Mam Haka Na Raka – Ogólnopolski program dla młodzieży

0

Podstawowe informacje o 7. edycji:
W tym roku uczestnicy Programu „Mam Haka na Raka” zmierzyli się z chłoniakami – nowotworami układu chłonnego. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski po raz kolejny powiedzieli stanowcze NIE rakowi i przez kilka miesięcy szerzyli jego profilaktykę w Polsce, by w drugim etapie przygotować projekt kampanii społecznej. Zwieńczeniem ich wysiłków była uroczysta Gala Finałowa, podczas której poznaliśmy zwycięski zespół tegorocznej edycji – Topolówka Kontra Rak z III LO w Gdańsku. Pozostałe nagrody zdobyli:

  • Zespół Optymistyczne Miśki z Technikum nr 1 we Wronkach w kategorii „Nagroda Hakowiczów”
  • Zespół BRONIACZKI z I LO im. W. Broniewskiego w Świdniku w kategorii „Nagroda Mediów”
  • Zespół Lymphomani z II LO w Świeciu w kategorii „Nagroda za działania lokalne”
  • Zespół RaczkiNieboraczki z LO w Drohiczynie w kategorii „Nagroda Studentów medycyny i zdrowia publicznego”
  • Zespół Limfonki z I LO w Gorzowie Wielkopolskim w kategorii „Nagroda Internautów”
  • Pan Jan Alicki burmistrz Pisza w kategorii „Honorowy Hakowicz”

7. edycja „Mam Haka na Raka” w liczbach: Oto najważniejsze fakty z tegorocznej edycji:

Zwycięska kampania:
W tegorocznej edycji zwyciężył zespół Topolówka Kontra Rak z III LO w Gdańsku. Drużyna w składzie Marta Wolska, Marta Stenka, Asuplementsandra Chybicka, Marta Łukasiewicz, Dorota Piórkowska oraz Paulina Siekierska swoją kampanią chciały zwrócić szczególną uwagę społeczeństwa na uporczywe i długo utrzymujące się objawy, które mogą wskazywać na chłoniaka. Zależało im, aby pokazać odbiorcom, jak ważne jest obserwowanie sygnałów, jakie wysyła organizm oraz przekazanie pełnej informacji na ich temat doradcaowi podczas wizyty. W zwycięskim spocie telewizyjnym wykorzystano motyw postaci Sherlocka Holmesa i Doktora Watsona, którzy pracują nad tajemniczą zagadką analizują poszczególne dowody zbrodni – kaszel, świąd, temperaturę i powiększone węzły. W finale spotu, to Doktor Watson, a nie Holmes, demaskuje „sprawcę” – czyli chłoniaka. W ten sposób autorki kampanii podkreślają, jak ważną rolę w diagnozie nowotworu odgrywa doradca oraz że w przypadku zaobserwowania niepokojących objawów, to właśnie do niego należy zgłosić się w pierwszej kolejności.

Zwycięski spot telewizyjny:

Zwycięski spot radiowy:

Plakat:

Relacja z Gali:
6 czerwca 2014 r. na Torwarze w Warszawie nastąpiło ukoronowanie ciężkiej pracy Hakowiczów, czyli Gala Finałowa. Zobaczcie, jak się bawiliśmy.

PATRONI HONOROWI: