Zespół Szkół w Kietrzu – Mam haka na raka

0

http://www.wodip.opole.pl/`23_kietrz

Kościuszki 14 48-130 Kietrz

O nas

Jola, Ala z Katarzyną każda inna jest dziewczyną Jola skromna i zadbana, Kasia cieszy się od rana A zaś Ala brunetka mała jest ambitna i wytrwała Dorota i Dagmara są bliźniaczkami i niespełnionymi malarkami A Agnieszka rozgadana, ale dobrze wychowana Każda z nas ma różne cechy charakteru, lecz tylko razem dotrzemy do celu „Haka na raka” znajdziemy i całemu światu przekażemy do zwycięstwa dążymy i raka położymy W kampani Mam Haka na Raka wzięłu udział uczennice klas II (Szmalec Jolanta, Czerepak Katarzyna, Kosińska Alicja, kudyba Dorota, Kudyba Dagmara, Śliwa Agnieszka), opiekunem zespołu była Iwona Dzieńdziora-Frelich Kampania jest już prowadzona od września 2007 roku. Scenariusz kampanii przebiegał następująco: 1. We wrześniu została przeprowadzona ścieżka Rzuć palenie dotycząca nowotworów płuc, w której czynny udział brali uczniowie naszej szkoły, przechodząc ścieżką zapoznali się z wiedzą na temat nowotworu płuc jak równoeż wykonywali polecenia dotyczące tego zakresu wiedzy. Ścieżka obejmowała 10 stacji obrazujących wiedzę na temat czyników powodujących nowotwór płuc.(fot.12, 14). 2. Na korytarzu szkolnym co miesiąc pojawia sie nowa gazetka przedstawiająca więdzię na temat różnych rodzajów nowotworów, ponadto każdy rodzaj nowotworu zostaje przedstawiony w inny sposób np. nowotwór jelita grubego został zaprezentowany w postaci wystawki, która została umieszczona w pracowni biologicznej (fot.11) 3.W ramach suplementcji biologii odbył się wykład pt. Diagnostyka chorób nowotworowych, przeprowadzony przez nauczycieli biologii, który przebiegał według następującego planu: a).Co to jest nowotwór b).Czynniki nowotworowe, c).Etapy powstawania nowotworu d).Podział nowotworów e).Statystyki zachorowań i zgonów rocznie f).Sposoby leczenia nowotworów g).Zwiastuny choroby nowotworowej h).Obowiązkowe badania Na wykładzie wykorzystano materiały programu Mam Haka na Raka (fot.13) 4.Uczestnicy kampanii przygotowali 10 Przykazań w postaci ścieżki, które umieszczono na korytarzu szkolnym wraz z krótkim wykładem dotyczącym każdej z nich, uczniowie naszej szkoły kolejno przechodząc przez każdą stację notowali przydatne informacje wykazując się przy tym dużą wiedzą i wielkim zainteresowaniem (fot.1-10). 5. Został przeprowadzony wywiad pt.Z Mikrofonem po Szkole,dzięki któremu uczestnicy Kampanii mogli dowiedzieć się o wielkości wiedzy nasych uczniów. Wyniki wywiwdu zostaną przedstawione już niebawem. 6. Na zakończenie kampani przeprowadzono konkurs, znajomości wiedzy,do którego przystąpiły klasy I i II.Patronatem konkursu była firma Mieszko z Raciborza. Zdjęcia z przebiegu konkursu kończącego kampanie “Mam Haka Na Raka” (fot.15-18). – Test, który przeprowadzono wśród uczniów naszej szkoły(fot22-25). A oto laureatki I-go miejsca fot.21 i laureatki II-go miejsca 20 i opiekunka kampanii pani Iwona Dzieńdziora-Frelich w momęcie rozdania nagród fot.19 Dzięki Kampanii MAM HAKA NA RAKA nasi uczniowie zdobyli niepowtarzalną wiedzę, na temat chorób nowotworowych o czym świadczy Quiz przeprowadzony na zakończenie, zapoznali się z profilaktyką chrób nowotworowych, jak również ze zdrowym stylem życia, dzięki tej kampanii mamy świadomość jak uchronić się przed chorobami nowotworowymi. Dziękujemy wszystkim organizatorom, iż mogliśmy z państwem stawić czoło takiemu przedsięwzięciu, jakim są choroby nowotworowe.

Pozdeawiamy Zespłó Szkół w Kietrzu!

Galeria

Zespół Szkół w Kietrzu

fotografia 1

fotografia 2

fotografia 3

fotografia 4

fotografia 5

fotografia 6

fotografia 7

fotografia 8

fotografia 9

fotografia 10

fotografia 11

Iwona Dzieńdziora-Frelich nauczyciel biologii

fotografia 13

fotografia 14

fotografia 12

fotografia 15

fotografia 16

fotografia 17

fotografia 18

fotografia 19

fotografia 20

fotografia 21

fotografia 22

fotografia 23

fotografia 24

fotografia 25

Tutaj możesz zaprezentować swój Zespół, który bierze udział w Programie MAM HAKA NA RAKA, a także zamieścić Wasz projekt konkursowy „Znajdź haka na raka”. W poniższym polu wprowadź kod dostępu Waszego Zespołu i kliknij przycisk „zaloguj”.

zaloguj