słabe zabijanie komórek nowotworowych w obszarach

0

które nie mają dobrego mamhakanaraka.pl  dopływu tlenu

(np. w obszarze po zabiegu chirurgicznym; w kończynie o słabym dopływie krwi) zwiększona częstość występowania powikłań ran i słabego gojenia (np. w przypadku operacji po napromieniowaniu; lub w częściach bez dobrego krążenia) niedogodności związane z radioterapią (np. w niektórych przypadkach musi być dostarczana codziennie, 5 dni w tygodniu, przez 1-2 miesiące) Chirurgia Przez większą część historii człowieka, operacja była pierwszą linią mamhakanaraka.pl  eczenia wielu guzów litych. Z operacji, pacjent jest zabierany do sali operacyjnej, umieścić w znieczuleniu, a guz usunięty. W przypadku niektórych nowotworów, cały guz nie może być usunięty, ale niektóre z nich mogą być usunięte, proces zwany debulking. Łagodne przyrosty mogą być również usunięte.l

 • Do zalet zabiegu należą: usunięcie dużej objętości guza może złagodzić mass effect, co może natychmiast zmniejszyć objawy usunięcie komórek nowotworowych, które produkują czynniki krwiopochodne,
 • które stymulują wzrost komórek nowotworowych w innych częściach ciała usunięcie guza w części ciała, która nie może być mamhakanaraka.pl  leczona promieniowaniem (np. jeśli pacjent otrzymał już tam promieniowanie)
 • lub terapii ogólnoustrojowej (np. w mózgu, gdzie niektóre chemioterapia nie może osiągnąć) potencjalna zdolność do usunięcia wszystkich komórek nowotworowych w małym obszarze (pacjent może być wyleczony z operacji sam) zdolność do patrzenia na tkanki nowotworowe (patologia).

Próbki chłoniak tkanek mogą być badane w celu określenia

najlepszych opcji leczenia dla tego konkretnego pacjenta. Jeśli pacjent był już leczony, próbki można wykorzystać, aby zobaczyć, jak rak zareagował na poprzednie leczenie, aby sprawdzić, czy należy podać więcej tego leczenia lub czy leczenie wymaga zmiany. wygoda dla pacjenta (ponieważ operacja jest wykonywana raz w ciągu dnia, gdy pacjent śpi) Wady zabiegu obejmują: niezdolność do chłoniak  zabijania mikroskopowej choroby na krawędziach guza może pozostawić komórki nowotworowe u pacjenta po zabiegu. pacjent musi być w stanie tolerować operację i znieczulenie (to znaczy mieć minimalne problemy zdrowotne, mieć dobrą czynność płuc, nie być na niektórych leków) niektóre uszkodzenia pobliskich prawidłowych tkanek (np. usunięcie żeber lub prawidłowej tkanki płucnej w celu osiągnięcia guza płuc) powikłania po operacji (np. infekcja i inne, które są specyficzne dla miejsca) niezdolność do usunięcia raka w innych częściach ciała (tj. choroba przerzutowa)

niemożność bezpiecznego usunięcia komórek zabijania w niektórych częściach ciała, gdzie radioterapia może mieć mniej skutków ubocznych (np. w niektórych rodzajach guzów mózgu) usunięcie narządu, który może mieć wpływ na jakość życia pacjentów (np. piersi, krtani, jelita) niezdolność chirurga do rozpoznania komórek nowotworowych z normalnych komórek gołym okiem (szczególnie po chemioterapii lub radioterapii zostały dostarczone do miejsca) Terapia ogólnoustrojowa Terapia ogólnoustrojowa obejmuje leki, chłoniak które wpływają na cały organizm (np. hormony, chemioterapia, terapia celowana, przeciwciała, szczepionki, modyfikatory odpowiedzi biologicznej, onkologia integracyjna, immunomodulatory).

 • Do zalet terapii ogólnoustrojowej należą: zdolność do zabijania wielu komórek nowotworowych w całym organizmie chłoniak (w tym komórek nowotworowych w głównym guza i innych nowotworów w organizmie)
 • może zabić więcej komórek razem niż każda terapia może zrobić sam zdolność do zabijania mikroskopijnej choroby na krawędzi głównego guza, które nie mogą być widoczne gołym okiem chirurga (zmniejszając w ten sposób szansę, że komórki rakowe zostaną pozostawione w czasie operacji)
 • dostosowanie leczenia ogólnoustrojowego dla każdego pacjenta( np. specyficzne terapie hormonalne w przypadku raka piersi; terapie celowane w przypadku raka płuc),

kręgosłup medycyny zdrowie spersonalizowanej zachowanie

narządu (np. Nie usunięcie piersi, krtani lub części przewodu pokarmowego, co miałoby znaczący negatywny wpływ na jakość życia pacjentów) Wady terapii ogólnoustrojowej obejmują: niezdolność do zabicia samego guza (w większości przypadków terapia ogólnoustrojowa musi być stosowana z operacją lub radioterapią) niezdolność do przeprowadzenia terapii ogólnoustrojowej, jeśli pacjent przyjmuje określone leki (np. leki rozrzedzające krew) lub w czasie zabiegu chirurgicznego, lub ma określone schorzenia (np. niewydolność nerek, zdrowie niewydolność wątroby, choroby serca) toksyczność ogólnoustrojowa (ponieważ terapie przechodzą przez całe ciało i mogą wpływać na wszystkie normalne tkanki)

skutki uboczne są zależne od terapii i mogą być różne dla różnych leków niezdolność terapii ogólnoustrojowej do dotarcia do guza (np. przekroczenie bariery krew-mózg; przejście do kończyny, w której występuje słabe krążenie) stosunkowo nierównomierne zabijanie komórek nowotworowych w guzach (podobnie jak posiadanie setek piłek plażowych i przypadkowe wyskakiwanie połowy z nich — nie wiadomo, gdzie znajdują się Pozostałe piłki plażowe [żywe komórki nowotworowe] ; względna niedogodność zdrowie leczenia ogólnoustrojowego (np. niektóre formy chemioterapii muszą być dostarczane codziennie, 5 dni w tygodniu, przez tygodnie; lub muszą być przyjmowane doustnie przez lata). Dowiedz się, jak leki przeciwnowotworowe są odkrywane i opracowywane.

 1. Aby znaleźć informacje na temat konkretnego leku na raka lub leczenia, można przeszukiwać witrynę za pomocą narzędzia wyszukiwania na górze strony i przejść bezpośrednio do najbardziej odpowiednich stron dla leczenia zainteresowania.
 2. Food and Drug Administration (FDA) jest odpowiedzialny za zatwierdzanie leków, które mogą być stosowane przez onkologów w leczeniu raka, a także ocenia leki lub inne produkty, które mogą być w stanie zmniejszyć ryzyko raka.
 3. Odwiedź Stronę FDA, aby zobaczyć listę leków, które zostały ostatnio zatwierdzone. Aprobaty leków są wymienione według daty i możesz wyświetlić więcej informacji na temat każdego zatwierdzonego przedmiotu.

Jak możemy wykorzystać nasze zdrowie rosnące zrozumienie biologii

raka do walki z chorobą? Zapobieganie jest zawsze lepsze niż leczenie, a jak już omówiliśmy w pierwszej części tego rozdziału, wiele nowotworów można rzeczywiście zapobiec – przede wszystkim poprzez unikanie używania tytoniu, który jest znacznie ważniejszym zagrożeniem niż jakikolwiek znany rakotwórczy produkt uboczny naszego uprzemysłowionego społeczeństwa. Co więcej, nowotwory mogą być często zgniatane w zarodku przez badania przesiewowe:

 • guzy pierwotne mogą być wcześnie wykryte i zdrowie usunięte przed ich przerzutami, jak widzieliśmy na przykład w przypadku raka szyjki macicy.
 • Pozostaje wiele możliwości lepszego zapobiegania i badań przesiewowych, niektóre z nich wykorzystują bardzo czułe nowe testy molekularne. Postępy w tych obszarach prawdopodobnie oferują najpilniejsze
 • perspektywy znacznego zmniejszenia śmiertelności nowotworów. Ale zapobieganie i badania przesiewowe nigdy nie mogą być doskonale skuteczne. Jest pewne, że pełnowartościowa choroba złośliwa będzie nadal powszechna-i wymaga leczenia—przez wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj