Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty-Zakrzewskiego Żelechowie – Mam haka na raka

0

http://www.zsz-zelechow.com

Piłsudskiego 45 08-430 Żelechów

O nas

Dowiedziawszy się o akcji „Mam haka na raka” bez chwili wahania zgłosiłyśmy naszą słynną paczkę nauczycielce biologii Jadwidze Kulikowskiej. Prawdopodobnie ciekawość przed nieznanym, chęć zdobycia nowej wiedzy a także możliwość poznania nowych ludzi spowodowały u nas wielki entuzjazm, euforię. Jednakże po warsztatach, które odbyły się 28.11.2007 podejście czterech młodych kobiet do akcji całkowicie się zmieniło. Priorytetem było każde życie ludzkie, które mogłyśmy uratować dzięki naszym działaniom. Już podczas podróży powrotnej do domu miałyśmy tysiące myśli, planów i tylko jedno małe marzenie: „ ocalić chociaż jedno życie ludzkie”. Niestety, jak się okazało „ rzuciłyśmy się z motyką na słońce”. W małym miasteczku takim jak Żelechów są ograniczone możliwości działań, ale z cała pewnością możemy powiedzieć, że jesteśmy z siebie dumne. Na początku pewnie jak wszystkie zespoły walczyłyśmy o „złoty medal”, ale uświadomiłyśmy sobie, że tym razem nie staniemy na podium, ale nie poddałyśmy się . Zdajemy sobie sprawę, że mieszkańcy większych miast mają większą możliwość działań, a tym samym możliwość otrzymania nagrody głównej, ale wydaje nam się, że nie to jest najważniejsze. Głównym celem akcji jest przecież zwiększenie wiedzy Polaków na temat chorób nowotworowych i przekonanie ich do konieczności wykonywania regularnych badań profilaktycznych. W tym celu prowadzimy wykłady- początkowo w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych W Żelechowie ( naszej szkole), jednakże jesteśmy już umówione na spotkania z młodzieżą gimnazjalną, gdyż uważamy, że właśnie od młodych ludzi należy rozpocząć działalność edukacyjną. Naszym następnym działaniem będzie cykl spotkań z emerytami, a z kolei z rodzicami na wywiadówkach. W gazecie lokalnej „Razem dla miasta i wsi” ukazał się nasz artykuł, ale nie poprzestaniemy na tym. Będziemy starały się także umieszczać nasze teksty na temat chorób nowotworowych w innych gazetach.

Kampania to za duże słowo dla działań, które wykonałyśmy i nadal wykonujemy. Jednakże mamy nadzieję, że uświadomiłyśmy mieszkańcom pobliskich wiosek i miasteczka Żelechów, że nie możemy suplementceważyć problemu chorób nowotworowych. Z dniem 22.12.2007r nasza działalność nie zostanie zamknięta, gdyż pragniemy ją kontynuować. Należy jednak zauważyć, że cała kampania uświadomiła nam, że nauczyciel to wcale nie jest taki łatwy zawód jakby się wydawało. Ma swoje plusy i minusy, ale według nas pozytywne cechy przeważają.

Galeria

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie

A to właśnie my – (od lewej) Justyna, Karolina, Ola i Wiola

Tutaj możesz zaprezentować swój Zespół, który bierze udział w Programie MAM HAKA NA RAKA. W poniższym polu wprowadź swój kod dostępu i kliknij przycisk „zaloguj”. Umożliwi to edycję krótkiej informacji tekstowej o Waszym zespole, dodawanie/usuwanie zdjęć w galerii, a także zamieszczanie dokumentacji z działalności edukacyjnej Waszego Zespołu.

zaloguj