Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim – Mam haka na raka

0

http://www.zsoiz.home.pl

Henryka brodatego 1 59-600 Lwówek Śląski

O nas

W skład naszego zespołu wchodzi: 1 Karpowicz Marta 2 Skórska Karolina 3 Joanna Brygida 4 Wojciech Kaczorowski 5 Kinga Kowaluk * opiekun. mgr. Wioletta Półćwiartek Większość osób naszego zespołu należy do grupy ratowniczej PCK. Jeżeli chcecie obejrzeć nasze miasto to serdecznie zapraszamy na stronę internetową: http://www.lwowekslaski.pl/ Po przyjeździe do Wrocławia nie obyło się bez przebojów jak zwykle 😉 Nie dość że zaspaliśmy po półmetku i fuksem udało nam sie dotrzeć na czas to na wykładach byliśmy prawie nieprzytomni, z trudem robiliśmy notatki… jednak mimo naszego zmęczenia udało nam się dotrwać do końca.Zajęcia bardzo nam się podobały szczególnie warsztaty z naszym miłym prowadzącym Pawłem 😀 Mile wspominamy ten czas i będziemy do niego chętnie wracać 🙂 Poznaliśmy wiele fajnych osób z innych szkół na dolnym Śląsku 😉 Naprawdę było warto i cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak pomysłowej kampanii. SPRAWOZDANIE Z NASZEJ DZIAŁALNOŚCI Nasz zespół reprezentuje 5 osób: 1. Karolina Skórska 2. Marta Karpowicz 3. Kinga Kowaluk 4. Joanna Brygida 5. Wojciech Kaczorowski. Po przyjeździe z wrocławskich warsztatów rozpoczęliśmy kampanię w naszej szkole. Na samym początku naszej działalności ogłosiliśmy konkurs na najlepsze hasło i plakat programu. Okazało się, że zainteresowanie owym konkursem przekroczyło nasze oczekiwania. Wygrał : „NIM RAK CIĘ DOSTANIE ZGŁOŚ SIĘ NA BADANIE”. Następnie przeprowadziliśmy suplementcje ze wszystkimi oddziałami w szkole, łącznie było ich 18 (klasy LO i technikum, czyli młodzież w wieku 16-19 lat). W naszym programie zawarliśmy informacje o: powstawaniu raka, jego rodzajach i objawach, sposobach leczenia. Szczególny nacisk kładliśmy na sposoby zapobiegania nowotworom (profilaktykę). Wykorzystaliśmy też materiały filmowe, zdjęcia, a poprzez organizowane zabawy sprawdzaliśmy ich nabytą wiedzę. Nie spodziewaliśmy się, że zainteresowanie naszymi zajęciami będzie takie ogromne. Następnym etapem było przeprowadzenie ankiety w celu uświadomienia młodzieży na temat ich ryzyka zachorowania na raka i najgroźniejszych objawów tej choroby Okazało się, że większa część młodzieży dba o swoje zdrowie i jest świadoma ryzyka, które im zagraża. Podsumowaniem nasze działalności i skuteczności w szkole był konkurs na temat wiedzy o nowotworach. Udało nam się również dotrzeć do lokalnej gazety, która zamieściła informacje o aktywności zespołu.

Mamy nadzieję, że nasza kampania osiągnie zamierzony cel i nakłoni ludzi do badań profilaktycznych.

Galeria

Oto nasz ukochany Zespół Szkoly i Zespół Ratowniczy 😉

oto Asia i Karolina

O??? A tu kto sie nam schował?? Oczywiście nasza ulubienica nasza opiekunka i nauczycielka biologii. Mimo jej humorów lubimy ją ;p

Oto nasz ćwiczeniowiec Paweł student Medycyny i nasz fotograf ;);p

Oto ja zadumany i jak zwykle zasłuchany w wykład

oto Marta i znowu Asia

O i mamy też Karoline ( jaka ja cicha jestem ….. pewnie myśli 😉 )

Spotkanie z Amazonkami wrocławskimi

przemiłe koleżanki ze szkół z Głogowa i Jawora 😉 Pozdrowionka

dziewczyny zajadają się batonikami które sponsorują nam sponsorzy.

hej jestem Paweł Nice to met you. Będe waszym Ćwiczeniowcem ;p dziękujemy za te wspaniałe chwile z nim i jego poczucie humoru …. ach Ci faceci ;p

A tu Asia i Marta

Plac budowy za Politechniką budynku C ;p 😉

oto nasze Amazonki znudzone już 2 dniem z młodzieżą ( żarcik) ;p

pierwszy wykład i pani dr. było nawet miło i dużo wiedzy ale dobrze przekazanej i z pierwszej ręki

karolina i Asia na półmetku to po nim właśnie nie mogliśmy wstać na autobus( ale sie udało) ;p

o…. i nawet ja jestem i Marta ( o i kolega z klasy naszej , najwyżej sie wytnie 😉 ;p )

A to nasza szkoła

Stop Nowotworom

A tu Grupa Ratownicza

Tutaj możesz zaprezentować swój Zespół, który bierze udział w Programie MAM HAKA NA RAKA, a także zamieścić Wasz projekt konkursowy „Znajdź haka na raka”. W poniższym polu wprowadź kod dostępu Waszego Zespołu i kliknij przycisk „zaloguj”.

zaloguj