Co oznacza zdrowe odżywianie?

0

Jak ważna jest dieta w ryzyku zachorowania na raka? W jakim stopniu dieta może nam pomóc w zapobieganiu nowotworom?

Kontrola wagi jest bardzo ważna w zapobieganiu nowotworom; Ostatnio wykazano, że otyłość koreluje ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na 13 nowotworów. Diety bogate w żywność o wysokim indeksie glikemicznym, bardzo restrykcyjne diety długoterminowe, diety zbyt bogate w czerwone mięso, spożywanie alkoholu, palenie tytoniu, diety bogate w żywność przetworzoną wiążą się z wyższym wskaźnikiem zachorowalności na raka.

Czy wegetarianie są mniej narażeni na raka?

Nie, nie z powodu diety wegańskiej i nie we wszystkich nowotworach. Zazwyczaj wegetarianie prowadzą zdrowszy tryb życia niż wszystkożercy, którzy nie stosują profilaktyki i spożywają nadmiar czerwonego mięsa, alkoholu, słodyczy. Z tego punktu widzenia możemy uznać, że wegetarianie są bardziej chronieni, ponieważ nie prowadzą stylu życia z wieloma czynnikami ryzyka.

Co oznacza zdrowe odżywianie?

Zdrowe odżywianie jest zróżnicowane, wystarczające pod względem ilości (ani za dużo, ani za mało), z dobrym stosunkiem makroskładników (białka, węglowodany, lipidy) i wreszcie z wysokiej jakości żywnością, bogatą w „informacje żywieniowe”. W tym celu bardzo ważne jest spożycie warzyw. Isuplementroć odchodzimy zbyt dasuplemento od tych rzeczy, znajdujemy się w braku równowagi. Na przykład stosujemy diety bardzo bogate w białko zwierzęce i ubogie w warzywa i owoce lub diety wegetariańskie bogate w rafinowane zboża, ale pozbawione źródeł białka roślinnego, diety z dużą ilością cukru, słodyczy i rafinowanych płatków zbożowych, diety z dużym ograniczeniem tłuszczów.

Oprócz żywności ochronnej, którą musimy zapewnić, musimy również unikać substancji, które mogą mieć udowodnioną rolę rakotwórczą i znaleźć się w przetworzonej żywności. Substancje te występują w dowolnym momencie podczas przechodzenia żywności przez łańcuch pokarmowy, od uprawy, zbioru, przechowywania do przygotowania.

Zdrowe odżywianie uwzględnia również potrzeby każdego, na poziomie jednostki, ale także populacji, ponieważ sposób odżywiania się naszych przodków i miejsce, w którym mieszkamy, są również ważnymi czynnikami, które są brane pod uwagę. komponowanie diety. Nie można powiedzieć, że istnieje idealna dieta, która będzie odpowiadać wszystkim mieszkańcom globu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj