I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Olsztynie – Mam haka na raka

0

http://www.lo1.olsztyn.pl

Mickiewicza 6 10-551 Olsztyn

O nas

Witaj. Jesteśmy zespołem z I-go Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Olsztynie. Gdy dowiedziałyśmy się o akcji: „Mam haka na raka”, jej zasadach i przesłaniu, nie miałyśmy wątpliwości, że udział w niej wiąże się z odpowiedzialnością, jest nawet rodzajem misji. Nie będę stać bezczynnie, gdy mogę wpłynąć na los człowieka będącego tuż obok. Tak właśnie myślimy, dlatego podjęłyśmy się tego wyzwania. Jeśli przyczyną śmierci tysięcy ludzi jest tylko lenistwo, zatwardziałość i strach przed nieznanym, to jest to dla nas granica do pokonania. Chcemy zmieniać ludzkie postawy w kraju, gdzie prawie wszyscy na dźwięk słowa „rak” reagują śmiertelną paniką. Wierzymy, że ograniczają nas tylko niezdrowe przekonania, dlatego zaczniemy od siebie i naszych środowisk. Użyjemy całej swojej energii, żeby pomóc ludziom dowiedzieć się więcej o sobie, zapanować nad swoim zdrowiem. Stawką jest życie. My już coś w sobie zmieniłyśmy, już myślimy inaczej i wiemy więcej. Połączyły nas zainteresowania humanistyczne (jesteśmy w tej samej klasie, II B) i zamiłowanie do psychologii. Nieprzypadkowo naszą opiekunką jest pani pedagog Elwira Czapiewska, z którą od pewnego czasu spotykamy się na warsztatach psychologicznych. Zapewne nie dowiedziałybyśmy się o tym programie, gdyby nie jej zaangażowanie, dlatego też serdecznie dziękujemy jej za pomoc. Liczymy także na wsparcie pozostałych uczniów naszej szkoły, gdyż nie brakuje w niej osób kreatywnych, a na udział w tym programie zdecydowanie warto poświęcić swój wolny czas. Pozdrawiamy i do zobaczenia

Róża Boczkowska, Monika Dębczyńska, Julia Marcinkiewicz, Ania Mateusiak, Karina Szyndralewicz

Galeria

Nasza Szkoła :))

Monika, Ania, Julia

Plakat informujący Szkołę o konkursie

od lewej: Monika, Róża, Ania, Julia

Nasz Czwórka:))

Nasz Patron – Adam Mickiewicz :))

Tutaj możesz zaprezentować swój Zespół, który bierze udział w Programie MAM HAKA NA RAKA. W poniższym polu wprowadź swój kod dostępu i kliknij przycisk „zaloguj”. Umożliwi to edycję krótkiej informacji tekstowej o Waszym zespole, dodawanie/usuwanie zdjęć w galerii, a także zamieszczanie dokumentacji z działalności edukacyjnej Waszego Zespołu.

zaloguj