Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. E. Szylki w Ożarowie – Mam haka na raka

0

http://zso-ozarow.oswiata.org.pl

Osiedle Wzgórze 54, 27-530 Ożarów

O nas

Witamy! Jesteśmy grupką młodych ludzi z Liceum Ogólnokształcącego w ZSO im. Edwarda Szylki w Ożarowie. Nasza szkoła nie jest zwykłą szkołą dzięki niezwykłej kadrze pedagogicznej i uczęszczających do niej uczniów. Liceum jest malutkie, bo liczy zaledwie trzy klasy, ale uczniowie są bardzo przyjaźni i mają ogromny zapał do zdobywania wiedzy. Udział w konkursie otwiera nam okno na świat, na szereg przydatnych informacji, gdyż pochodzimy z małej miejscowości i w większości nasi uczniowie mieszkają na terenach wiejskich. Ze szkoły zostały wyłonione dwa zespoły, liczące po 4 osoby. Pod opieką p. Ewy Chrapczyńskiej byli: * Kinga Gradzińska vel Kicia. Sympatyczna drobna brunetka o zielonych oczach. Jej zainteresowania są bardzo szerokie, jednak ponad wszystko kocha biologie i wszystko co z nią związane. Ponadto Kinga interesuje się malarstwem, więc do granic możliwości wykorzystujemy jej talent :). * Mariola Kot. Jej zainteresowania również można sprowadzić do biologii, ale oprócz tego Mariola zwinnie i z gracją porusza sie po kartach historii. * Kasia Fulara. Biologia, biologia i jeszcze raz biologia. Zresztą jak poprzedniczki. Kasia wiąże z nią duże nadzieje, bo jak udało nam się podsłuchać, w przyszłości chce zostać doradcym. Kasia na onkologa!!!!!!!! * Basia Jaślan. Biologia? Oczywiście, że tak! Basia to nasza klasowa enigma, nigdy nie wiadomo czym nas zaskoczy. Słucha punk rocka, więc lepiej z nią nie zadzierać ;). Opiekę nad drugą grupą sprawowała p. Jolanta Ćwintal, a w jej skład wchodzili: * Damian Smagieł vel Tygrys. Z powołania matematyk. Cyferki, liczby i równania nie stanowią dla niego żadnego problemu. Jeżeli chcecie go spotkać, wyjdźcie wieczorem na miasto, a spotkacie go biegającego po ulicach w gustownym dresie :D. Wieczorem natomiast zamyka się w swoim pokoju i dogląda rybek, gdyż akwarystyka, to kolejne jego hobby. * Tomasz Stawiarski vel Proboszcz. Nasz szkolny szef. Wszystko musi chodzić u niego jak w zegarku, a że zna się dobrze na cyferkach, jego pasją jest również matematyka. * Ola Kaczmarska. Zwariowana dziewczyna o nieziemskim poczuciu humoru, uwielbiająca biologię. * Angelika Targowska. Specjalistka od zadań ekstremalnych. Jej hobby to języki, począwszy od angielskiego, a skończywszy na hiszpańskim czy włoskim. 😛 godzinach pisze scenariusze przedstawień oraz gra na gitarze i na czym popadnie (przede wszystkim na nerwach ;)).

Oto nasza wesoła gromadka. Mamy nadzieję, że spotkamy się na kolejnym etapie konkursu i wtedy sami przekonacie się, że walczymy do ostatniej kropli krwi, ofiarując wszystkim dookoła szczery i promienny uśmiech :D.

Galeria

Nasza grupa w Krakowie pilnie słuchająca wykładów o nowotworach

A to już cała grupa po wykładach nasycona wiedzą… Od lewej Tomek, Ola, Damian, pani Chraczyńska, Angelika, pani Ćwintal, Mariola, Kinga, Kasia i Basia 🙂

Każde wykłady dla młodzieży rozpoczynała ogólna prezentacja z wykorzystaniem rzutnika i planszy przedstawiających ogólne zagadnienia. Gimnazjaliści byli bardzo zainteresowani tematem warsztatów.

Ciekawy sposób przeprowadzenia warsztatów i aż widać jak wiedza płynie do słuchaczy 😛

Młodzież została podzielona na mniejsze grupy. Pozwoliło to na czynny udział w warsztatach i lepsze utrwalenie wiadomości.

Na koniec wykładów jeszcze sprawdzenie czego młodzi się nauczyli.

Prezentacja plakatów przed happeningiem zorganizowanym przez nasz ZSO im. E Szylki w Ożarowie

Oczywiście całe wydarzenie pod czujnym okiem naszych opiekunów i pani dyrektor.

Plakaty informujące o nowotworach i zachęcające do badań i zdrowego stylu życia rozwieszaliśmy w najważniejszych miejscach w mieście.

Każdy przechodzień mógł otrzymać specjalną ulotkę informacyjną na temat nowotworów. Oczywiście projekty ulotek wykonali uczniowie naszej szkoły.

Z plakatami dotarliśmy również do Urzędu Miasta i Gminy Ożarów.

Tutaj możesz zaprezentować swój Zespół, który bierze udział w Programie MAM HAKA NA RAKA. W poniższym polu wprowadź swój kod dostępu i kliknij przycisk „zaloguj”. Umożliwi to edycję krótkiej informacji tekstowej o Waszym zespole, dodawanie/usuwanie zdjęć w galerii, a także zamieszczanie dokumentacji z działalności edukacyjnej Waszego Zespołu.

zaloguj