Przyczyny raka: co zwiększa ryzyko zachorowania na raka?

0

Przyczyny raka są liczne i trudne do zrozumienia i zidentyfikowania. Jednak wiele badań zajmowało się tym tematem. Zobaczmy, co możemy z tym zrobić.We Francji rak jest obecnie główną przyczyną śmierci w każdym wieku. Prawie 30% zgonów we Francji jest związanych z rakiem. To coś więcej niż choroba sercowo-naczyniowa lub stany takie jak HIV.

Od lat rak stał się więc priorytetowym tematem zdrowia publicznego: staramy się lepiej leczyć raka, ale także mu zapobiegać. Ale żeby to zrobić, musisz zrozumieć, skąd bierze się rak. Jakie są przyczyny, czynniki zwiększające ryzyko, aby spróbować go uniknąć.Problem w tym, że rak jest chorobą przewsuplementłą, wieloaspektową i wieloczynnikową.

Ogólnie rzecz biorąc, prawie niemożliwe jest stwierdzenie, czy rak jest powiązany z tą czy inną przyczyną: niektóre czynniki zwiększają ryzyko, ale przyczyny są liczne i często trudne do zidentyfikowania. Pomiędzy dziedzicznością, wiekiem, stylem życia, narażeniem na niektóre substancje, trudno jest ustalić, co dokładnie powoduje raka. Ale nauka bada te zjawiska od dziesięcioleci i zaczyna wiedzieć, jak zidentyfikować pewne przyczyny raka lub pewne korelacje.

Spróbujmy dowiedzieć się więcej.Identyfikacja przyczyn raka: jak działa naukaPo pierwsze, musisz zrozumieć, że rak jest bardzo powszechną chorobą. Według ostatnich badań opublikowanych w British Journal of Cancer (tu i tutaj) od 1 na 3 do 1 na 2 osoby zachoruje na raka w ciągu swojego życia. We Francji każdego roku diagnozuje się od 300 000 do 400 000 nowych przypadków raka.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj