Zespół Szkół im. K.Kałużewskiego i J.Sylki w Zduńskiej Woli – Mam haka na raka

0

Okrzei 11 98-220 Zduńska Wola

O nas

http://zszdwola.szkoly.lodz.pl/ Hej! Jesteśmy uczniami z Zespołu Szkół im. K.Kałużewskiego i J.Sylli w Zduńskiej Woli. Nasza szkoła angażuje się w różnego rodzaju akcje promujące zdrowy styl życia, np. “Program zdrowotnych następstw palenia tytoniu”, “Dzień bez papierosa”, “Światowy Dzień Walki z AIDS”. Braliśmy też udział w zajęciach z dziećmi niepełnosprawnymi, na których wykonywaliśmy razem z nimi kartki świąteczne. Rozprowadzaliśmy je w naszym rejonie a fundusze z ich sprzedaży zostały przeznaczone na cele stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych. Bierzemy także czynny udział w akcji WOŚP oraz w innych akcjach charytatywnych. W skład naszego zespołu wchodzą -Anna (Anika) Bączkowska Jest to osoba odpowiedzialna, sumiennie wykonująca swe obowiązki. Jej zainteresowania to hip-hop, techno, ulubionym przedmiotem Aniki jest biologia oraz chemia. -Paulina (Paula) Skotarska To osoba lubiąca wyzwania, na której zawsze możemy polegać w trudnych sytuacjach. Jej ulubionym przedmiotem jest historia i sztuka. Zainteresowania Pauli to fotografia. -Justyna (Jastin) Oluszczyk Jest ona osobą spontaniczną, mającą poczucie własnej wartości i humoru. Jej ulubiony przedmiot to informatyka a zainteresowania to teatr i kultura innych religii. -Anna (Brzoza) Brzeziecka Jest ona bezkonfliktowa i pomocna. Jej ulubione przedmioty to fizyka i matematyka a zainteresowania to turystyka górska. -Piotr (Roman) Romanowicz Jest artystyczną dusza w naszej ekipie. To osoba otwarta i zawsze pełna pomysłów. Jego ulubiony przedmiot to matematyka a interesuje się sztuką. -Przemysław Dominiak Jest naszym opiekunem, dzięki któremu biologia stała się naszą pasją. Jest osobą wesołą, której uśmiech nie znika z twarzy. Każdy w naszym zespole stanowi inną osobowość przez co tak dobrze sie rozumiemy i uzupełniamy nawzajem. Nasze działania w ramach ogólnopolskiej kampanii “Mam haka na raka” to: Dnia 23.11.2007r odbyło sie pierwsze z trzech spotkań dla społeczności Karsznic (osiedle Zduńskiej Woli). Przedstawiliśmy prezentację dotycząca chorób nowotworowych i ich profilaktyki. Schemat zajęć: 1. Rozpoczęcie spotkania 2. Sonda uliczna 3. Wprowadzenie do prezentacji 4. Film o chorych dzieciach 5. Prezentacja: – Co to jest nowotwór? – Rodzaje nowotworów – 7 plag: – Rak piersi – Rak jelita grubego – Rak płuc – Rak szyjki macicy – Rak prostaty – Rak jądra – Czerniak – Siedmiu czarnych jeźdźców – Dane statystyczne – Dekalog zdrowego stylu życia – Funkcja na raka – Pytania od publiczności – Podsumowujące przemówienie onkologa z naszego regionu – Rozdanie ulotek – Przemówienie Pani Dyrektor – Pożegnanie przybyłych gości Dnia 27.11.2007r odbyło sie drugie spotkanie o tym samym charakterze co poprzednie dla sluchaczy szkół wieczorowych (indentyczny schemat zajęć). Dnia 03.12.2007r odbyło sie trzecie spotkanie dla uczniów naszej szkoły i przybyłych delagacji innych szkół. (Spotkanie miało charakter taki sam jak poprzednie) Podaczas naszych spotkań towarzyszyły nam media (prasa i telewizja kablowa).

Przeprowadziliśmy również w naszej szkole akcje ulotkową oraz zrobiliśmy gablotkę na temat naszej kampanii.

Galeria

Paula i Anika

Brzoza podczas spotkania

Akcja ulotkowa

Skan z gazety “Nad Wartą”

Oto nasz zespół 😉

Od lewej: Brzoza, Jastin, Paula, Anika, Pan Przemek i Roman

Jastin

Nasza Pani Dyrektor

To znowu my 😉 ;P

Roman

Trzecie spotkanie

Trzecie spotkanie

Anika i Brzoza

Paula

Plakat

Plakat

Plakat

Nasze logo, nasza duma ;P 😉

Roman

Ulotki

Drugie spotkanie

Drugie spotkanie

Jastin i Brzoza

Pierwsze spotkanie

Nasza szkoła

Gablotka

Akcja ulotkowa

Tutaj możesz zaprezentować swój Zespół, który bierze udział w Programie MAM HAKA NA RAKA, a także zamieścić Wasz projekt konkursowy „Znajdź haka na raka”. W poniższym polu wprowadź kod dostępu Waszego Zespołu i kliknij przycisk „zaloguj”.

zaloguj