W przypadku wczesnego wykrycia i leczenia

0

Zgodnie z najlepszymi praktykami, niektóre z najczęstszych rodzajów raka, takie jak rak piersi, rak szyjki macicy, rak jamy ustnej i rak jelita grubego, mają wysoki wskaźnik wyleczeń.W przypadku prawidłowego leczenia inne rodzaje raka, takie jak nasieniak jąder lub białaczki i chłoniaki u dzieci, również mają wysoki wskaźnik powrotu do zdrowia, nawet w przypadkach, gdy komórki rakowe rozprzestrzeniły się po całym ciele lub innych częściach ciała.

Opieka paliatywnaOpieka paliatywna ma na celu łagodzenie, a nie leczenie objawów raka, a także poprawę jakości życia pacjentów i ich rodzin. Mogą pomóc ludziom żyć wygodniej. Potrzeba opieki paliatywnej jest szczególnie istotna w miejscach o dużej koncentracji pacjentów z zaawansowaną chorobą nowotworową, dla których szanse na wyzdrowienie są niewielkie.Opieka paliatywna może pomóc złagodzić problemy fizyczne, psychospołeczne i duchowe u ponad 90% pacjentów z zaawansowanym rakiem.

Aby zapewnić opiekę paliatywną pacjentom i złagodzić ból ich i ich bliskich, konieczne jest wdrożenie skutecznych strategii zdrowia publicznego, w tym opieki w społeczności i w domu. .Lepszy dostęp do doustnej morfiny jest zalecany w celu złagodzenia umiarkowanego i silnego bólu spowodowanego chorobą nowotworową, który dotyka ponad 80% nieuleczalnie chorych pacjentów.KTO akcjaW 2017 r.

Światowe Zgromadzenie Zdrowia przyjęło rezolucję WHA70.12 w sprawie „Zwalczania raka poprzez zintegrowane podejście”, wzywając państwa członkowskie i WHO do przyspieszenia działań na rzecz osiągnięcia celów określonych w Globalnym Planie Działań na rzecz Chorób Niezakaźnych 2013-2020 i USA Agenda Narodów Zjednoczonych na rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030, mająca na celu zmniejszenie przedwczesnej śmiertelności z powodu raka.WHO i IARC współpracują z innymi agencjami ONZ i partnerami, aby:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj