Argi Oculus

przez | 14 sierpnia, 2019

Argi Oculus

Awatar
I Liceum Ogólnokształcące im .B. Chrobrego

Brzeg

opolskie

Nasza grupa to pięć biol-chemistek z drugiej klasy I LO w Brzegu. Każda z nas ma istotny wkład w pracę na rzecz kampanii. Razem możemy więcej 🙂 Karolina -Banasia- – ogromne sukcesy recytatorskie i częste konkursy przyczyniły się do swobodnych prezentacji. Monika – mega wiedza, nieustanny kontakt z medycyną to niewątpliwe atuty naszej prymuski 🙂 Laura – ta charyzma i pewność siebie…;) Justyna -Justi- – szpec od komputera! Dla niej prezentacje to pikuś – pan pikuś! No i ja : Ola -Serdelek- – cóż.. o sobie pisać najtrudniej. Ponoć rozgadana, ale wiecznie pozytywnie nastawiona do życia! Baza pomysłów i wyobraźnia pozwalają mi szerzej patrzeć na problem. Do tego dojdzie kreatywność każdej z nas iiii jesteśmy w stanie zdziałać wiele!

Szybka notka

Nie wpisano jeszcze szybkich notek.

Aktualności

A JEDNAK NAS SPISALI! 🙂

12.03.2010 13:32
Autor: Argi Oculus…. my też się spisałyśmy…na medal! 🙂
Jak mowi staropolskie przyslowie “Za mundurem panny sznurem” tak i my sznurem powedrowalysmy brzeskimi mundurowymi – policjantami.
Wczoraj (11.03) nasza załoga odwiedzila posterunek.
Dzieki ciepłemu przyjęciu przez strozow prawa, moglysmy swobodnie i prefosjonalnie przeprowadzic prelekcje. Panowie ( i pani ) zadawali mnostwo pytan oraz opowiadali o swoich doswiadczeniach. Wizyte upamietnilysmy zdjeciami.
W drodze powrotnej rozmawialysmy z napotkanymi mezczyznami o nowotworach. Na pytanie: Czy w ciagu ostatnich 5 lat byl pan u urologa, niektorzy odpowiadali zdziwieniem. Mimo wszystko mamy nadzieje, ze nasze dzialania przyniosa oczekiwany efekt.

Internet – skarbnica wiedzy

09.03.2010 23:35
Autor: Argi OculusW związku z panującą modą na ~~naszą-klasę~~ pokusiłyśmy się o stworzenie konta “Mam haka na raka” .
Złożyliśmy kilka wątkow na forach i otrzymaliśmy odzew:)
Cieszymy się, że kampania budzi zainteresowanie wśrod internautow. Otrzymaliśmy pytania takie jak m.in. jak dochodzi do raka prostaty, jakie są czynniki rakotworcze, wpływ wstrzemięźliwości seksualnej na rozwoj nowotworu gruczołu krokowego. Rozgorzały dyskusje na temat codziennych nawykow, tego jak powinno się postępować.

c.d.n… 🙂

Dalsza działalność = satysfakcja

09.03.2010 23:24
Autor: Argi OculusTo, że biorąc udział w kampanii, konkurujemy z kimś – ma dla nas małe znaczenie. Ogromną satysfakcję przynosi nam pomoc innym, szybkie działanie i poszerzanie wiedzy na temat nowotworow. Chcemy obalić panujący stereotyp, że rak=śmierć.
I tym samym, przyszła kolej na Starostwo Powiatowe. W wykładzie brali udział przedstawiciele kilku drużyn. Naszą grupę reprezentowała Karolina :] Niemały wkład w łączonych prezentacja miał nasz komputerowy spec – Justyna. To właśnie ona, w nawale szkolnych obowiązkow, poświęcała najwięcej czasu Power Point’owi, stwarzając tym samym niebagatelne układy.

4 marca w naszym liceum odbyła się licytacja autografow, zdjęć, płyt, książek znanych osobowości. Wszystkie grupy brały udział w prelekcji.
Zebrane pieniądze zostały przekazane na leczenie chorej na raka Sandry.

W najbliższym czasie zamierzamy udać się do policji, by i tam uświadamiać o zagrożeniach związanych z Rakiem Prostaty.

… ale potem jest już tylko lepiej 🙂

09.03.2010 22:59
Autor: Argi OculusGdy na dobre się rozkręciłyśmy – ruszyłyśmy w teren.
Celem działań było zachęcenie przypadkowych mężczyzn do udziału w ankiecie i stworzenie galerii zdjęć z ich popiersiami. Wyniki ankiet wskazują na to iż wiekszosc spoleczenstwa nie zdaje sobie sprawy z powagi problemu. Podczas przemarszu rynku brzeskiego, mieliśmy okazję poznać pana, ktory pokonał raka prostaty.Przeprowadziłyśmy z nim wywiad. Opowiedział nam swoją historię, nie krył wzruszenia. Powiedział takie fajne słowa, ktore głęboko zapadły nam w pamięć: Rak? to takie małe zwierzątko, ktore chodzi do tyłu , a ja je zdeptałem!”
Udowodnił on iż w walce z nowotworem ważny jest optymizm, bo przecież RAK TO NIE WYROK!

Następnie nasza Monika wzięła udział w prelekcji dla ludzi przed kursem pierwszej pomocy.
Odwiedziłyśmy rownież Klub Garnizonowy w Brzegu. Tam, za pośrednictwem kierownika Pani Janiny Koronkiewicz ( ktorej bardzo dziękujemy!) odbył się kolejny wykład, zakończony gromkimi brawami.

Początki zawsze bywają trudne.

09.03.2010 22:33
Autor: Argi Oculus… ale jedynie te w notowaniu:)
~~Jesteście w krzakach dziewczyny~~ te słowa naszego opiekuna zmobilizowały nas do wprowadzenia opisow naszych działań.
W tej chwili powoli zmierzamy ku końcowi działań w terenie i podsumowujemy naszą kampanię.
Pierwsze wykłady jakie poprowadziłyśmy odbyły się w naszym liceum dla maturzystow o profilu biologiczno-chemicznym. Udało nam się nawiązać z nimi dyskusję na temat nowotworow, pojawiły sie pytania i tym samym po ~~pierwszych kotach ~~ ruszyłyśmy aktywnie w teren. Następnie wykłady w Geodezji, gdzie pracuje spora ilość mężczyzn. Tam przeprowadziliśmy rownież ankietę na temat raka prostaty, ktorej wyniki nie są zadowalające.
Gimnazjum nr 3 w Brzegu – to kolejny cel naszych wykładow. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o zagrożeniach z nowotworami, profilaktyce, zadać pytania. Przedstawiliśmy im nasze plakaty z hasłami promującymi naszą kampanię.
Odwiedziliśmy rownież Towarzystwo Miłośnikow Lwowa i Kresow Pd-Wsch. Zebrani nie kryli zdziwienia z naszego zaangażowania, padły pytania czy wybieramy się na medycynę ~~bo tak pięknie mowicie~~ 😉 Oczywiście – nie jedna z nas wiąże z nią przyszłość.