Słabe zabijanie komórek nowotworowych w obszarach

0

Które nie mają dobrego mamhakanaraka.pl zaopatrzenia w tlen

(np. w obszarze po operacji; w kończynie o słabym ukrwieniu) zwiększona częstość powikłań ran i złego gojenia (np. jeśli operacja jest stosowana po napromieniowaniu; lub w częściach bez mamhakanaraka.pl   dobrego krążenia) niedogodności radioterapii (np. w niektórych przypadkach musi być dostarczana codziennie, 5 dni w tygodniu, przez 1-2 miesiące) operacja w dużej części historii człowieka, operacja była pierwszą linią leczenia wielu guzów litych.

  • Z operacji, pacjent jest zabierany do sali operacyjnej, umieścić w znieczuleniu, a guz usunięty. W przypadku niektórych nowotworów, cały guz nie może być usunięty, ale niektóre z nich mogą być usunięte, proces zwany mamhakanaraka.pl   debulking. Łagodne przyrosty mogą być również usunięte.
  • Zalety zabiegu obejmują: usunięcie dużej objętości guza może złagodzić Efekt masowy, co może natychmiast zmniejszyć objawy usunięcie komórek nowotworowych, które produkują czynniki krwiopochodne, które stymulują wzrost komórek nowotworowych w innych częściach ciała usunięcie guza w części ciała,
  • które nie mogą być leczone promieniowaniem (np. jeśli pacjent otrzymał już promieniowanie tam) lub terapii systemowej (np. w mózgu, gdzie niektóre chemioterapia nie może osiągnąć)

potencjalna zdolność do usunięcia wszystkich komórek nowotworowych w małym obszarze (pacjent może być wyleczony z operacji sam) zdolność do patrzenia na tkanki nowotworowe (patologia). Próbki tkanek mogą być badane w celu określenia najlepszych opcji leczenia dla tego konkretnego pacjenta. Jeśli pacjent był już leczony, próbki można wykorzystać, aby zobaczyć, jak rak zareagował na poprzednie leczenie, aby sprawdzić, czy należy podać więcej tego leczenia lub czy leczenie wymaga zmiany. wygoda dla pacjenta (ponieważ operacja jest wykonywana raz w ciągu dnia, gdy pacjent śpi) wady zabiegu obejmują: niezdolność do zabijania mikroskopowej choroby wokół krawędzi guza może pozostawić komórki nowotworowe u pacjenta po zabiegu.

Pacjent musi być w stanie chłoniak tolerować operację

i znieczulenie (tj. mieć minimalne problemy medyczne, mieć dobrą czynność płuc, nie być na niektórych leków) niektóre uszkodzenia pobliskich normalnych tkanek (np usunięcie żeber lub normalnej tkanki płucnej, aby osiągnąć guza płuc) Powikłania po operacji (np. niezdolność do usunięcia raka w innych częściach ciała (tj. choroba przerzutowa) niezdolność do bezpiecznego usunięcia komórek zabijania w niektórych częściach ciała, gdzie radioterapia może mieć mniej skutków ubocznych (np. w niektórych typach guzów mózgu) usunięcie narządu, który może mieć wpływ na jakość życia pacjentów (np. piersi, krtani, jelita)

  1. niezdolność chirurga do rozpoznania komórek nowotworowych z normalnych komórek gołym okiem (szczególnie po chemioterapii lub radioterapii zostały dostarczone do miejsca) terapia systemowa terapia systemowa obejmuje leki, które wpływają na cały organizm (np. hormony,
  2. chemioterapia, terapia celowana, przeciwciała, szczepionki, modyfikatory odpowiedzi biologicznej, onkologia integracyjna, immunomodulatory).
  3. Zalety terapii ogólnoustrojowej obejmują: zdolność  chłoniak do zabijania wielu komórek nowotworowych w całym ciele (w tym komórek nowotworowych w głównym guzie i innych guzach w organizmie) współpracować z radioterapią

(tzn. może zabić więcej komórek razem niż każda terapia może zrobić samodzielnie zdolność do zabijania mikroskopowej choroby na krawędzi głównego guza, które mogą nie być widoczne gołym okiem chirurga (zmniejszając tym samym szansę, że komórki nowotworowe zostaną pozostawione w czasie operacji) dostosowanie leczenia ogólnoustrojowego dla każdego pacjenta (np. specyficzne terapie hormonalne w przypadku nowotworów piersi; terapie celowane w przypadku nowotworów płuc), kręgosłup spersonalizowanej medycyny zachowanie narządu (np. nie usuwanie piersi, krtani lub części przewodu pokarmowego,

co miałoby znaczący negatywny wpływ na jakość życia pacjentów) wady terapii ogólnoustrojowej obejmują: niezdolność do zabicia samego guza (w większości przypadków terapia ogólnoustrojowa musi być stosowana z operacją lub chłoniak radioterapią) niezdolność do dostarczenia terapii ogólnoustrojowej, jeśli pacjent jest na niektórych lekach (np. zaburzenia czynności nerek, niewydolność wątroby, choroby serca) toksyczność ogólnoustrojowa (ponieważ terapie przechodzą przez całe ciało i mogą wpływać na wszystkie normalne tkanki) skutki uboczne są zależne od terapii i mogą być różne dla różnych leków niezdolność terapii ogólnoustrojowej do dostania się do guza (np. przekraczanie bariery krew-mózg).;

Idąc do kończyny, gdzie jest słabe zdrowie krążenie

stosunkowo nierównomierne zabijanie komórek nowotworowych w guzach (podobnie jak posiadanie setek piłek plażowych i losowo popping połowa z nich — nie wiadomo, gdzie pozostałe piłki plażowe [żywe komórki nowotworowe] są nadal zlokalizowane; względne niedogodności terapii ogólnoustrojowej( np. niektóre formy chemioterapii muszą być dostarczane codziennie, 5 dni w tygodniu, przez tygodnie; lub muszą być przyjmowane doustnie przez lata). Dowiedz się, jak leki przeciwnowotworowe są odkrywane i opracowywane. Aby znaleźć informacje na temat konkretnego leku na raka lub leczenia, można przeszukiwać witrynę za pomocą narzędzia wyszukiwania na górze strony i zdrowie przejść bezpośrednio do najbardziej odpowiednich stron dla leczenia zainteresowania.

Food and Drug Administration (FDA) jest odpowiedzialny za zatwierdzanie leków, które mogą być stosowane przez onkologów w leczeniu raka, a także ocenia leki lub inne produkty, które mogą być w stanie zmniejszyć ryzyko raka. Odwiedź Stronę FDA, aby zobaczyć listę leków, które zostały ostatnio zatwierdzone. Aprobaty leków są wymienione według daty i możesz wyświetlić więcej informacji na temat każdego zatwierdzonego przedmiotu. Jak możemy wykorzystać nasze rosnące zrozumienie biologii raka do walki z chorobą?

  1. Zapobieganie jest zawsze lepsze niż leczenie, a jak zdrowie już omówiliśmy w pierwszej części tego rozdziału, wiele nowotworów można rzeczywiście zapobiec – przede wszystkim poprzez unikanie używania tytoniu, który jest znacznie ważniejszym zagrożeniem niż jakikolwiek znany rakotwórczy produkt uboczny naszego uprzemysłowionego społeczeństwa.
  2. Co więcej, nowotwory mogą być często zgniatane w zarodku przez badania przesiewowe: guzy pierwotne mogą być wcześnie wykryte i usunięte przed ich przerzutami, jak widzieliśmy na przykład w przypadku raka szyjki macicy. Pozostaje wiele możliwości lepszego zapobiegania i badań przesiewowych, niektóre z nich wykorzystują bardzo czułe nowe testy molekularne.
  3. Postępy w tych obszarach prawdopodobnie oferują najpilniejsze perspektywy znacznego zmniejszenia śmiertelności nowotworów. Ale zapobieganie i badania przesiewowe nigdy nie mogą być doskonale skuteczne. Jest pewne, że pełnowartościowa choroba złośliwa będzie nadal powszechna-i wymaga leczenia—przez wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj