I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze – Mam haka na raka

0

Kochanowskiego 15 58-500 Jelenia Góra

O nas

Jesteśmy uczniami I LO w Jeleniej Górze. Nasz zespół w przeciwieństwie do większości innych zespołów jest mieszany. Mam na myśli to, że dwójka z nas to przyszli doradcy (Patrycja Korzeniowska i Aneta Giniowiec), którzy uczęszczają do klasy o profilu biologiczno-chemicznym. Problem nowotworu interesuje je od strony medycznej, można powiedzieć, że są “bazą wiedzy” naszej grupy. Druga część zespołu to humaniści (Ania Frąckiewicz i Bolesław Słociński), którzy nowotwór pojmują jako chorobę społeczną, a w kampanii społecznej pełnią rolę “przekaźników”. Naszą opiekunką jest pani profesor Krystyna Reczka, która w naszej szkole pełni rolę pedagoga i nauczycielki biologii, która weryfikuje nasze błędy i jest “Wielkim Motywatorem”. Mamy nadzieję, że tak dobrany zespół będzie pracował bardzo dobrze uzupełniając siebie nawzajem. W trakcie kampanii przyłączyła się do nas koleżanka Magdalenka Grzesik, która wspierała nas swoim talentem artystycznym.

Do akcji przyłączyliśmy się pamiętając, że każdego z nas może spotkać choroba nowotworowa. Wiemy jak dużą rolę odgrywa profilaktyka. Chcemy zachęcić innych ludzi do uczęszczania, na często bezpłatne, badania przesiewowe.

Galeria

Bosuplement przed wykładem. 😉

Bosuplement omawia stopnie profilaktyki.

Podkreślamy wielokrotnie znaczenie profilaktyki…

Nasz zespół.

Budynek naszej szkoły;)

Plakat i Patrycja.

Sprawdziliśmy gdzie można zrobić badania przesiewowe w Jeleniej Górze, ;]

Ania prowadząca wykład dla drugich klas liceum.

Jesteśmy w mediach lokalnych…

Na portalu miasta Jelenia Góra

Zespół przy pracy.

Uczniowie 3 klasy gimnazjum podczas wykładu.

Aneta wyjaśniająca uczniom pojęcie immunoterapi nowotworów.

Patrycja omawiająca X przykazań-jak uniknąć zachorowania na nowotwory i inne choroby cywilizacyjne.

Uczniowie zadawali nam mądre pytania po wykładzie…

Anetka omawiająca zwiastuny choroby nowotworowej.

Bosuplement omawia fazy rozwoju choroby nowotworowej.

Ania pokazuje na ręce uczestnika wykładu dokąd sięgają promienie używane w radioterapii nowotworów.

Nasze zajęcia są urozmaicone – uczniowie mają okazję obejrzeć sondę uliczną.

Ania omawiająca błędy w filmie.

Budynek naszej szkoły. Ujęcie 2;)

Pati opowiadająca o raku płuca.

Ania informująca uczniów o badaniach przesiewowych.

Udało nam się zainteresować rówieśników…

Uczniowie bio-chemu dużo zapamiętali z naszych wykładów i chętnie odpowiadali na nasze pytania.

Kartki świąteczne dla nauczycieli i zaproszenia na nasz wykład. Pomysł i wykonanie – Magda Grzesik.

Dzięki ankiecie anonimowej dowiedzieliśmy się jaka jest świadomość ludzi w naszej szkole na temat chorób nowotworowych i profilaktyki.

Nasze koszulki;) Pomysł – cały zespół, wykonała Patrycja.

O “Mam haka na raka” w TVP3 Wrocław

Plakatowanie miasta 1

Plakatowanie miasta 2

Jesteśmy w mediach lokalnych – jelonka.com

W tygodniku “Nowiny Jeleniogórskie”

O wykładzie na portalu jelonka.com

Podczas wykładu – zdjęcie z jelonka.com

Wykład dla Jeleniej Góry – 2

Wykład dla Jeleniej Góry – 3

Nasze logo 😉

Wykład dla Jeleniej Góry – 4

Wykład dla Jeleniej Góry – 5

O naszej akcji w Gazecie Wrocławskiej Wojewódzkiej

Tutaj możesz zaprezentować swój Zespół, który bierze udział w Programie MAM HAKA NA RAKA, a także zamieścić Wasz projekt konkursowy „Znajdź haka na raka”. W poniższym polu wprowadź kod dostępu Waszego Zespołu i kliknij przycisk „zaloguj”.

zaloguj