Istnieje ponad 100 różnych rodzajów raka.

0

Choroba może dotknąć prawie każdy narząd w ciele. Najczęstsze nowotwory występujące w Ameryce Północnej to rak płuc, rak piersi i rak prostaty. Istnieje 6 głównych kategorii raka:raki to guzy, które zaczynają się w zewnętrznej lub wewnętrznej wyściółce narządów wewnętrznych (zwanej tkanką nabłonkową) i na zewnętrznej powierzchni ciała;

białaczki to nowotwory elementów budulcowych krwi;chłoniaki to nowotwory powstające w układzie limfatycznym;czerniaki to nowotwory, które zaczynają się w komórkach, które nadają skórze pigmentację;mięsaki to nowotwory, które zaczynają się w tkance łącznej, takiej jak mięśnie, kości i chrząstkimieszane typy raka o cechach więcej niż jednej kategorii raka.

Aby zapewnić wzrost naszego ciała, niektóre komórki dzielą się i mnożą do ctworzą nową tkankę, podczas gdy inne komórki (takie jak mięśnie lub nerwy) nie dzielą się ani nie mnożą. Nasze ciała mają specyficzne geny, zwane onkogenami, które regulują zdolność komórek do dzielenia się i wzrostu. Ponadto geny zwane genami supresorowymi nowotworu instruują komórki, aby zatrzymały proces podziału.

Rak występuje, gdy onkogeny są „włączane” w nieodpowiednim czasie lub geny supresorowe nowotworu są wyłączane, kiedy powinny działać. Powoduje to nadmierny wzrost, który przybiera postać guzów.Komórki rakowe przechodzą różne etapy, dzieląc się i mnożąc, tworząc guz. Na początku normalne komórki dzielą się szybciej niż powinny, a całkowita liczba komórek wzrasta.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj