Bardzo niewiele nowotworów

0

jest spowodowanych tylko jednym elementem. Większość wydaje się być spowodowana złożonym zestawem wielu czynników ryzyka, ale nowotwór może rozwinąć się u osób, które nie mają żadnych czynników ryzyka. Czynnikiem ryzyka jest substancja lub stan, który zwiększa ryzyko zachorowania na raka. Czynniki ryzyka raka mogą odgrywać różne role w powstawaniu raka i jego rozwoju.

Przykładami czynników ryzyka raka są:zestarzeć siępalićnie chroń się przed słońcembyć nosicielem pewnych zmian genetycznychmieć nadwagę lub otyłośćbrak zdrowej dietybrak wystarczającej aktywności fizycznejpić alkoholkontakt ze szkodliwymi chemikaliami w domu lub w pracymasz pewne rodzaje infekcjiTwoje ryzyko zachorowania na rakaRyzyko raka to prawdopodobieństwo zdiagnozowania raka.

Nie zawsze jest jasne, dlaczego jedna osoba ma raka, a inna nie.Badanie raka i jego przyczynPrzez lata naukowcy lepiej rozumieli, jak pojawiają się i rozwijają nowotwory.Badają osoby, które mają lub miały kontakt z pewnymi substancjami, takimi jak pestycydy lub na przykład ze słońcem, lub osoby z pewnymi schorzeniami, takimi jak zespół Lyncha, aby dowiedzieć się, ilu z nich będzie miało tę chorobę.

Nazywa się to epidemiologią raka.Naukowcy badają również, w jaki sposób różne substancje i ekspozycje wpływają na komórki i inne żywe organizmy. Gdy wystarczające dowody naukowe wskazują, że określona substancja lub narażenie powoduje raka, eksperci powiedzą, że jest rakotwórczy. W wielu przypadkach nie ma wystarczających informacji, aby stwierdzić z całą pewnością, że coś powoduje raka.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj