I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu – Mam haka na raka

0

http://www.lowielun.home.pl

Nadodrzańska 4 98-300 Wieluń

O nas

CZEŚĆ!!! Jesteśmy uczennicami I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu. Nasz team składa się z 4 bardzo ciekawych, przyjacielskich, pozytywnie nastawionych osób, a mianowicie Klaudii, Kasi, Pauliny i Gosi. Jesteśmy uczennicami dwóch różnych klas o profilu biologiczno – chemicznym 🙂 Naszym opiekunem jest p. Asuplementsandra Karasek. Bardzo cieszymy się, że możemy wziąć udział w takim przedsięwzięciu, jakim jest program “Mam haka na raka”. Jesteśmy otwarte na nowe wyzwania, ciekawe świata i żądne przygód. Mamy nadzieję, że udział w programie pozwoli nam się rozwinąć i nawiązać nowe kontakty, a przede wszystkim pomóc innym w walce z nowotworem. Na pewno damy z siebie wszystko. Pozdrawiamy wszystkich uczestników. Serdeczności. Team z Wielunia 🙂 NASZE DZIAŁANIA: Od razu po przyjeździe z warsztatów w Łodzi ostro wzięłyśmy się do pracy. Chciałyśmy, aby wiedza o nowotworach dotarła do jak największej liczby ludzi. I udało się! 1. Pierwszą z naszych aktywności było założenie strony internetowej: http://mhnrwielun.pl.tl Na stronie umieściłyśmy informacje dotyczące nowotworów i profilaktyki, korzystając z materiałów, które otrzymałyśmy podczas warsztatów. Zamieściłyśmy tam również sondę dotyczącą nowotworów oraz zdjęcia z naszej działalności w szkole i poza nią. Strona cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły i nie tylko. 2. Kolejną naszą aktywnością były suplementcje. Przeprowadziłyśmy je w 8 klasach, w których biologia jest przedmiotem rozszerzonym. SCENARIUSZ KAŻDEJ suplementCJI: • przedstawienie programu “Mam Haka Na Raka” • ankieta (wyniki ankiet znajdują się na naszej stronie internetowej) • film (wykorzystałyśmy film z płyty, którą otrzymałyśmy w czasie warsztatów) • prezentacja multimedialna dotycząca nowotworów: o co to jest i jak powstaje nowotwór? o podział nowotworów o statystyki dotyczące zachorowań i zgonów w Polsce o 7 plag o zasady zdrowego stylu życia • prezentacja multimedialna dotycząca nowotworu piersi zwracająca uwagę na przeprowadzanie badań profilaktycznych 3. Wykonałyśmy plakaty reklamujące kampanię “Mam Haka Na Raka” w szkołach w naszym regionie. Na plakacie umieściłyśmy m. in. adres naszej strony internetowej oraz wiersz napisany przez Katarzynę Jamę. 4. Najważniejszą aktywnością naszej kampanii było zorganizowanie 27 listopada happeningu na auli szkolnej. W tym celu zaprojektowałyśmy plakaty dotyczące zasad zdrowego stylu życia oraz profilaktyki nowotworowej. Stworzyłyśmy również ulotki, aby nasza kampania dotarła do większej liczby osób. Na auli szkolnej urządziłyśmy kącik wiedzy na temat nowotworów. Aby zwrócić szczególną uwagę na walkę z rakiem piersi aula została udekorowana różowymi balonami a uczniowie otrzymywali różowe wstążeczki. Przez dwie piętnastominutowe przerwy można było oglądać prezentację multimedialną dotyczącą nowotworu piersi. Katarzyna Jama i Klaudia Caban udzielały istotnych informacji na temat nowotworów. Innym punktem naszego happeningu była suplementcja przeprowadzona dla ponad 100 osób na świetlicy szkolnej. suplementcję przeprowadziły Paulina Konieczna i Małgorzata Pełka według scenariusza przeprowadzanych wcześniej suplementcji (pkt 2). 5. Nawiązałyśmy współpracę z lokalnymi mediami, czyli Radiem Ziemi Wieluńskiej oraz gazetą Puls Wielunia, które uczestniczyły w happeningu. Relacja Radia ZW znajduje się na stronie: http://radiozw.com.pl/nius_inf.php?id=2382 WSZYSTKO, CO UDAŁO NAM SIĘ PRZEPROWADZIĆ W TRAKCIE NASZEJ KAMPANII ZNAJDUJE SIĘ NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ: http://mhnrwielun.pl.tl MATERIAŁY: • „O nowotworach”, • „ 7 plag” Obie pozycje przygotowane prze zespół w składzie: – dr n. med. Janusz Meder – Prezes Polskiej Unii Onkologii, – Kierownik kliniki nowotworów układu chłonnego, – dr n. med. Grzegorz Luboiński – Kierownik pododdziału chirurgii endokrynologicznej, – dr n. med. Wiktor Chmielarczyk – Kierownik samodzielnej edukacji onkologicznej w c.o-i – dr n. med. Wiesław Lasota – Klinika nowotworów płuca i klatki piersiowej – dr n. med. Iwona Skoneczna – Kierownik oddziału zachowawczego Kliniki nowotworów układu moczowego – dr n. med. Grzegorz Panek – Kierownik oddziału zabiegowego kliniki nowotworów narządów płciowych kobiecych • „Ważne zalecenia”, prezentacja multimedialna dr Janusza Madera • „Nowotwory”, prezentacja multimedialna dr Wiktora Chmielarczyka • film, materiał z płyty Mam Haka Na Raka • „Europejski kodeks walki z rakiem”, praca pod red. prof. dr. hab. n. med. Witolda Zatońskiego • strona internetowa http://www.forumginekologiczne.pl PRZYCZYNILI SIĘ DO STWORZENIA KAMPANII: • suplement. med. Małgorzata Jędrzejczyk – konsultacje medyczne • suplement. med. Jolanta Pełka – konsultacje medyczne • mgr Bożena Plaszczyk – pomoc w organizacji happeningu • Radosław Fąfara – pomoc techniczna

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSZELKĄ POMOC

Galeria

nasz team:)

nasz opiekun:)

Nasza pierwsza suplementcja – ankieta

Paulina i Gosia podczas jednej z suplementcji na temat nowotworów

suplementcja w klasie I b

Kasia i Klaudia w czasie suplementcji w II c

suplementcja w klasie II c

plakaty w naszej szkole

plakaty w naszej szkole

plakaty w naszej szkole

plakaty w innych szkołach

plakaty w innych szkołach

przeprowadzone przez nas ankiety

zaprojektowane przez nas ulotki

zaprojektowane przez nas ulotki

zaprojektowane przez nas ulotki

zaprojektowane przez nas ulotki

nasz plakat

nie obijamy się;)

happening – efekty naszej pracy;)

happening – plakaty

happening – plakaty

happening – aula szkolna

happening – aula szkolna

happening – aula szkolna

happening – aula szkolna

każdy wiedział gdzie iść:)

happening – aula szkolna

happening – różowe wstążeczki cieszyły się dużym zainteresowaniem

happening – różowe wstążeczki cieszyły się dużym zainteresowaniem

happening – różowe wstążeczki cieszyły się dużym zainteresowaniem

happening – różowe wstążeczki cieszyły się dużym zainteresowaniem

happening – różowe wstążeczki cieszyły się dużym zainteresowaniem

happening – różowe wstążeczki cieszyły się dużym zainteresowaniem

Klaudia i Kasia przekazywały swoją wiedzę na temat nowotworów

happening – presuplementcja na świetlicy

happening – presuplementcja na świetlicy

happening – presuplementcja na świetlicy

happening – presuplementcja na świetlicy

happening – presuplementcja na świetlicy

artykuł o nas w lokalnej gazecie

artykuł o nas w lokalnej gazecie

Tutaj możesz zaprezentować swój Zespół, który bierze udział w Programie MAM HAKA NA RAKA, a także zamieścić Wasz projekt konkursowy „Znajdź haka na raka”. W poniższym polu wprowadź kod dostępu Waszego Zespołu i kliknij przycisk „zaloguj”.

zaloguj