Aby temu suchości nie towarzyszyły

0

Owrzodzenia lub podrażnienia, stosuj nienaganną higienę jamy ustnej!Przypadek szczególny: jeśli Twoje leczenie wymaga terapii kortykosteroidami (leczenie kortyzonem lub jego pochodnymi), Twoja dieta będzie oparta na diecie bezsolnej.Nudności, wymioty, biegunka i zaparciaChemioterapia i niektóre radioterapii mogą powodować nudności lub wymioty.

Ponieważ reakcje te są często wynikiem nadwrażliwości na określone zapachy, lepiej komponować swoje menu w oparciu o dania, które nie mają silnych zapachów ani zbyt dużej ilości przypraw. Mała wskazówka: ciepłe lub zimne posiłki często powodują mniej mdłości. Pomyśl o tym!Jeśli nie jesteś w stanie zatrzymać tego, co połykasz, doradca zaleci odpowiednie leczenie nudności.Leczenie może zakłócać funkcje trawienne i wchłaniania organizmu.

Ma to niefortunną konsekwencję częstszego wywoływania biegunek lub zaparć. . Aby uniknąć odwodnienia związanego z pierwszym, pamiętaj o regularnym nawadnianiu. W przypadku zaparć nieodzownym filarem jest również dobre nawodnienie. Aby ułatwić sobie tranzyt, możesz (o ile nie ma przeciwwskazań) wybrać pokarmy bogate w błonnik, zielone warzywa lub słynne suszone śliwki!We wszystkich przypadkach głównym punktem kontaktowym pozostaje Twój doradca. W razie potrzeby skieruje Cię do dietetyka, który pomoże skomponować zbilansowane posiłki i poprowadzi Cię w wyborach żywieniowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj