Dzień Ocalałego od Raka: pomoc pandemiczna dla chorych na raka

0

Federacja Stowarzyszeń Pacjentów Onkologicznych (FABC) również obchodzi w tym roku Dzień Ocalałego od Raka, uruchamiając inicjatywy mające na celu zwiększenie przeżywalności i poprawę jakości życia osób z chorobą nowotworową. Każdego roku u dziesiątek tysięcy Rumunów diagnozuje się raka, chorobę, która może niepokoić zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Według Globocan w 2018 r. diagnozę otrzymało 83 461 Rumunów.

Rak płuc (13,6%) nadal ma najwyższą zapadalność w Rumunii, tuż za nim plasuje się rak jelita grubego (13,3%) i rak piersi (11,5%).

„Pandemia przyniosła dodatkowe wyzwania dla wielu osób, które przeżyły raka, czy to medyczne, emocjonalne czy społeczne. Poprzez naszą codzienną pracę wspieramy tych pacjentów i pomagamy im lepiej radzić sobie z chorobą, jak najszybciej wrócić do ważnych spraw. życia. przed diagnozą i znalezieniem nowych sposobów na dalsze normalne życie” – mówi Cezar Irimia, prezes Federacji Stowarzyszeń Pacjentów Onkologicznych w Rumunii.

W związku z tym Federacja Stowarzyszeń Onkologicznych zapewnia pacjentom call center – 0212530591 – gdzie mogą znaleźć informacje o chorobie, otrzymać ogólne informacje medyczne, otrzymać bezpłatne porady psychologiczne, bezpłatne spersonalizowane plany żywieniowe i gdzie mogą zauważyć brak suplementów na rynku. Również w tym roku 150 pacjentów onkologicznych, którzy zapisali się na to wydarzenie (Cancer Survivor Day), otrzyma w domu, od FABC, spersonalizowany pakiet informacyjny na temat ich rodzaju nowotworu. Więcej informacji o tym projekcie można znaleźć na naszej stronie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj