These substances or exposure

0

Można nazwać prawdopodobnymi lub możliwymi czynnikami rakotwórczymi, w zależności od dostępnych dowodów naukowych lub rodzaju istniejących dowodów. Czasami eksperci nie mogą stwierdzić, czy dana substancja ma związek z rakiem.W Internecie oraz w wiadomościach krąży wiele wprowadzających w błąd i bezpodstawnych informacji o tym, co powoduje raka, a co nie. Ważne jest, aby Twoje informacje pochodziły z wiarygodnych organizacji, w których eksperci sprawdzają dowody naukowe.

Mowa m.in. o Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem, Amerykańskim Narodowym Programie Toksykologicznym i Światowym Funduszu Badań nad Rakiem.Eksperci z Canadian Cancer Society wydają również zalecenia dotyczące kwestii związanych z rakiem. Pomożemy Ci znaleźć wiarygodne informacje na temat substancji i ekspozycji związanych z rakiem oraz pomożemy Ci zrozumieć badania.Ocena ryzyka rakaLudzie często martwią się osobistym ryzykiem zachorowania na raka.

Ocena ryzyka obejmuje przeglądanie informacji o osobie, takich jak wiek, historia zdrowia, historia rodziny oraz wybór stylu życia i diety, aby określić ryzyko zachorowania na raka. Znajomość czynników ryzyka może pomóc w dokonaniu osobistych wyborów zdrowotnych, które obniżą ryzyko niektórych nowotworów. doradcy używają różnych narzędzi oceny, aby oszacować ryzyko zachorowania na raka.

Twój doradca może zalecić testy genetyczne i poradnictwo genetyczne, jeśli uzna, że ​​ryzyko może być wyższe niż normalnie z powodu rodzinnego zespołu nowotworowego lub rodzinnej historii raka.Zrozumienie ryzyka zachorowania na raka pePomóż nam również zdecydować, czy skorzystasz z:rozpocząć badania przesiewowe w młodszym wieku lub poddawać się badaniom częściej niż w populacji ogólnej;poddaj się operacji lub zażywaj suplementy, aby zmniejszyć ryzyko raka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj