Dlatego rzucenie palenia byłoby

0

Niezbędnym krokiem w zapobieganiu nowotworom jamy ustnej, gardła, przełyku i płuc. Unikając ekspozycji na słońce i ograniczając czas ekspozycji, a także stosując odpowiednią ochronę (balsamy z filtrem SPF i filtrem przeciwsłonecznym) podczas przebywania na słońcu, możesz zmniejszyć ryzyko raka skóry. Dieta jest kolejnym ważnym czynnikiem w profilaktyce raka: dieta bogata w tłuszcz wiąże się z wyższym

ryzykiem niektórych nowotworów (takich jak rak piersi i rak prostaty), podczas gdy dieta bogata w błonnik tłuszczowy jest znana ze swojej zdolności do zmniejszania ryzyka rak jelita grubego.W leczeniu raka stosujemy chirurgię, radioterapię, chemioterapię, a w przypadku niektórych postaci raka hormony lub suplementy blokujące wydzielanie hormonów.

Leczenie raka ma na celu zabicie komórek rakowych poprzez unikanie, na ile to możliwe, niszczenia zdrowych komórek.Chirurgia usuwa komórki rakowe, które są ze sobą zbite. Wiele nowotworów leczy się chirurgicznie. Chirurdzy usuwają również normalne komórki otaczające komórki rakowe lub guz, aby ustalić, czy rak się rozprzestrzenił. Kiedy nowotwór już się rozprzestrzenił, bardzo trudno jest usunąć komórki rakowe chirurgicznie.

Radioterapia jest stosowana w leczeniu zlokalizowanych nowotworów. Radioterapia może przybierać różne formy. Wiązka promieniowania może być skierowana na skórę w pobliżu miejsca raka. Promieniowanie zabija komórki rakowe, ale niestety zabija również zdrowe komórki. Nowo zaprojektowane urządzenia umożliwiają lepsze skoncentrowanie promieniowania na komórkach nowotworowych i unikanie zdrowych komórek.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj