I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu – Mam haka na raka

0

http://www.marcinek.poznan.pl

Bukowska 16 60-809 Poznań

O nas

Cześć! Jesteśmy uczniami I LO w Poznaniu. Patronem naszej szkoły jest Karol Marcinkowski – wybitny Wielkopolanin i wspaniały lekarz. Nasze liceum od wielu lat utrzymuje się w ścisłej czołówce najlepszych poznańskich szkół, a jego zabytkowe mury co roku opuszczają Wasi przyszli lekarze i prawnicy. My sami chodzimy do „Medicusa”, czyli do klasy o profilu biologiczno-chemiczno-fizycznym. Nie przeraża nas jednak materiał, który musimy opanować, ani jego ilość, bo wszyscy lubimy przedmioty, których się uczymy i zrozumieliśmy, że uczymy się przede wszystkim dla siebie, a nie „na sprawdzian”. Jesteśmy ludźmi ambitnymi i ciekawymi świata, nie wahamy się organizować kampanii społecznych i już teraz dbamy o zdrowie naszych rówieśników z innych klas, przeprowadzając w naszej szkole rozmaite akcje informacyjne dotyczące często dziś występujących chorób. Nasza wychowawczyni – p. mgr Hanna Rudawska, dba o to, by nasza wiedza o życiu na Ziemi stale się powiększała. Często biegamy na wykłady i pokazy z zakresu biologii. Jesteśmy spokojni, bo wiemy, że dzięki niej matura będzie dla nas bułką z masłem. Podziękowania należą się również pozostałym uczącym nas nauczycielom, którzy codziennie utwierdzają nas w przekonaniu, że szkoła wcale nie musi być straszna.

Zdecydowaliśmy się wziąć udział w projekcie „Mam haka na raka”, ponieważ jest to dla nas kolejne wyzwanie i zarazem okazja, by przekazać naszej szkolnej braci jak najwięcej informacji o chorobie, która jest zmorą naszych czasów. Wierzymy, że odpowiednia kampania informacyjna jest w stanie uratować życie wielu ludziom i pozwala uniknąć wielu rodzinnych tragedii. Chcielibyśmy pomóc jak największej liczbie osób, ale tak naprawdę już jeden uratowany człowiek rekompensuje nam wszystkie wysiłki i pokazuje, że nasz trud nie idzie na marne.

Galeria

Oto nasza ekipa. Magda z przodu, a za nią: Mikołaj, Adrian, Kostek i Mikołaj

Zdjęcie naszej drużyny podczas badań naukowych 😉

Zdjęcie z Karolem Marcinkowskim, patronem naszej szkoły, .

Tutaj możesz zaprezentować swój Zespół, który bierze udział w Programie MAM HAKA NA RAKA. W poniższym polu wprowadź swój kod dostępu i kliknij przycisk „zaloguj”. Umożliwi to edycję krótkiej informacji tekstowej o Waszym zespole, dodawanie/usuwanie zdjęć w galerii, a także zamieszczanie dokumentacji z działalności edukacyjnej Waszego Zespołu.

zaloguj