I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach – Mam haka na raka

0

http://www.kruczek.tychy.pl

Korczaka 6 43-100 Tychy

O nas

Lidka Andrzejczak, Marta Błaszkowska, Ania Krzykawska i Michalina Sosna – “święta czwórca” tyskiego Kruczka. Chociaż żadna z nas teoretycznie nie ma nic wspólnego z biologią – Lidka, Marta i Misia są z klasy o profilu dziennikarskim, a Ania – matematyczno-angielskim – tematyka ochrony zdrowia i ogólnie nauk biologicznych jest nam wszystkim bardzo bliska. Wielki filozof francuski, François-Marie Arouet, zwany Wolterem, napisał w swojej powiastce “Kandyd”: “Trzeba uprawiać swój ogródek”. Dzięki akcji “Mam haka na raka” dostajemy szansę, żeby okoliczny “ogródek”, jakim jest grupa uczniów naszej szkoły, rodzice, nauczyciele, przyjaciele, uprawić gruntownie, od podstaw. Mamy szansę chociaż trochę ulepszyć świat, więc dlaczego miałybyśmy tego nie zrobić? Nie każdy nas posłucha, nie każdy się przebada, ale uznajemy, że gdyby choć jedna osoba dzięki naszym słowom zdobyła się na odwagę i zrobiła podstawowe badania profilaktyczne – warto było poświęcić nasz czas.
Mówimy wzniośle, wręcz patetycznie – ale tak naprawdę jesteśmy całkiem zwykłymi dziewczynami;) Mamy swoje zajęcia, przyjaciół, rodziny, hobby, małe i duże sukcesy. A udział w akcji “Mam haka na raka” to dla nas jedna z najciekawszych przygód w życiu.

Galeria

Nasza szkoła;)

Tutaj możesz zaprezentować swój Zespół, który bierze udział w Programie MAM HAKA NA RAKA, a także zamieścić Wasz projekt konkursowy „Znajdź haka na raka”. W poniższym polu wprowadź kod dostępu Waszego Zespołu i kliknij przycisk „zaloguj”.

zaloguj