Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Rabce Zdrój – Zespół nr 1 – Mam haka na raka

0

http://www.szkola-katolicka.region-rabka.pl

Jana Pawła II 48 34-700 Rabka Zdrój

O nas

Jesteśmy uczennicami III LO profilu biologiczno-chemicznego. Pomysł kampani “Mam haka na raka” przypadł nam niezwykle do gustu i mamy głęboką nadzieje, że uda nam się podjąć działania profilaktyczne mające na celu uświadomienie kolegom i koleżankom jak wiele mogą zrobić, aby chronić się przed chorobami nowotworowymi. Swoją pracę nad projektem rozpoczęłyśmy jeszcze przed warsztatami, wykonując serie plakatów dotyczących profilaktyki nowotworowej. Dalsza część naszego projektu składała się z przygotowania multimedialnej prezentacji i zorganizowania spotkań profilaktycznych dla naszych rówieśników. PLAN SPOTKANIA: (I) Przedstawienie idei kampanii “Mam haka na raka.” (II) Prezentacja filmu o białaczce oraz sondy ulicznej. (III) Wyjaśnienie czym jest nowotwór i jak powstaje, jakie są jego rodzaje. -BASIA (IV) Omówienie objawów na jakie należy zwracać uwagę, przedstawienie na czym polega złota zasada. Zapoznanie uczniów z statystykami zachorowań i umieralności. – ŻANETA (V) Sposoby zapobiegania nowotworom, omówione na przykładach nowotworów. Co wpływa na nasze zdrowie.- ALA (VI) Przedstawienie podstawowych badań, kiedy i jak często należy je wykonywać. Jak wygląda Polska na tle Unii Europejskiej. Jak dużo może zdziałać profilaktyka.- ASIA (VII) Podanie numeru infolinii onkologicznej. W trakcie wykładu dawałyśmy uczniom możliwość wypowiedzenia się i zadawania pytań. Prezentacje przeprowadziłyśmy we wszystkich klasach naszego liceum. Ponadto rozdawałyśmy ulotki dotyczące profilaktyki nowotworowej na terenie naszej szkoły. Ulotki zostawiłyśmy również w aptekach. Mamy gorąca nadzieje, że nasza praca pomogła podnieść świadomość dotyczącą profilaktyki nowotworowej w naszym środowisku.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym projektem.

Galeria

Nasz zespół- Ala, Basia, Żaneta, Asia

Basia przyczepia plakaty wykonane przez uczniów biol-chemu.

Wykład w klasie I LO

Dalsza część wykładu- prezentacja.

Plakaty

…plakaty,,

i plakaty 🙂

Ala i Basia odpoczywają po wykładzie.

Ulotki, które rozdawałyśmy w szkole i umieściłyśmy w aptekach.

Tutaj możesz zaprezentować swój Zespół, który bierze udział w Programie MAM HAKA NA RAKA, a także zamieścić Wasz projekt konkursowy „Znajdź haka na raka”. W poniższym polu wprowadź kod dostępu Waszego Zespołu i kliknij przycisk „zaloguj”.

zaloguj