Wiadomość nr 6788

0

Jest z nami PSSE Gorzów Wielkopolski! 🙂

Limfonki

Limfonki

Oraz Norwegia: Walka z rakiem to historyczna misja Norwegii

Norwegia może skrócić czas opracowywania nowego leczenia raka z dziesięciu do pięciu lat. Ale potem musimy wyjść na boisko – teraz.

W UE coś się dzieje z rakiem. W ubiegłym roku UE uznała, że ​​nowotwory to jedno z naprawdę trudnych wyzwań w krajach członkowskich, gdzie największe firmy i najlepsze instytuty rządowe nie są w stanie samodzielnie znaleźć rozwiązania. Rak jest więc jedną z pięciu misji – głównym celem – związku.

40 miliardów NOK trafia do unijnego planu walki z rakiem. Główne kraje europejskie pozycjonują się teraz do worka pieniędzy w programie badawczym Horyzont Europa i pięciu głównych celach. W grę wchodzą przepływy pieniężne wielkości norweskiego budżetu państwa. W kolejnych krajach wzmacniane są organizacje i podejmowane są inicjatywy mające na celu zapewnienie trafności. Aby wziąć udział w misji walki z rakiem , każdy kraj musi mieć coś do wniesienia.

Ale czym właściwie jest misja ? Można powiedzieć, że jest to przeciwieństwo ostatnio uruchomionego przekazu perspektywicznego. „Przesłanie jest zaproszeniem do trzymania się mocno worka pieniędzy, a nie do odbudowy kraju w obliczu wyzwań” – napisała tak trafnie Maria w Morgenbladet 26 marca. Misje stworzą nowe rozwiązania, które poradzą sobie z głównymi wyzwaniami, przed którymi stoimy. Termin pochodzi od włoskiej ekonomistki Mariany, którą lewica chwali za aktywną politykę. Niektórzy z prawicy nie oceniają jednak pozytywnie jej propozycji zarządzania gospodarką. Niezależnie od stanowiska politycznego, UE zdecydowała, a Norwegia musi się pozycjonować. W końcu to także pieniądze Norwegii, które UE wydaje na misje .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj