Co jest dla mnie przydatne w takiej sytuacji?

0

Co jest dla mnie przydatne w takiej sytuacji?

 • Czyń te rzeczy, które są dla ciebie dobre duchowo: módl się, medytuj, odpręż się, czytaj, twórz coś nowego. Bądź jak najbardziej aktywny i unikaj izolacji i samotności. Porozmawiaj z bliskimi o tym, jak się czujesz, kiedy czujesz się na siłach.
 • Koncentruje się nie tylko na chorobie i objawach fizjologicznych, ale także na zasobach umysłu i duszy – niezbędnych do stymulowania zdolności do samoregulacji i samoleczenia. W końcu zwróć się do psychoterapeuty, który może cię wesprzeć i pomóc ci łatwiej połączyć się z twoimi wewnętrznymi zasobami. Coraz więcej specjalistów psychologii i psychosomatyki podkreśla znaczenie czynników emocjonalnych i psychicznych w leczeniu raka.
 • Dbaj o siebie tak bardzo, jak to możliwe, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. Pielęgnuj tylko te rzeczy i relacje osobiste, które są dla ciebie korzystne (zdrowe odżywianie, ćwiczenia, spacery; relacje z ciepłymi, kochającymi, pozytywnymi ludźmi, którzy rozumieją, przez co przechodzisz i mogą cię wspierać).
 • Unikaj negatywnych myśli, obwiniając siebie lub osoby wokół ciebie za to, co ci się przydarzyło.
 • Unikaj pogarszania swojej sytuacji przez straszenie się ponurymi myślami. Pracuj codziennie ze swoim umysłem i pozytywnymi afirmacjami, takimi jak: „Robię wszystko, co w mojej mocy, aby uzdrowić. Dbam o siebie. Pozwalam bliskim mi pomóc. Są w dobrych rękach, bardzo wykwalifikowanych specjalistów. Ufam życiu. Ufam uzdrawiającej mocy mojego ciała. Z każdym dniem leczę się fizycznie i emocjonalnie. Kocham siebie taką, jaką jestem ”. Utrzymuj żywą nadzieję i powtarzaj codziennie pozytywne stwierdzenia, które cię wzmocnią.
 • Ćwicz ćwiczenia kierowanej wyobraźni, wybierając piękny obraz, swój ulubiony, taki jak górski krajobraz lub zakątek natury i wyobraź sobie, że jesteś w tym krajobrazie, w którym spacerujesz i odkrywasz wszystkimi zmysłami. Niektórzy autorzy zalecają oglądanie czystej, płynącej wody, która delikatnie myje twoje ciało i usuwa wszystkie komórki rakowe.
 • Porozmawiaj z innymi ludźmi, którzy byli w sytuacjach podobnych do twojej i wyzdrowieli; mogą być zasobem ludzi, których potrzebujesz, aby mieć zaufanie do procesu uzdrawiania.
 • Naucz się teraz rozróżniać między czynnościami i ludźmi, które są dla ciebie naprawdę ważne i wartościowe, a rzeczami, które są nieważne, ale które zajmowały dużą część twojego czasu i przestrzeni mentalnej.
 • Wyraź swoją miłość i przebaczenie ludziom w swoim życiu. Pomoże ci to w procesie leczenia, ponieważ zdrowie emocjonalne i fizyczne są ze sobą ściśle powiązane. Eksperci od psychosomatyki twierdzą, że w raku występuje emocjonalny składnik: gniew, nienawiść i uraza. Transformacja tych negatywnych emocji, czasami prawdziwych blokad energetycznych dotyczących ludzi, którzy zdenerwowali cię z przeszłości, sprzyja uzdrowieniu.
 • Rób te rzeczy, na które tęskniłeś, a których nie zezwoliłeś lub nie odkładałeś; czynności, które przynoszą radość Twojej duszy (może to być: wycieczka, praca w ogrodzie, malowanie, pisanie, spotkanie z kimś bliskim lub ważnym dla Ciebie, spędzanie większej ilości czasu z rodziną lub sobą itp.).
 • Wsparcie moralne rodziny i przyjaciół jest niezbędne na każdym z trzech wymienionych etapów . Często na przetrwanie i przyjęcie najlepszych decyzji bezpośrednio wpływa emocjonalne wsparcie bliskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj