Cząsteczki radioaktywne mogą być również wstrzykiwane do krwi.

0

Cząsteczki te przylegają do komórek rakowych, ale nie do normalnych. Zdarza się również, że cząstki radioaktywne są wprowadzane do narządu w pobliżu nowotworu, przenosząc dawkę promieniowania do komórek nowotworowych.W chemioterapii stosuje się suplementy przeciwnowotworowe. Jest często stosowany, gdy rak rozprzestrzenił się na kilka obszarów ciała.

W przypadku wielu nowotworów stosuje się kombinację suplementów, ponieważ wyniki są lepsze niż przy użyciu tylko jednego suplementu. Mówimy o pełnej odpowiedzi na chemioterapię, gdy nie można wykryć śladu raka. Jednak niektóre komórki rakowe mogą pozostać niewykryte w organizmie. Dlatego rak może powrócić po okresie remisji. Wczęściowa odpowiedź, wielkość nowotworu zmniejsza się o ponad 50%.

Niestety, wiele nowotworów staje się odpornych na suplementy przeciwnowotworowe. Niektóre nowotwory (takie jak rak piersi) reagują na działanie hormonalne, a hormony lub suplementy, które blokują działanie hormonalne, mogą być stosowane do spowolnienia wzrostu raka.Obecnie inżynieria genetyczna umożliwia interwencję na poziomie genów, które inicjują lub spowalniają wzrost nowotworu oraz reguluje enzymy podtrzymujące podział i wzrost komórek nowotworowych.

geny są odpowiedzialne za około 50% dziedzicznych postaci raka piersi.Większość form raka jest spowodowanych mutacjami genetycznymi w komórkach, które występują w ciągu życia danej osoby, pod wpływem czynników środowiskowych, takich jak palenie tytoniu lub narażenie na promieniowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj