RAK GŁOWY I GARDŁA

0

WARIANTY STYLU ŻYCIA WYJAŚNIAJĄ WZROST PRZYPADKÓW RAKA GŁOWY I SZYI

Rak głowy i szyi może być niezwykle trudny do zniesienia dla pacjentów. Wpływa na widoczne obszary ciała i czynności, które pomagają określić, kim jesteśmy. Wpływając na zdolność jedzenia, picia i mówienia, atakuje fundamenty życia społecznego.

Nowotwory głowy i szyi występują w komórkach nabłonkowych tkanek lub niektórych narządów w okolicy głowy i szyi. Ponad 90% tych nowotworów zaczyna się w spłaszczonych komórkach wyścielających powierzchnie jamy ustnej, nosa i gardła.
Są to rak płaskonabłonkowy głowy i szyi lub SCCHN.

W 2014 roku było ponad 550 000 nowych przypadków, a ponad 300 000 osób zmarło w wyniku tej choroby. Nowotwory jamy ustnej, gardła (gardła) i krtani są odpowiedzialne za prawie pięć procent wszystkich nowotworów złośliwych.

Oprócz wieku i zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) czynniki ryzyka obejmują wybory stylu życia, takie jak palenie i nadmierne spożywanie alkoholu. Pacjenci często przez długi czas ignorują początkowe objawy. Obejmują one od uporczywego bólu gardła lub krwawienia z nosa po zmiany głosu, ból ucha lub czerwone i białe plamki w jamie ustnej.

Leczenie zależy od stadium i lokalizacji choroby, a także ogólnego stanu zdrowia pacjenta. doradcy często zalecają połączenie różnych rodzajów leczenia, na przykład: chirurgii, radioterapii, chemioterapii i terapii celowanej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj