Zespół Szkół nr 32 im. K.K. Baczyńskiego w Warszawie – Mam haka na raka

0

Aktualnosci

Ożarowska 71 01-408 Warszawa

O nas

Jesteśmy młodym szkolnym społeczeństwem podobnym do setek i tysięcy istniejących w naszym kraju,…. ale też innym od wszystkich ….. Mamy świadomość, że więcej widzimy, słyszymy, bardziej czujemy …i jeszcze bardziej chcemy…. . Część z nas zmaga się każdego dnia z innością, chorobą, nietolerancją, brakiem zrozumienia….. W naszym małym kraju, gdzieś na Woli w Warszawie…. w XCII Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkól Nr 32 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, przełamujemy bariery, które dla niektórych wydają się nie do pokonania…. Uczestnicząc w programie „ Mam haka na raka” dotykamy tematu , który nie jest dla nas zupełnie nowy…. Od 2000r realizujemy program prozdrowotny w ramach ścieżki międzyprzedmiotowej: „ Dbając o własne ciało” , której autorką jest Małgorzata Dzido – nauczycielka wychowania fizycznego i , przysposobienia obronnego. Pod kierunkiem Pani Małgorzaty , przeprowadzane były prelekcje i pogawędki z młodzieżą na temat nowotworów. Temat nowotwórów ukłądu krwiotwórczego przyblizył nam PCK. Jako szkoła realizowaliśmy od 2003 roku w Ramach Międzynarodowego Programu Sokrates Comenius program pt.” Styl życia współczesnego nastolatka” badając problemy zdrowotnego wpływu na nasze życie, szukając przyczyn degradacji młodego społeczeństwa pod względem zdrowotnym czy poddając się refleksji nad skutkami. Od 2003 roku corocznie organizujemy szkolny dzień „ Różowej wstążeczki” poprzedzony akcją uświadamiania, warsztatami i łączenia się w problemie zarówno chłopców jak i dziewcząt. Od 2001 roku corocznie jesteśmy współorganizatorami i współuczestnikami majowej imprezy środowiskowej „ Ulica Integracyjna”, w której proponujemy rekreacyjno- sportowe sposoby na spędzenie czasu wolnego, w której integrujemy środowiska , ucząc akceptacji i tolerancji…. Corocznie organizujemy również „ Dzień Integracji” w naszej szkole, zachęcając młodzież ze szkół gimnazjalnych do aktywnego uczestnictwa w wolontariacie na rzecz środowisk w których działamy. Jacy jesteśmy…? Jesteśmy małą szkołą, skupiającą w głównej mierze młodzież licealną… jesteśmy szkołą małą , ale prężnie działającą …. jesteśmy szkołą , która ciągle stawia wyzwania nowym przedsięwzięciom…a w zasadzie rozwija już prowadzające , rozszerzając naszą wiedzę w zakresie zdrowia…. Jesteśmy szkołą , która poprzez program „ Mam haka na raka”, chce zmienić stosunek młodego pokolenia, pokolenia naszych rodziców do jakości życia, do wartości zdrowia. Swoją postawą chcemy zarażać młodszych i starszych kolegów…. angażując w realizację tego projektu maksymalnie dużo młodzieży szkolnej. Koordynatorem z ramienia opiekunów jest pani Małgorzata Dzido…. która jako pierwsza zainicjowała ten problem w naszej szkole w przeszłości. Zgromadziła wokół siebie młodych koordynatorów, którzy swoje pomysły będą wdrażać w codzienność : Ewelina Kostrzewska – uczennica klasy 1Ci, Dominika Zalewska – uczennica klasy 1Ci, Katarzyna Osiej – uczennica klasy 2Bi oraz Aneta Ruszczyk – uczennica klasy 2Bi. Dzisiaj mamy w sobie mnóstwo entuzjazmu i zapału do pracy, zwłaszcza po inauguracyjnym spotkaniu 19 października 2007 roku w Warszawie, w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”. O etapach naszej pracy będziemy pisać na tym portalu…. dzisiaj życzmy sobie i wszystkim zaangażowanym w ten program efektów przekładających się na zdrowie nas młodych ludzi, naszych rodziców a nawet dziadków… Do zrobienia jest naprawdę wiele…

Ewelina, Dominkia, Kasia, Aneta i Małgorzata

Galeria

Zespól koordynacyjny-Dominika Zalewska,Ewelina Kostrzewska,Katarzyna Osiej, Aneta Ruszczyk

hasło programu

prace uczniów

rekwizyty

p. Małgorzata Dzido – opiekun grupy- rozpoczęcie

rekwizyty dramy i maskotka szkolna

zespoły quizowe

zespół kobiecy

zespół męski

rywalizacja

w akcji

integrujemy się

podsumowanie quizu

omówienie pracy

prezentacja w wykonaniu zespołu koordynacyjnego

Katarzyna omawia statystyki

Dominika i Ola

nutka optymizmu

papirosom NIE!

napojom alkoholowym NIE!

tłuszczom NIE!

TAK! zdrowemu odżywianiu

złote myśli ?

burza mózgów

zestaw do demonstracji nauki samobadania piersi

podsumowanie

a z tym pytaniem – dla każdego

uczestnicy w refleksji?

służby medyczne w akcji -p.Joasia

nauka przez pokaz

jak dotknę – to uwierzę

Tutaj możesz zaprezentować swój Zespół, który bierze udział w Programie MAM HAKA NA RAKA, a także zamieścić Wasz projekt konkursowy „Znajdź haka na raka”. W poniższym polu wprowadź kod dostępu Waszego Zespołu i kliknij przycisk „zaloguj”.

zaloguj