MHNR3 – O MHNR – Partnerzy

0

PRoto jest polskim portalem tematycznym przeznaczonym dla środowiska public relations. Informuje o nowościach w branży, dostarcza praktycznych wskazówek oraz prezentuje różnorodne osiągnięcia naukowe z dziedziny public relations w Polsce i na świecie. Współpracujemy na stałe z osobami, które tworzyły branżę PR w Polsce. Z naszego serwisu korzystają zarówno doświadczeni specjaliści od wizerunku, jak i studenci kierunków związanych z tą tematyką. Portal składa się z trzech części: Aktualności, Praktyka i Nauka. Użytkownicy znajdują w nim informacje z branży PR z kraju i ze świata, przegląd mediów oraz komentarze elity polskiego PR-u. PRoto to również interaktywna platforma komunikacyjna pozwalająca na kontakt pomiędzy ludźmi z tego środowiska, przedstawienie opinii o książkach, itd. Do zarejestrowanych użytkowników wysyłany jest również bezpłatny newsletter zawierający między innymi podsumowanie wydarzeń ze świata PR, przegląd mediów i artykuły. Twórcą wortalu jest Instytut Monitorowania Mediów.

Oprócz redakcji serwisu, PRoto zajmuje się także organizacją spotkań z cyklu Dialog PR oraz konkursu PRotony.

PRotony to nagrody przyznawane co roku profesjonalistom w dziedzinie komunikacji, którzy odznaczają się nieprzeciętnym myśleniem, innowacyjnością i talentem. Głównym celem konkursu jest wyróżnianie specjalistów wyznaczających standardy w branży PR i przyczyniających się do sukcesu firm, w których pracują. Zgłoszonych do konkursu kandydatów oceniają członkowie Akademii Ekspertów PR, którą tworzą uznani specjaliści działający od wielu lat w branży PR.

Kwiat kobiecości:

Ogólnopolska Organizacja na rzecz walki z rakiem szyjki macicy (RSM) działa od 2006 roku, jest inicjatywą kobiet, które stoczyły walkę z tą chorobą i wygrały. Nasz sukces oraz nasze przeżycia mogą pomóc Tobie lub bliskim Ci kobietom.

Naszą misją jest pomoc każdej kobiecie, która zmaga się z RSM oraz tym, które mogą być nim zagrożone. Stawiamy na profilaktykę, edukację, dostęp do informacji i zmianę świadomości w podejściu do zdrowia. Będziemy dążyć do tego by jak najwięcej mówiło się i pisało o zagrożeniach związanych z RSM. Chcemy by kobiety zrozumiały, że cytologia ratuje życie i nie odwlekały regularnych wizyt u ginekologa.

Nasi psychologowie oferują fachową opiekę psychologiczną i wsparcie emocjonalne dla osób dotkniętych chorobą nowotworową oraz ich bliskich.

Towarzyszy nam wielu ludzi zaangażowanych w nagłośnienie tego poważnego problemu oraz wiele instytucji, które wspierają nasze działania. Zainteresowanie naszym stowarzyszeniem ciągle rośnie. Zgłaszają się do nas kobiety, które chcą pomagać – prawniczki, nauczycielki, przedstawicielki wolnych zawodów, kobiety biznesu, którym nieobce są ból oraz cierpienie, które mają w sobie siłę, ciepło, wsparcie oraz chęć niesienia pomocy potrzebującym.

Bardzo mało kobiet wie, że w blisko 100% za raka szyjki macicy odpowiedzialny jest wirus o nazwie HPV, a nie, jak większość uważa – uwarunkowania genetyczne. RSM to choroba, której można uniknąć, można z nią walczyć, a co najważniejsze – można z nią wygrać. Chcemy by kobiety zaczęły dbać o siebie, chcemy by zrozumiały, że badania cytologiczne mogą uratować im życie.

Każdego dnia na raka szyjki macicy umiera pięć Polek. Jesteśmy po to by walczyć o każdą z nich!

Intermen:

Serwis intermen.pl to miejsce poświęcone mężczyznom. Tym w sile wieku, srebrnogłowym i tym, dla których golenie się wciąż jeszcze pozostaje tajemniczą przyszłością. Chcemy mówić głównie o naszym zdrowiu, kondycji i wypoczynku. Mówić o rzeczach ważnych w życiu mężczyzny w sposób rzetelny, obiektywny, oparty na wiedzy specjalistów, a jednocześnie zrozumiały.

Dziennikarski klub promocji zdrowia:

Ogólnopolska organizacja zrzeszającą dziennikarzy i publicystów zajmujących się problematyką ochrony zdrowia i medycyny, oraz propagujących zdrowy styl życia.

Stowarzyszenie inicjuje i organizuje konferencje oraz warsztaty szkoleniowe dla dziennikarzy poświęcone najnowszym osiągnięciom medycyny i farmacji, a także ważnym problemom zdrowotnym społeczeństwa. Informuje dziennikarzy o organizowanych przez innych, konferencjach i wydarzeniach dotyczących zdrowia.

Organizuje „Debaty o zdrowiu” poświęcone planowanym i wprowadzanym zmianom w systemie opieki zdrowotnej w Polsce. Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia współpracuje z wieloma instytucjami i organizacjami przy tworzeniu i prowadzeniu kampanii prozdrowotnych. Stowarzyszenie integruje środowisko dziennikarzy medycznych wokół ważnych problemów zdrowia społecznego i własnych problemów środowiskowych. Dba także o wysoki poziom etyczny i profesjonalizm zawodowy swoich członków.

Ogród nadziei:

Fundacja Psychoonkologii jest organizacją pożytku publicznego. Naszą intencją jest poprawa jakości życia osób chorych i ich bliskich. Chcemy budować świadomość, że rak jest chorobą, z którą można żyć i z której można zdrowieć.

Nasze działania:

  • terapie indywidualne;
  • co miesięczne warsztaty weekendowe wg Programu Simontona;
  • stacjonarna grupa warsztatowo – terapeutyczna prowadzona wg Programu Simontona;
  • grupa wsparcia;
  • terapia tańcem;
  • joga lecznicza.

Wszystkie informacje na stronie www.ogrodnadziei.org.pl.