Raka tarczycy i wielu innych nowotworów złośliwych.

0

Raka piersi,AlkoholDuże spożycie alkoholu może prowadzić do raka jamy ustnej, gardła, krtani, przełyku i wątroby. Może również zwiększać ryzyko raka jelita grubego i raka piersi (1).W przypadku wszystkich tych nowotworów ryzyko zależy od poziomu spożycia. Ale do tej pory żaden poziom alkoholu nie jest uważany za bezpieczny dla ryzyka raka.

Szacuje się, że spożycie alkoholu jest związane z 3% wszystkich nowotworów na całym świecie, ale liczba ta jest prawdopodobnie niedoszacowana.Zauważa się również, że ryzyko zachorowania na raka krtani, gardła, jamy ustnej i przełyku wzrasta wraz ze spożywaniem alkoholu.suplementNiektóre suplementy podawane w dużych dawkach lub przez długi czas mogą mieć rakotwórczy efekt uboczny u ludzi.

Na przykład niektóre suplementy stosowane w leczeniu nowotworów złośliwych mogą czasami powodować inne nowotwory; suplementy działające z hormonami mogą zwiększać ryzyko niektórych nowotworów hormonozależnych (jednocześnie zmniejszając ryzyko innych nowotworów).Wśród największych afer farmaceutycznych, dietylostilbestrol, przepisywany kobietom w ciąży w celu zapobiegania poronieniom i ryzyku wcześniactwa,

został wycofany z rynku ze względu na liczne przypadki nowotworów układu rozrodczego u młodych kobiet, których matki stosowały to leczenie w czasie ciąży.Substancje zaburzające gospodarkę hormonalnąSubstancje zaburzające gospodarkę hormonalną to substancje chemiczne pochodzenia naturalnego lub sztucznego poza organizmem, które mogą zakłócać funkcjonowanie układu hormonalnego (hormony).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj