I Liceum Ogólnokształcące im. B.Chrobrego w Brzegu – Mam haka na raka

0

http://www.wodip.opole.pl/~lo1brzeg

Armii Krajowej 7 49-300 Brzeg

O nas

Jesteśmy uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu, które popularnie nazywane jest “Starym Ogólniakiem”. Nazwę tą zawdzięcza faktowi, że było pierwszą i jedyną szkołą ponadpodstawową, która rozpoczęła działalność po 1945 roku. W 1947 we Wrocławiu odbyło się poświęcenie Sztandaru I Gimnazjum i Liceum, a już rok później miał miejsce pierwszy egzamin dojrzałości. Z biegiem lat nasza szkoła zyskiwała coraz większą popularność i renomę, podziw budzą wysokie oceny z matur oraz odsetek absolwentów naszej szkoły, którzy podejmują studia. Jesteśmy uczniami klasy o profilu biologiczno-chemicznym, w skład naszej grupy wchodzą: Jowita Urbanik, Joanna Bubak oraz Miron Tokarski. Do udziału w programie “Mam haka na raka” zdecydowaliśmy się się pod wpływem zarówno naszych zainteresowań jak i poglądów. Do pierwszych zaliczają się przede wszystkim medycyna i biologia, każde z nas ma także inne, niezwiązane z wcześniej wymienionymi zainteresowania: Jowita uwielbia literaturę, a także żeglarstwo i snookera, Asia jest artystką, projektantką naszego logo, a także wrażliwą osobą, uwielbiającą zwierzęta i przyrodę, Miron zaś interesuje się wszystkim, co ma jakikolwiek związek z polityką i informatyką.

Uważamy, że powinniśmy dużo mówić nie tylko na temat raka, ale także innych chorób cywilizacyjnych, więc udział w akcji będzie doskonały do wcielenia tego zamiaru w życie. W przyszłości chcielibyśmy wykonywać zawody ściśle związane z medycyną, więc każda wiedza, jaką zdobędziemy na tematy z nią związane jest dla nas niezbędna i interesująca. Liczy się także współpraca z innymi ludźmi, gdyż nikt nigdy sam nie pracuje, a jest to również ważny aspekt naszych wymarzonych zawodach.

Galeria

Jowita, nasza literacka podpora

I jeszcze raz nasza szkoła

Nasz “drugi dom”

Problemy techniczne zdarzają się zawsze

Nasz zespół w czasie prezentacji

Zainteresowanie to podstawa

Łuksz – autor zdjęć i filmów w czasie ciężkiej pracy

Tutaj możesz zaprezentować swój Zespół, który bierze udział w Programie MAM HAKA NA RAKA, a także zamieścić Wasz projekt konkursowy „Znajdź haka na raka”. W poniższym polu wprowadź kod dostępu Waszego Zespołu i kliknij przycisk „zaloguj”.

zaloguj