Zespół Szkół Licealnych im. Zbigniewa Heberta w Słubicach – Mam haka na raka

0

http://www.loslubice.prv.pl

Boh. Warszawy 3 69-100 Słubice

O nas

Jesteśmy uczniami Zespołu Szkół Licealnych im. Zbigniewa Herberta w Słubicach i w przyszłości wszyscy chcemy studiować medycynę. Fakt ten był decydujący przy wyborze szkolnej drużyny. Po wielu castingach nasza nauczycielka biologii pani Joanna Baś ogłosiła wyniki i powołała nas do reprezentacji szkoły. Mamy nadzieję, że jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania organizatorów konkursu, zwłaszcza że temat ten jest nam szczególnie bliski. A oto nasze osobiste refsuplementsje Anita Łysiak: Jestem uczennicą drugiej klasy liceum i ciągle poszukuję odpowiedzi na pytanie: Dlaczego im więcej wiemy, tym mniej rozumiemy? Może udział w konkursie pozwoli rozwikłać mi tę zagadkę. Maciek Łysiak: Uczęszczam do pierwszej klasy i jestem bratem Anity. Trochę politykuję, miałem okazję przemawiać z mównicy Sejmu polskiego w sprawie przestrzegania zasad ekologii w naszym kraju. Tym razem czeka mnie nowa przygoda – poznałem minimum onkologiczne i wiem, że zanieczyszczenie środowiska ma ścisły związek z pojawianiem się nowotworów. Postaram się zdobytą wiedzą podzielić z innymi. Maciek Jelecki: Jestem uczniem drugiej klasy liceum w Słubicach. Wiem, że będę studiował farmację i jej poświecę najwięcej czasu. Mam nadzieję,że zostanie znaleziony suplement na raka. Wierzę w zwycięstwo naszej drużyny. Ewa Jurkowska: Chodzę do pierwszej klasy i ciągle szukam …. Tańczę od 5 lat w zespole Frajda i mam na swoim koncie wiele sukcesów. Aby poświęcić się nauce, muszę zaprzestać tak intensywnych treningów. Może udział w konkursie pozwoli mi zatańczyć kiedyś na balu studentów medycyny. Opiekun drużyny- Joanna Baś Lubię podejmować nowe wezwania, a takim jest niewątpliwie nasz udział w konkursie MAM HAKA NA RAKA. Nawet jeśli nie przejdziemy do następnego etapu, to i tak będę miała poczucie spełnionego obowiązku. Od wielu lat szerzenie zasad profilaktyki prozdrowotnej jest nie tylko częścią mojego zawodu, ale i przeznaczeniem. Byłam pacjentką Kliniki Onkologii AM w Poznaniu i moje doświadczenia tam zdobyte postaram się wykorzystać, prowadząc drużynę.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej naszej szkoły www.loslubice.prv.pl, którą prowadzi nasz drugi opiekun – Piotr Napierała.

Galeria

Nasz pierwszy w życiu wywiad udzieliliśmy dla Radia Zachód

Starosta Słubic rozmawiał z nami o naszych podejmowanych działaniach.

Mamy haka na raka i aprobatę Przewodniczącego Rady Miasta Słubic

Po prezentacji minimum onkologicznego w klasie II LOg systemu wieczorowego.

Panowie z I LOg (system wieczorowy) obiecali nam rzucić palenie!

Anita korzysta z porad Pani A. Asuplementsandrowicz.

Chłopcy chętnie badali piersi, ale nie chcieli nam pozować do zdjęć. Odwagi panowie!

Pełni zapału do pracy wracamy z Poznania.

Na raka rzecznego znaleźliśmy haka.

Pokażemy światu, że wszystkie polskie raki zimują na 23 st 27 min szerokości N

Naszą walkę z rakiem rozpoczęliśmy od propagowania zdrowego jedzenia.

Spożywanie regularne chipsów i frytek zwiększa ryzyko nowotworów u kobiet dwukrotnie.

Szczera prawda o hamburgerach jest niezwykle smutna.

Jedząc takie potrawy narażamy zdrowie.

Szkolny korytarz późnym wieczorem. 7 XII rano walczymy z wirusami i onkogenami.

Czy oczywista prawda wynikająca z treści plakatu jest przez wszystkich zrozumiana właściwie?

7 XII – happening

7 XII – happening, naszą akcję wsparła pielęgniarka szkolna.

7 XII – happening, Maciek prezentuje przygotowane slajdy.

7 XII – happening, nauczyciele i dyrekcja również byli z nami.

7 XII – happening, było głośno, zapewnił nam to prowadzący imprezę Dawid.

Przewodniczacy Rady Miasta wspiera nasze działania

Spotkanie z klasą III LOg systemu wieczorowego – nasza pierwsza edukacyjna presuplementcja.

Panie z sanepidu i nasza ekipa – wpólnie szukamy haka na raka.

II d podczas zajęć – PROFILKTYKA RAKA PIERSI

Ewa z naszej ekipy poznaje tajniki “macania”

Podczas zajęć Ib i Ic

Ankieta ewaluacyna – tarcza

Z wizytą u Burmistrza Słubic

GAZETA LUBUSKA DONOSI że …

Dziennikarze dalej nas pytają o …

Dziennikarze oceniają – dostaliśmy od nich “+”

II b nas zachwyciła swoją postawą podczas zajęć

Na ich głosy możemy liczyć

Dziękujemy za wypełnianie ankiet. Ich wynik dodawał nam animuszu.

To zdjęcie umieścilismy na specjalne życzenie III c. Przed studniówką znależli czas, aby nas wysłuchać.

Nasze ankiety i Ewa wśród fanów – kończymy powoli zajęcia i myślimy o drugim etapie

Fan klub Maćka chce nam pomóc opracować ankiety.

Dziekujemy za spotkania, życzliwość i obbiór. Dziękujemy za miłe słowa, wsparcie i akceptację.

Na wybrane raki są 100% haki. Jeśli chcecie możemy również z Wami podzielić się konkretnymi wiadomosciami. Czekamy na Wasze popozycje spotkań z nami.

Należy Wam również podziękować za pozowanie do zdjęć. Nie wszystkie zdjęcia umieściliśmy, przepraszamy, ale chcieliśmy uniknąć monotematyczności zdjęć.

I c nas ocenia i robi to bardzo roztropnie

Spotkanie z Ib i Ic na ósmej godzinie suplementcyjnej – dziękujemy

Nasza klasa IId również nagrodziła nas oklaskami

Twórcy i realizatorzy akcji; Joanna Baś, Bogumiła Frygiel, Agata Asuplementsandrowicz, Ewa Wisniewska, Ewa Jurkowska, Anita Łysiak, Maciek Łysiak i Maciek Jelecki.

Koniec akcji? 21 styczeń – jesteśmy z presuplementcją w gimnazjum nr 2

Gimnazjum nr 2 w Słubicach – Uczniowie siędzący z tyłu klasy również uważnie nas słuchali

Tutaj możesz zaprezentować swój Zespół, który bierze udział w Programie MAM HAKA NA RAKA. W poniższym polu wprowadź swój kod dostępu i kliknij przycisk „zaloguj”. Umożliwi to edycję krótkiej informacji tekstowej o Waszym zespole, dodawanie/usuwanie zdjęć w galerii, a także zamieszczanie dokumentacji z działalności edukacyjnej Waszego Zespołu.

zaloguj