Dlaczego tak wiele osób choruje na raka?

0

Rak pozostaje jedną z najczęstszych chorób na świecie ze względu na zewnętrzne czynniki ryzyka, takie jak słońce, tytoń, alkohol, otyłość, siedzący tryb życia, promieniowanie, chemikalia i czynniki genetyczne predysponujące do zachorowania. Inną przyczyną wzrostu zachorowań na raka jest dezinformacja.

Wciąż są tacy, którzy z powodu tak wielkiego strachu nie wymawiają nawet słowa rak, dokładnie tak, jak miało to miejsce kilkadziesiąt lat temu.Dla Psychoonkologa i Specjalisty Bioetyki, prezes Instytutu Oncoguia, dr Luciany Holtz, „Bycie poinformowanym jest niezbędne. chodzi o to, że ludzie przyjmują postawę bardziej aktywną i zaangażowaną we własnym zdrowiu.

Innymi słowy, musisz wiedzieć, że jeśli rak piersi zostanie wykryty wcześnie, można go wyleczyć i musisz wykonać swoją część, czyli udaj się do ginekologa i wykonaj mammografię adekwatną do wieku, dzięki czemu będziesz poinformowany, wykonujesz swoją część pracy i jesteś całkowicie oddany swojemu dobremu samopoczuciu, swojemu zdrowiu!” – dodaje Psychoonkolog.

W przeszłości wszelkie wysiłki medyczne koncentrowały się wyłącznie na leczeniu chorób. Pojawiły się nowe suplementy i wysoce złożone techniki chirurgiczne, mające na celu nie tylko wyleczenie pacjenta, ale także jego jakość życia. W tym sensie również medycyna prewencyjna poczyniła wielkie postępy. Obecnie wiadomo, że niektóre choroby, takie jak rak, wykryte we wczesnym stadium, można wyeliminować bez pozostawiania śladów.

Według INCA wcześnie zdiagnozowany rak skóry może być wyleczony w 100% przypadków, rak prostaty jest uleczalny w ponad 90% przypadków, jeśli zostanie wykryty wcześnie, a rak piersi, gdy zostanie wykryty wcześnie, ma 95% szans na wyleczenie.

Nawet biorąc pod uwagę tę panoramę liczby zachorowań na raka, można podkreślić pewne zachęcające wiadomości.

Obecnie badania kontrolne są dokładniejsze, szybsze i potrafią ujawnić dużą ilość przydatnych dla doradcay informacji, wcześnie diagnozując problem. Niezwykle nowoczesne badania mogą wykazać guzki mniejsze niż 1 cm, zapewniając mniej toksyczne, dokładniejsze i mniej inwazyjne zabiegi, a niepożądane objawy choroby i skutki uboczne wywołane zabiegiem są leczone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj