wygranej walki z nowotworem). Była wiceprezesem Klubu Kobiet po Mastektomii \”Amazonki\” w Ostrołęce. Prowadzi kronikę ostrołęckich \”Amazonek\”. Swoim działaniem rozszerza profilaktykę i zachęca do badań. Jest ochotniczką odwiedzającą w szpitalu kobiety przed jak i po operacji usunięcia piersi. Wspiera je i krok po kroku tłumaczy jak sobie z tym radzić. Jest otwarta na problemy kobiet, utrzymuje kontakt z paniami, które nie należą do klubu \”Amazonek\”. Mimo swoich życiowych trudności zawsze ma czas aby pomóc nam w realizacji założeń programu. Wspomaga naszą akcję już od 5 lat. Jest kobietą pełną energii, cieszącą się z życia. Jednym z jej zainteresowań jest malowanie na szkle. Pani Krystyna Chełchowska jest dla nas autorytetem w życiu osobistym jak i w działalności społecznej. Uważamy, że w pełni zasługuje na tytuł \”Honorowego Hakowicza\”.

Krystyna Kruca Ilość głosów: 1

Jest to osoba, która czynie brała udział w rozpowszechnianiu informacji na temat chłoniaka. zamieściła na stronie oświaty informacje na temat darmowych badań. Dzięki niej wiele osób skorzystało z nich. Jej zaangażowanie w projekt jest widoczne do chwili obecnej oraz zdeklarowała dalszą pomoc w szerzeniu informacji.

Krzysztof Jadczak Ilość głosów: 3

Pan Krzysztof Jadczak jest Burmistrzem Miasta i Gminy Gąbin. Bierzemy udział w tej kampanii już po raz trzeci, a Pan Krzysztof od samego początku towarzyszy nam w naszych działaniach. Każdego roku mogliśmy liczyć na jego pomoc. Jego gabinet zawsze był dla nas czynny, interesował się naszymi działaniami i ideą programu Mam Haka Na Raka. Opowiadał nam o swoim życiu, jak dba o swoje zdrowie, wykonuje badania profilaktyczne. Dzięki Panu Burmistrzowi możemy spotkać pod naszą Gminą tzw. mammobusy. Pan Krzysztof Jadczak jest wspaniałym człowiekiem- dba o siebie, ale również o innych.

Krzysztof Komorowski Ilość głosów: 0

Uważamy ,że tytuł ”Honorowego Hakowicza” należy przyznać panu Krzysztofowi Komorowskiemu. Pan Krzysztof odznaczył się niezwykłą wielkodusznością i hojnością. Dzięki jego finansowemu wsparciu ,udało się nam wypromować akcję na szeroką skalę w kilku powiatach. Ujęła nas jego bezinteresowna chęć współpracy i zaangażowanie w promocję akcji. Dzięki swojej altruistycznej postawie pan Krzysztof Komorowski w pełni zasługuje na tytuł „Honorowego Hakowicza”.

suplement. med. Jacek Krzanowski / Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny im. Ks. B. Markiewicza w Brzozowie Ilość głosów: 400

Pan doktor, hematolog z Brzozowa, specjalizuje się również w walce z chłoniakami. Choć działamy w różny sposób, mamy podobne cele! Pan doktor bardzo zaangażował się w naszą akcję. Poświęcił swój wolny czas by odwiedzić nas w szkole i przedstawić przygotowaną przez siebie prezentację, którą udostępnił nam na własny użytek podczas działań w regionach. Wiele informacji, które przekazał nam pan doktor, my przekazaliśmy dalej. Ponadto zadeklarował się nam pomóc z czymkolwiek w razie potrzeby. Dzięki panu Krzanowskiemu, zawsze mieliśmy poczucie obecności kompetentnej i do granic możliwości zaznajomionej z tematem nowotworów układu chłonnego osoby obok siebie. Dziękujemy!

suplement. med. Jacek Roik Ilość głosów: 34

Jacek Roik- doradca chorób wewnętrznych, pracuje w Przychodni suplementarskiej „CenterMed” w Tarnowie. Dla pana doktora szczególną rolę odgrywa holistyczne podejście do zdrowia. Nigdy nie odmawia pomocy, przekazuje pacjentom wiedzę, a nie tylko wypisuje recepty, prowadzi systematyczne i długofalowe postepowanie prozdrowotne, chętnie bierze udział w różnych akcjach dot. promocji zdrowia, konferencjach, warsztatach, wykładach. Swoimi rozmowami z pacjentami przyczynia się do wywołania głębokiej refsuplementsji na temat aktywnego i zdrowego stylu życia. W 2005r. Jacek Roik znalazł się w trójce wyróżnionych doradcay w plebiscycie Gazety Krakowskiej w kategorii \”doradca pierwszego kontaktu\”. Postanowił wypisywać Swoim Pacjentom recepty na zdrowy styl życia. To właśnie pan doktor – naszym zdaniem – powinien otrzymać tytuł HONOROWEGO HAKOWICZA za WIELOLETNIE I NIEZMIENNE propagowanie zdrowego stylu życia i zasad zdrowego odżywiania. Pan doktor prowadzi stronę: http://www.roik.pl/

Maciej Sonik Ilość głosów: 163

Według nas, tytuł Honorowego Hakowicza powinien zostać przyznany Panu Maciejowi Sonikowi – Staroście Powiatu Krapkowickiego. Pan Maciej objął naszą drużynę honorowym patronatem i już od pierwszych dni wspierał nasze poczynania. Wykazywał się ogromnym zainteresowaniem działaniami naszej drużyny oraz promował nas w internecie. Wspierał nas nie tylko cudownymi słowami, które motywowały do dalszego działania ale również finansowo, co było dla nas ogromną pomocą. Starosta podjął się pomocy w drukowaniu plakatów i ulotek naszej drużyny, plakatów na wszystkie akcje oraz podziękowań dla krwiodawców, a były to ogromne ilości. Ufundował również nagrody główne w naszych konkursach o chłoniaku podczas dwóch dużych akcji w Krapkowicach, czyli trzy karnety na miejski basen o łącznej wartości 450 zł. (czyli każdy po 150 zł.). Ponad to, uczestniczył w naszych akcjach i wspierał wyjątkowymi przemówieniami, dzięki którym czułyśmy się docenione. Dzięki pomocy Pana Starosty, jedna z nas wzięła udział w specjalnym wywiadzie w programie \”Druga Kawa\”, której tematem była działalność naszej drużyny. Uważamy, że Pan Maciej wykazał się ogromnym zaangażowaniem i zainteresowaniem naszymi działaniami, dzięki jego pomocy możliwe było zrealizowanie i nagłośnienie naszych akcji w Krapkowicach. Łatwo jest przelać pieniądze na konto a na ważne dla nas imprezy wysłać jednego ze swoich pracowników jako zastępcę, jednak Pan Maciej pokazał, że na prawdę liczy się dla niego to co robimy, nie zbywał nas i zawsze wspierał swoją obecnością, radami i słowami uznania. Uważamy, że to on zasłużył na tytuł Honorowego Hakowicza 7 edycji programu MAM HAKA NA RAKA, ponieważ dzięki niemu nasze działania zyskały większą rangę społeczną, a my czułyśmy się docenione i zmobilizowane do dalszego działania.

Magda Prokopowicz Ilość głosów: 0

Pani Magda Prokopowicz założyła w 2009 r. fundacje \” Rak\’n\’roll \” wspierającą chorych na nowotwór, ale głownie ma na celu pokazać, że nowotwór nie wyklucza bycia w ciąży i daje nadzieje kobietom na posiadanie upragnionego dziecka pomimo choroby. Pani Magda sama przeszła chorobę- rozsiany nowotwór piersi, największą motywacją do walki z chorobą była dla niej myśl, że jest w ciąży i musi być zdrowa dla swojego dziecka.

Magdalena Cyran Ilość głosów: 69

Pani Madzia jest wspaniałą ,młodą kobietą ,która przeszła chorobę nowotworową – chłoniaka ,o której chętnie nam opowiedziała. Wyraziła także zgodę na opublikowanie swojej historii na stronie www szkoły pokazując , że z chorobą można walczyć i zwyciężyć. Jest także dla nas doskonałym źródłem wiedzy na temat leczenia oraz wzorem człowieka z odwagą i siłą do przeciwstawiania się przeciwnościom losu.

Magdalena Fularczyk Ilość głosów: 1

Pani Magda udzielała się i pomagała nam w szerzeniu profilaktyki nowotworowej. Dla nas jest HONOROWYM HAKOWICZEM.

Magdalena Nalepa Ilość głosów: 9

Madzia ma 9 lat i jest naszą młodszą koleżanką – chodzimy do tej samej szkoły. Choruje od 2013 roku na nowotwór złośliwy kości. Mimo tego nie poddaje się, dzielnie walczy z chorobą i z uśmiechem na ustach wita każdy kolejny dzień. To właśnie jej postawa zainspirowała nas do wzięcia udziału w konkursie \”Mam haka na raka\” i podjęcia działań mających na celu promocję badań profilaktycznych, wykształcenie świadomości na temat chorób nowotworowych wśród naszych kolegów i koleżanek oraz lokalnej społeczności, a tym samym przełamanie tabu związanego z tymi chorobami. Uważamy, że Madzia zasługuje na tytuł honorowego hakowicza, bo dzięki niej wiele osób zdobyło wiedzę na temat chorób nowotworowych, a w szczególności chłoniaka.

Marek Jakubczak Ilość głosów: 44

Pan Marek w wieku 13 lat przeszedł chorobę raka chłoniaka, walczył 4 lata i odniósł zwycięstwo. Dowiedziawszy się o prowadzonej przez Hakersów akcji, napisał do nas na facebookowym fanpage\’u. Tytułem Honorowego Hakowicza chcemy podziekować Panu Markowi za podzielenie się z nami doświadczeniami, które naznaczyły Jego życie oraz za wsparcie, jakim nas obdarzył.

Marek Siwiec Ilość głosów: 0

Objęcie patronatu nad naszą akcją, ufundowanie ulotek, zaangażowanie w \”Dniu Hakowicza\”.

Marian Maliński- Burmistrz Płotów Ilość głosów: 0

Wybraliśmy Pana Burmistrza jako kandydata,ponieważ czynnie brał udział w naszych działaniach. Wspierał nas również finansowo,co pomogło nam zrealizować działania,które wcześniej zaplanowaliśmy. Pan Burmistrz swoją postawą zachęcał ludzi do brania udziału m.in w happeningu,a młodzież do udziału w presuplementcjach. Uważamy,że nasz kandydat zasługuje na tytuł Honorowego Hakowicza.

Marta Kuropatnicka Ilość głosów: 3

Pani Marta, która jest naszym opiekunem bardzo nas wspiera. Przede wszystkim dodaje nam dużo energii, a także motywacji. Dzięki niej tak dasuplemento doszłyśmy, pomaga nam w trudnych sytuacjach, martwi się o nas w każdym momencie. Gdy bywały gorsze chwile zawsze nam mówiła, że to co robimy jest ważne i warte dla społeczności. Jest z nas bardzo dumna, a my cieszymy się, że możemy na nią liczyć! Dla nas jest bardzo Honorowym Hakowiczem.

Martyna Zięba Ilość głosów: 0

Ma na imię Martyna i ma 21 lat. W listopadzie 2012 roku zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy: pierwotny chłoniak śródpiersia złożony z dużych komórek B. Stadium oceniono na IIbx wg. Ann Arbor. b oznacza bardzo duży rozmiar guza, a x : z objawami ogólnymi. W medycynie jego nazwa to Primary Mediastinal B-cell Lymphoma. W skrócie PMBCL. Jest to drugi chłoniak pod względem złośliwości. Przeszła bardzo agresywną nowoczesną chemioterapię wg. protokołu GMALL, który skojarzony z radioterapią, daje obecnie najlepsze wyniki w leczeniu chłoniaków. Przyjęła na klatkę piersiową 21 naświetlań. Życie pokazało, że jest bardziej złośliwa od chłoniaka.. prowadzi blog na ktorym opisuje calą swoją walke z rakiem, jest autorytetem dla wielu osob, udalo nam się przeprwadzic z nią wywiad. jest wspaniałą dziewczyną, która zasluguje n atytul honorowego hakowicza. http://against-lymphoma.blogspot.com/

Marzena Erm Ilość głosów: 12

Osobą, która według Nas najbardziej zasługuje na tytuł Honorowego Hakowicza jest mieszkanka Jastrzębia Zdroju Pani Marzena Erm. Od ponad dwóch lat walczy z nowotworem, a dokładnie z chłoniakiem. Postawa tej kobiety jest godna naśladowania. Jej chęć życia jest ogromna, nie podaje się pomimo wielu przeciwności losu. Walczy o swoje życie, nie ukazuje słabości. Jest pozytywnie nastawiona do świata, nawet w trudnej sytuacji potrafi znaleźć pozytywy. Pokazuje wszystkim ludziom, że nowotwór to nie wyrok. Pani Marzena prowadzi również bloga, dzięki któremu wszyscy mieszkańcy Jastrzębia i nie tylko, mogą się przekonać, z jakimi trudnościami musi się zmierzyć osoba chora na raka. Skutki chemioterapii czy częste wizyty w szpitalu, to tylko niektóre z nich. Dlatego właśnie do tego tytułu nominujemy Naszą Jastrzębiankę.

Monika Piórkowska Ilość głosów: 4

Monika na chłoniaka zachorowała w 2009 roku, gdy była w 3 klasie gimnazjum. Chorobę rozpoznano u niej bardzo późno- nowotwór rozwijał się w niej przez 10 miesięcy, wyraźnie wykazując objawy raka węzłów chłonnych. Leczenie trwało rok, Monika musiała w tym czasie opuścić szkołę i uczęszczać na indywidualne suplementcje, ograniczyć życie towarzyskie do minimum i tak zaplanować każdy miesiąc, by pogodzić wizyty w szpitalu, czas w domu i wyjazdy na badania. Należała do tej grupy pacjentów, którzy dobrze znoszą chemię, lecz nie raz wylądowała na oddziale intensywnej terapii, gdyż jej osłabiony organizm nie radził sobie z leczeniem i jego skutkami. Dziś Monika jest już wyleczona, chodzi na badania kontrolne w razie nawrotu choroby. Nie wspomina tego roku jako niesprawiedliwości losu i często opowiada o swoich przeżyciach zainteresowanym. Przyjechała na zorganizowany przez nas Dzień Hakowicza do naszej szkoły, by przed tłumem ludzi, z podniesioną głową, opowiedzieć o chłoniaku: jak to wszystko wyglądało z jej strony, jak wygląda życie między szpitalem, a domem, dlaczego warto się badać i ile wspaniałych, pełnych radości z życia dzieci, nastolatków i ich rodziców spotkała na oddziale- dlatego pragniemy nadać jej tytuł Honorowego Hakowicza.

Natalia Poćwiardowska Ilość głosów: 2

Pani Natalia Poćwiardowska – zastępca dyrektora w I LO w Świeciu, pomogła nam w przygotowaniu pism do sponsorów i szkół, wykonaniu ankiet, udoskonaleniu projektu naszych ulotek profilaktycznych oraz plakatu. Ułatwiła nam też kontakt z lokalnymi mediami (gazeta „Czas Świecia”, telewizja CWStv). Nagłaśniała naszą akcję wśród uczniów oraz nauczycieli. Z jej pomocą zorganizowałyśmy konkurs fotograficzny \”Doceń wartość życia” oraz bieg „Bądź szybszy od chłoniaka”. Poza tym przez cały czas mogłyśmy liczyć na ogromną pomoc oraz wsparcie duchowe z jej strony.

Osiedle Pionierów Ilość głosów: 19

Wybraliśmy osiedle Pionierów do miana Honorowego Hakowicza, ze względu na to, że w pierwszym etapie bardzo nas wspomagali, zarówno poprzez kibicowanie jak i czynny udział np. udzielenie wywiadu czy wstawienie notki o nas na swoje ulotki. Ogromnie nam to pomogło dotrzeć do wielkiej rzeszy osób, przez co osiedle to zasłużyło sobie na ten tytuł.

Pani Barbara Ociepa Koordynator Oddziału Terenowego w Częstochowie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach Ilość głosów: 0

Krew jest suplementyem, którego niczym nie można zastąpić. Pani Barbara Ociepa od lat organizuje mnóstwo akcji propagujących honorowe krwiodawstwo . Od dawna współpracuje z naszą szkołą( o czym świadczy filmik). Stacja krwiodawstwa co roku odwiedza naszą szkołę . Młodzież naszej szkoły regularnie i chętnie oddaje krew dla osób potrzebujących. Pani Barbara wsparła nasze działania w ramach VII edycji programu \”Mam Haka Na Raka\”. Była Prelegentem na sesji poświęconej profilaktyce chłoniaków .

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wołowie Ilość głosów: 0

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny objął lokalnym patronatem działania, które podjęłyśmy w związku z realizacją programu. Wspierali nas pod względem merytorycznym. Dzięki Inspektoratowi otrzymaliśmy wsparcie ze strony doradcaa onkologa Agnieszki Ignatowicz- Pacyny, z którą udzielałyśmy informacje na temat profilaktyki i wykrywania chorób nowotworowych podczas zorganizowanego przez nas happeningu. Pomoc wyżej wymienionej instytucji była dla nas dużym wsparciem podczas organizacji happeningu i prowadzenia zajęć w szkole.

Patrycja Pietraszczyk Ilość głosów: 0

Wybraliśmy na honorowego patrona Panią Dyrektor ILO Patrycje Pietraszczyk, ponieważ uważamy, że gdyby nie jej ciągłe wsparcie w dążeniu do celu, i zdobywaniu kolejnych sukcesów, pomoc i doping który otrzymujemy niemal zawsze, nie udało by nam się załatwić wielu spraw dotyczących kampanii. Jest blisko nas, mamy z Panią stały kontakt, i zawsze możemy liczyć na jakiekolwiek wsparcie.

Paulina Pyka Ilość głosów: 28

Paulina jest dziewczyną, która jeszcze przed wkroczeniem w dorosłość musiała zmierzyć się nowotworem – chłoniakiem. Jak sama mówi, nigdy nie traciła nadziei i przy każdej chemii nie dopuszczała do siebie myśli o przegranej. Pół roku, które spędziła w szpitalu, postarzało ją o jakieś 10 lat – po powrocie do normalnego życia nie potrafiła się odnaleźć wśród dawnych znajomych i ich problemów. Doceniła dwie najpiękniejsze rzeczy, jakie ludzie mają, choć nie zawsze zdają sobie z tego sprawy – życie i zdrowie. Po powrocie do zdrowia postanowiła zająć się szerzeniem profilaktyki przeciwnowotworowej, a także wspierać osoby, które walkę musiały podjąć. Jej marzeniem jest zostać wolontariuszką i pomagać. Podczas działań w regionie Paulina sama nas odnalazła i zaproponowała współpracę. Niejednokrotnie służyła radą i dzieliła się z nami swoimi pomysłami. To dzięki niej podczas naszych działań nosiliśmy zielone wstążki na znak wsparcia osób walczących z chłoniakiem. Nasze ulotki i plakaty rozdała w swoim mieście – Rudzie Śląskiej. Zachęciła znajomych, którzy zaczęli interesować się akcją Mam Haka Na Raka. Paulina przybyła również do naszej szkoły, gdzie podczas dwóch suplementcji opowiedziała kilku klasom swoją historię. Wszyscy słuchali poruszeni. Jedno jest pewne – dzięki niej niejedna osoba będzie baczniej dbać o swoje zdrowie i profilaktycznie się badać. Paulina zachęca również swoich znajomych do profilaktyki oraz oddawania krwi i szpiku, a sama ubolewa nad tym, że już nigdy nie będzie mogła być dawcą. Dzięki swojemu blogu i fanpage na facebooku dociera do szerokiego grona odbiorców. Paulina jest bardzo wartościową osobą z bolesną, a jednocześnie niosącą nadzieję historią i cieszymy się, że mieliśmy okazję ją poznać. Jesteśmy przekonani, że również po programie będziemy się z nią wzajemnie wspierać w propagowaniu profilaktyki, zachęcaniu do zostania dawcą, a także pomaganiu osobom dotkniętym już chorobą nowotworową. Dodatkowo wiemy, że Paulina wspierała również inne drużyny tegorocznej edycji programu Mam Haka Na Raka.

Paulina Wójcik-liderka jednego z zespołów Ilość głosów: 1

Wybraliśmy Paulinę jako kandydatkę,ponieważ bardzo mocno zaangażowała się w zorganizowanie wielu akcji. Była pomysłodawczynią wielu działań. Paulina potrafiła dotrzeć do każdego-młodego,czy starszego. Nakłaniała ludzi do podpisywania deklaracji,brania udziału w happeningu oraz w interesujący sposób przedstawiła młodzieży czym jest chłoniak,jakie są jego objawy i profilaktyka. Na koniec zweryfikowała wiedzę uczniów. Paulina, często mimo nacisku potrafiła nad wszystkim zapanować i poprowadzić to do końca. Według nas jak najbardziej zasługuje ma tytuł Honorowego Hakowicza.

Piotr Ciszek Ilość głosów: 0

Jest to chłopak który przebył chorobę i z pomocą i wsparciem najbliższych z uśmiechem na twarzy szedł do wyznaczonego celu aby wyjść z tej choroby. Nawet w jej trakcie już w 5 edycji akcji \” Mam Haka Na Raka \” przyłączył się aby uświadomić lokalną społeczność o chorobie , i o jej zapobieganiu . Wspiera nas do dnia dzisiejszego ! Sam jako osoba która przebyła chorobę nie poddała się i nadal próbuję uświadamiać innych . Pomagał w przygotowywaniu akcji naszej grupie \” Łowcy Serc\” , wystąpił też na Dniu Hakowicza.

Piotr Skalij Ilość głosów: 5

doradca Białostockiego Centrum Onkologicznego, pracownik Kliniki Onkologii UMB Piotr Skalij podczas trwania projektu „Mam Haka na Raka” bez chwili zastanowienia zgodził się na wsparcie naszej grupy „Say NO to LYMPHOMA”. Wiedza merytoryczna, ale także prawdziwe historie chorych ludzi, pozwoliły nam odnaleźć się w danej sytuacji i zachęciły do jeszcze większego zaangażowania. Nigdy nie spotkaliśmy się z odmową, ani brakiem czasu, chociaż wiemy, jak cenna jest każda sekunda doradcaa, sekunda onkologa. Pan Piotr Skalij zaszczycił nas również swoją obecnością podczas wykładów w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Białymstoku, dodatkowo przygotował własną prezentację i podzielił się ze słuchaczami faktami, które wzbudziły w nich zainteresowanie tematyką nowotworów. Utrzymujemy kontakt z Panem Piotrem do chwili obecnej i wiemy, że możemy na Niego liczyć.

Prezydent Miasta Stargard Szczeciński Pan Sławomir Pajor Ilość głosów: 0

Pan Prezydent – Sławomir Pajor – dofinansował nam wydruk ulotek oraz plakatów. Udało nam zebrać podpisy od całego Urzędu Miejskiego. Załoga Urzędu Miejskiego trzyma za nas mocno kciuki i wspiera nas w naszych działaniach.

Prof. dr hab. n. med. Asuplementsander Skotnicki Ilość głosów: 11

Pan Profesor Asuplementsander Skotnicki jest naszą propozycją na Honorowego Hakowicza, ponieważ jest wybitnym polskim naukowcem i społecznikiem. Jest przedstawicielem środowiska suplementarskiego, który angażuje się w wiele akcji społecznych na temat nowotworów. Jest ordynatorem Kliniki Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą. Ma ogromną wiedzę na temat Chłoniaków, którą podzielił się w udzielonym nam wywiadzie, podczas naszych działań w regionie. Potrafi w przystępny sposób przekazać swoją wiedzę innym. Jest znanym i szanowanym specjalistą.

Prof. dr hab. n. med. Piotr Smolewski Kierownik Zakładu Hematologii Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Ilość głosów: 17

Prof. dr. hab. n. med. Piotr Smolewski, to człowiek nie tylko z wielką wiedzą ale również doświadczeniem zawodowym. Dr. Piotr Smolewski jest człowiekiem bardzo pomocnym czego doświadczyłyśmy na własnej skórze, na co dzień pomaga wielu ciężko chorym ludziom. Uważamy że w związku z powyższym doktor zasługuje na miano Honorowego Hakowicza m.in. za swoje oddanie słusznej sprawie, i poświęceniu jej większości swojego życia.

Przebiśnieg-Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki Ilość głosów: 0

Stowarzyszenie ,,Przebiśnieg\” było dla nas dużym wsparciem informacyjnym jak i mentalnym. Uzyskaliśmy ich patronat w zaskakująco szybkim czasie, gdyż sama idea projektu ,,Mam Haka Na Raka\” bardzo ich ucieszyła. Dzięki nim zagłębiliśmy się w temat chłoniaka, ale także obserwując ich działalność, uczyliśmy się ogromnej empatii międzyludzkiej, która już zanika w naszym pokoleniu. Jednak mając tak ambitne autorytety jak to stowarzyszenie nie mogło dojść do wymarcia tego zjawiska w naszym otoczeniu, wręcz je pogłębiło. www.przebisnieg.org

Robert Orzeszko Ilość głosów: 0

Pan Robert Orzeszko jest psychologiem w naszej szkole, z zawodu jest psychoonkologiem. Nasza szkoła uczestniczy w akcji już drugi rok i Pan Robert uczestniczy w niej od początku. Jest z nami i z naszym opiekunem na każdej akcji, służy swoją wiedzą nam i osobm, które przekonujemy do profilaktyki raka. Nigdy nas nie zawiódł. Dlatego uważamy, że w pełni zasługuje na miano \”Honorowego Hakowicza\”.

SCR Radiosupeł (Białystok) Ilość głosów: 9

Naszym zdaniem, to właśnie ta instytucja zasłużyła na miano Honorowego Hakowicza. Osoby tam pracujące z największym zaangażowaniem starały się nagłośnić naszą akcję po przez przeprowadzony z nami wywiad w radio, udostępnienie linku do naszego fanpeg\’a na swojej stronie internetowej, a także wzięcie udziału w Dniu Hakowicza. Podczas naszej wizyty w radiu, wszyscy byli bardzo uprzejmi i od razu widać było, że całym sercem wspierają naszą akcję. Starano się nas nie stresować, lecz zadawać nam treściwe i konkretne pytania na temat chłoniaka. Swego czasu pracujące tam osoby również brały udział w kampaniach społecznych, także były dla nas wyrozumiałe oraz rozumiały cel naszych działań. Uważamy, że to właśnie ta instytucja w sposób wyjątkowy wsparła naszą akcję; nie tylko przez swoje działania, ale też przez nastawienie, które dawało nam motywację, dzięki któremu wiedzieliśmy, że są jeszcze ludzie, którzy chcą zrobić coś bezinteresownie dla społeczeństwa.

Sławomira Tumasz Ilość głosów: 175

O historii Pani Tumasz dowiedzieliśmy się podczas presuplementcji w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Barlinku gdzie jest nauczycielką języka niemieckiego. W trakcie omawianych przez nas najczęstszych objawów chłoniaka zaskoczyła nas swoją wiedzą na ten temat. Po zajęciach powiedziała nam, że jej dziecko przeszło przez tą właśnie chorobę. Jej sześcioletni synek miał typowe objawy chłoniaka, jednak dla Pani Tumasz te objawy z żadną chorobą nie były powiązane i zdecydowała się pójść z synem do doradcaa. Zdiagnozowano u niego chłoniaka Burkitta. Pani Tumasz jak sama mówi, w tamtym czasie nie miała zupełnego pojęcia co to za choroba. Dzięki szybkiej reakcji na objawy, wizycie u doradcaa i intensywnemu leczeniu syn Pani Tumasz od kilku lat jest zupełnie zdrowy. Uważamy, że Pani Sławomira zasługuje na tytuł Honorowego Hakowicza gdyż dzięki jej szybkiej reakcji ocaliła życie własnego dziecka. Jest idealnym przykładem do naśladowania.

Stanisław Karczewski Ilość głosów: 15

Na honorowego hakowicza wybraliśmy Stanisława Karczewskiego, wicemarszałka Senatu RP VIII kadencji, ponieważ od ponad 30 lat pracuje on jako chirurg w Szpitalu Rejonowym w Nowym Mieście nad Pilicą. Działa jako członek Towarzystwa Chirurgów Polskich, Towarzystwa Chirurgów Onkologicznych oraz Towarzystwa Widechirurgów. Był zastępcą przewodniczącego Komisji Zdrowia, większą część aktywności poświęcił na ratowanie ludzkiego życia.

Stanisława Laskowska Ilość głosów: 113

Postanowiłyśmy, że naszą honorową hakowiczką zostanie Pani Stanisława, której historia nas już wcześniej poruszyła. Jest to kobieta, która wiele przeszła, ale najważniejszą walkę,którą stoczyła z rakiem wygrała. Była to dosyć ciężki proces leczenia, ponieważ Pani Stanisława dowiedziała się, że jest chora już w zaawansowanym stadium choroby. Jest to osoba bardzo pozytywna, która przez chwile nie przestawała walczyć z wrogiem. Wspomina, że czasem przychodziły dni zwątpienia, ale szybko odchodził i zaczynała walczyć ze zdwojoną siłą, bo wiedziała, że nagrodą jest życie. Po skończonym leczeniu jest dumna z siebie, że się nie poddała i dzięki temu wiele zyskała. W tym sukcesie pomogło jej wiele osób bez, których byłoby ciężko. Niewiele osób decyduje się opowiedzieć o swojej historii związanej z chorobą publicznie, dlatego jesteśmy wdzięczne, że Pani Stanisława, że obdarzyła nas zaufaniem i opowiedziała nam swoją historię. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem jej determinacji i odwagi,że stawiła czoła tak groźnemu przeciwnikowi jakim jest nowotwór. Przedstawiłyśmy szczegółowo historie naszej bohaterki podczas dnia hakowicza, aby dodać otuchy chorym osobom oraz uświadomić, że rak to nie wyrok,tylko diagnoza. Jest to bez wątpienia wzór do naśladowania. Osobowość tej kobiety pokazuje jak ważne jest życie i ile człowiek jest wstanie dla niego poświęcić, że powinniśmy cieszyć się każdym dniem jaki nas spotyka i nie załamywać się małymi niepowodzeniami.

Starosta Stargardzki Pan Waldemar Gil Ilość głosów: 0

Pan Starosta – Waldemar Gil – pomógł nam w wydruku ulotek poprzez ich sfinansowanie. Dzięki pomocy Pana Starosty mogliśmy również ugościć w Starostwie Powiatowym panią onkolog Beatę Ciborowską-Zielińską, która wygłosiła nam presuplementcję na temat profilaktyki nowotworów. Załoga Starostwa Stargardzkiego uczestniczyła z nami w przemarszu i happeningu. Od Pana Starosty i Starostwa Powiatowego otrzymaliśmy również koszulki, balony, podpisy, plakaty, i dużo ciepła oraz wsparcia w działaniach. 🙂

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej Ilość głosów: 15

Stowarzyszenie to sprawuje opieke nad chorymi na nowotwory. Dzięki świadczonej w szerokim zakresie pomocy zmniejsza się ich cierpienie i ból totalny, wzrasta jakość ich życia oraz następuje ogólna poprawa stanu zdrowia. Pomoc i wsparcie dotyczy również członków rodzin chorych oraz osób osieroconych, którym niesiona jest szczególnie pomoc psychologiczna i duchowa. Stowarzyszenie oferuje również szkolenia wolontariuszy, udział w akcjach hospicyjnych, współpracę ze szkołami, psychoedukację, organizują konferencje poświęcone profilaktyce schorzeń onkologicznych, promcji zdrowego stylu życia. W hospicjum ludzie umierają godnie. Pani Prezes Stowarzyszenia Anna Kaptacz oraz przedstawiciel Pan Grzegorz Nienartowicz wsparli naszą akcję w ramach VII edycji \’\’Mam haka na raka\’\’, biorąc udział w przygotowanej przez nas Sesji dotyczącej profilaktyki chłoniaków. Byli prelegentami. W bardzo interesujący sposób przybliżyli najpierw naszej młodzieży, a następnie licznemu gronu osób społeczności lokalnej Hospicjum \’\’od środka\’\’. Uwrażliwili młodych ludzi na cierpienie innych, co miało duży wydźwięk wychowawczy.

Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Nowotwory Krwi w Zamościu Ilość głosów: 5

Stowarzyszenie niesie pomoc chorym na nowotwory krwi, wspiera ich rodziny i bliskich. Jego członkowie pomagają chorym w zaopatrzeniu ich w suplementy niezbędne w nowoczesnym leczeniu, udzielają informacji na temat nowotworów układu krążenia. Organizują akcje dawstwa szpiku kostnego. Stowarzyszenie podejmuje również działania mające na celu wsparcie psychiczne osób potrzebujących. W ramach realizowanego przez nich programu Akademia Walki z Rakiem – osoby chore oraz ich bliscy mają możliwość uczestniczenia w bezpłatnych zajęciach z psychologiem oraz innymi specjalistami. Członkowie Stowarzyszenia to osoby z pasją, pełni zapału do pomocy na rzecz drugiego człowieka. Naszym zdaniem Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Nowotwory Krwi w pełni zasługuje na tytuł Honorowego Hakowicza

Szkołą Podstawowa Nr 3 w Sanoku Ilość głosów: 0

Tytuł \”Honorowy Hakowicz\” chcemy przyznać Szkole Podstawowej Nr 3 w Sanoku i jej przedstawicielkom – Paniom ze świetlicy, z którymi współpracowaliśmy z ramach programu \”MAM HAKA N RAKA\”. Dzięki tym Paniom i – oczywiście – za zgodą Dyrekcji, mogliśmy wdrażać nasze pomysły, informować społeczeństwo o zagrożeniach i profilaktyce raka układu chłonnego. Nasza współpraca spowodowała, że nadal prowadzimy tam zajęcia dla dzieci szkolnych z najmłodszych klas. Uważamy, że te dzieciaki najwięcej mogą przekazać swoim rodzinom, gdyż w tym wieku dla dziecka bardzo dużym autorytetem są nauczyciele ze szkoły, a i rodzice częściej poświęcają więcej uwagi swoim młodszym pociechom. Starsza młodzież często jest \”już zajęta swoimi sprawami\” i nie zawsze ma ochotę rozmawiać z rodzicami. Dlatego nadal najwięcej uwagi poświęcamy współpracy ze szkołą podstawową – a w ramach tych działań – głównie prowadzimy zajęcia właśnie w świetlicy szkolnej dla najmłodszych uczniów. Przedstawiciele Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sanoku to \”Honorowi Hakowicze\”.

Urząd Miasta Łodzi Ilość głosów: 2

Instytucja ta pomogła nam w realizacji działań akcji Mam haka na raka. Wiemy od innych drużyn, że co roku Urząd Miasta Łodzi angażuje się w akcje i bardzo chętnie wspiera drużyny biorące udział w tym programie.

Wojewódzki Dom Kultury Ilość głosów: 16

Uzasadnienie 1: WDK pomgał nam w ramach projektu Mam haka na raka. Mimo, ze nie przeszliśmy dalej to chcielibyśmy podziękować. Dziękujemy

Uzasadnienie 2: Jako Honorowego Hakowicza zgłaszamy Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Od samego początku naszego udziału w programie Mam Haka na Raka, ponieważ wspierał nas z całych sił. Dyrektotrzy WDK-u udzieli nam drukarnie dzięki czemu mogłyśmy wydrukować mnóstwo ulotek, dlatego też zaoszczędziłyśmy mnóstwo pieniędzy ponieważ nie wzieli od Nas ani grosza. Wyrazili także chęć na wysłuchanie naszej prezentacji o chłoniaku. W każdy możliwy sposób reklamowali Nas i mówili o naszej akcji oraz opowiadali jak bardzo się zaangażowałyśmy. Wspierali nas nie tylko materialnie, ale także duchowo. Zawsze mieli dla nas dobre słowo i mocno wierzyli w to, że uda nam się przejść do drugiego etapu. Kiedy dowiedziałyyśmy się o wygranej cieszyli się razem z nami. Niektórzy z pracowników Wojewódzkiego Domu Kultury również rozdawali nasze ulotki oraz brali udział w Marszu. Dlatego miano Honorowego Hakowicza powinno być właśnie nadane WDK w Kielcach.

Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED Ilość głosów: 5

Na Honorowego Hakowicza wybrałyśmy Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED w Gryficach. Kolejny rok z rzędu placówka ta objęła swym patronatem uczniów naszej szkoły biorących udział w akcji, wspiera nas w działaniach, jest również jednym z głównych sponsorów. Współpracujemy z dyrektorem MIL-MEDu, który zorganizował dla nas spotkania edukacyjne z doradcaami i pielęgniarkami swojego Zakładu. W ramach spotkań pracownicy MIL-MEDu poszerzyli naszą wiedzę dotyczącą profilaktyki i leczenia chorób nowotworowych.

Zbigniew Iwański Ilość głosów: 0

Pan Zbigniew Iwański pracujący w” Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji” w Świeciu pomógł nam w organizacji biegu „Bądź szybszy od chłoniaka”. Z własnej inicjatywy wydrukował 150 zaprojektowanych przez nas numerów startowych dla każdego z uczestników. Podczas przedsięwzięcia zajmował się nagłośnieniem imprezy oraz cały czas czuwał nad odpowiednim harmonogramem imprezy.

Zespół szkół Ekonomicznych Ilość głosów: 0

Młodzież bardzo zaangażowała się w tegoroczną kampanię….ulotki, prezentacje, deklaracje….wszystko to robili z wielkim zapałem i oddaniem……

ZSS Legnica Ilość głosów: 0

Uważam że poznaliśmy dużą wiedzę oraz jak i ją przekazaliśmy wielu osobom.