Suplementy Ketoza – Keto – Dieta Ketogeniczna, co na Ketozę?

przez | 21 października, 2019

Suplementy Keto, takie jak olej MCT i BHB twierdzą, że pomagają dietetykom osiągnąć ketozę i cele żywieniowe. Eksperci ujawniają, co działa i czego należy unikać.

keto-guru-cena-apteka-allegro-1

Według ekspertów, spożywanie mieszanki wysokiej jakości całych produktów spożywczych zapewni Ci większość korzyści płynących z diety keto bez suplementów.
Niskowęglowa, wysokotłuszczowa dieta keto zyskała popularność dzięki swoim rzekomym korzyściom, takim jak utrata masy ciała i zwiększona energia, co skłoniło firmy do zaoferowania przyjaznych dla keto-dodatków.
Keto pills, proszki i napoje twierdzą, że pomagają szybciej wywołać ketozę lub zwiększyć potencjalne korzyści płynące z diety, ale badania są mieszane.

Suplementy Ketoza


Większość ludzi próbuje keto może skorzystać z opcji tańszych niż suplementy, takich jak picie wystarczającej ilości wody, jedzenie dużej ilości warzyw i uzyskanie elektrolitów poprzez wspólną sól kuchenną.
Odwiedź stronę główną www.mamhakanaraka.pl, aby uzyskać więcej informacji.
Dieta keto, która ogranicza ilość węglowodanów i trenuje organizm do spalania tłuszczu jako paliwa zamiast tego, zwróciła uwagę na potencjalne korzyści, takie jak utrata masy ciała, zwiększona koncentracja i energia, a nawet jako leczenie niektórych chorób.

I podczas gdy dieta pozostaje kontrowersyjne wśród pracowników służby zdrowia, marketerzy są chętni do zwiększenia do gotówki w interesie z suplementów naliczane w celu wypełnienia luk w diecie i pomóc dietetyków “dostać się do ketozy”, lub gdy organizm jest zmuszony do przełączenia źródła energii z węglowodanów do tłuszczu.

Dieta keto a waga Ciała

Czytaj dalej: Popularna dieta keto może pomóc Ci pozbyć się wagi ciała, ale przychodzi z pewnymi poważnymi skutkami ubocznymi.

Portal https://www.mamhakanaraka.pl/ rozmawiał z dietetykiem i zwolennikiem keto, aby dowiedzieć się, które produkty mogą być pomocne dla niektórych ludzi, które są po prostu drogie i niepotrzebne, a które mogą faktycznie przywrócić ludziom ich cele.

Badania dotyczące skuteczności syntetycznego BHB nie są jednoznaczne.
Utrata masy ciała z utratą masy ciała z powodu utraty wagi
Jeśli chodzi o utratę wagi, badania nad tym, w jaki sposób suplementy BHB działają u ludzi, są mieszane.
Jak ciało dostaje się do ketozy i konwertuje się na wykorzystanie tłuszczów zamiast węglowodanów dla energii, produkuje kwas zwany beta-hydroksymaślan, lub BHB w skrócie. Jest to jeden z kilku związków znanych jako ketony, które są wykorzystywane do zasilania organizmu i mózgu w ketozie.

Dieta Ketogeniczna – wpływ na zdrowie

KETOminal-Slim1-1

Syntetyczny BHB w suplementach, rodzaj egzogennego suplementu ketonowego, twierdzi, że pomaga ludziom szybciej osiągnąć ketozę, zmniejsza negatywne skutki uboczne znane jako “keto flu”, a nawet daje ludziom rzekome korzyści z keto bez diety.

Ale szczególnie, jeśli chodzi o odchudzanie, badania nad tym, jak suplementy BHB działają u ludzi są mieszane, zarejestrowana dietetyczka Kristin Kirkpatrick powiedziała INSIDER.

Jedno z badań sugerowało, że egzogenne suplementy z ketonu mogą pomóc w wywołaniu ketozy u szczurów bez ograniczania węglowodanów. Jednakże, bardziej aktualne badanie wykazało, że podobne suplementy nie tylko nie działa, aby zwiększyć ketozę, ale również spowodowane skutki uboczne, takie jak nudności i ból brzucha u ochotników.

Suzanne Ryan, autorka “Simply Keto”, która straciła 120 funtów na planie, poinformowała ludzi, aby unikali egzogennych suplementów ketonowych, które powiedziała, że są wprowadzane na rynek przy fałszywym założeniu, że więcej ketonów oznacza szybszą utratę wagi lub lepszą, bardziej skuteczną dietę keto.

W rzeczywistości, odwrotnie może być prawdziwe – kupione ketony sklep może rzeczywiście podnieść poziom kwasu we krwi i uczynić go trudniejszym dla organizmu naturalnie rozbić tłuszcz, zgodnie z Healthline.

Średniołańcuchowe trójglicerydy mogą pomóc dietetykom keto poczuć się pełniej i ewentualnie zwiększyć metabolizm.


Olej kokosowy


Niektóre preparaty oleju kokosowego zawierają średniołańcuchowe trójglicerydy lub MCTs. mealmakeovermoms/flickr
Średniołańcuchowe trójglicerydy (lub MCT) to kwasy tłuszczowe, które według niektórych badań mogą pobudzać metabolizm i pomagać w kontroli apetytu. Wielu dietetyków keto dodaje je do kawy, wraz z masłem, w celu zwiększenia ilości tłuszczu rano.

Podczas gdy można uzyskać podobne korzyści z używania oleju kokosowego w gotowaniu lub pieczeniu, lub mieszania go do porannej kawy, badania wykazały, że bardziej skuteczne może być użycie bardziej skoncentrowanego suplementu zwanego olejem MCT.

Nie ma jednak dowodów sugerujących, że drogi olej MCT sprzedawany przez renomowane firmy wellness jest bardziej skuteczny niż oleje generyczne.

keto-actives

Można uzyskać elektrolity poprzez zwykłe produkty spożywcze, takie jak sól, awokado i zielone liście.

Sól kuchenna może działać dobrze, aby pomóc w zastąpieniu utraconych elektrolitów. Materiał izolacyjny/taa22
Wiele planów diety keto reklamuje mieszankę elektrolitów jako środek zapobiegający lub łagodzący grypę keto, która może obejmować objawy takie jak nudności, bóle głowy i rozdrażnienie. To prawda, że uzyskanie większej ilości potasu i sodu może pomóc.

Ale, podczas gdy firmy z branży keto chętnie sprzedają Ci drogi elektrolitowy suplement, Ryan powiedział, że równie łatwo i lepiej dla Ciebie jest zdecydować się na całe produkty spożywcze, takie jak awokado na potas i bulion kostny na sód.

“Możesz dostać wszystko, czego potrzebujesz, dzięki jedzeniu, które spożywasz”, powiedziała.

Możesz również pomóc w zapobieganiu grypie keto, pijąc dużą ilość wody i zastępując elektrolity utracone przez płyny, powiedział Kirkpatrick.

Jeśli, dla wygody, chcesz mieszanki elektrolitów, istnieje wiele niedrogich odmian, które nie dodają węglowodanów, w tym dla sportowców w postaci napojów sportowych lub proszków.

Ludzie stosujący Keto mogą korzystać z suplementu magnezowego.


Gotowanie szpinaku
Keto dietetyków może uzyskać magnez poprzez żywność, w tym szpinak, ale suplement może być również pomocne.
Magnez nie jest często sprzedawany specjalnie dla dietetyków keto, ale prawdopodobnie powinien być, Kirkpatrick powiedział, ponieważ utrata wody podczas wczesnej ketozy również zmniejsza podaż tego ważnego składnika odżywczego w organizmie.

Ponadto, trudno jest spożywać wystarczającą ilość pokarmu na keto, ponieważ jest on naturalnie spotykany w całej pszenicy i fasoli, które są zbyt ciężkie, aby odgrywać częstą rolę w planie. Jednak dietetycy keto mogą pozyskać magnez poprzez szpinak, migdały, nerkowce, orzeszki ziemne i jogurt, które są przyjazne dla ketonów.

Większość innych witamin można uzyskać poprzez spożywanie dużej ilości warzyw niekrobiowych (na co pozwala dieta keto), więc większość ludzi na keto nie potrzebuje multiwitaminy.