Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie – Mam haka na raka

0

http://www.zspreda.pl

ul. Łąkowa 36/38
84-240 Reda

O nas

Nasze liceum rozpoczęło działalność 1 września 1994 r. w ramach nowoutworzonego Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Reforma oświaty sprawiła, że od 1 września 2002r jesteśmy Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnym w skład, którego wchodzi Liceum Ogólnokształcące dla młodzieży i dla dorosłych. Mamy własną bibliotekę, bufet, pracownię komputerową z MENiS z dostępem do Internetu. Mamy również do dyspozycji wspaniałą halę sportową, którą dzielimy z ZS Nr 1, gdzie mieści się sala korekcyjna, siłownia, pomieszczenie do tenisa stołowego. Korzystamy, także ze stadionu znajdującego się obok naszej szkoły. Nasze atuty: •Wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna •Zajęcia w grupach z j. angielskiego, j. niemieckiego, technologii informacyjnej, W-fu •Pełna opieka medyczna (doradca, stomatolog) oraz pedagog szkolny •Nowoczesna sala komputerowa z MENiS z dostępem do Internetu •Pełno wymiarowa hala sportowa, siłownia, sala korekcyjna, szatnie z natryskiem •Aula, w której odbywają się imprezy kulturalne •Możliwość korzystania z kompsuplementsu sportowo-rekreacyjnego MOKSiR •Duża ilość kół zainteresowań •Współpraca z instytucjami z poza terenu szkoły – Obserwator Wybrzeża Europy i Czyste Plaże świata •Pomoc w wyborze dalszej drogi życiowej – doradca zawodowy Tradycje i obrzędy: •Warsztaty integracyjne dla uczniów klas pierwszych. •Chrzest klas pierwszych w formie gier i zabaw sportowych. •Kiermasz Bożonarodzeniowy, którego dochód przeznaczamy na Wigilię dla rodzin wielodzietnych. •Akcja “Wigilijny Stół” – zbiórka żywności dla ubogich rodzin w hipermarketach •Wigilie klasowe. •Organizowanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy •Wspólna zabawa uczniów i nauczycieli na studniówce. •Akcja “Sprzątanie Świata – Polska”. •Akcja “Obserwator Wybrzeża i Czyste Plaże Świata”. •Kiermasz podręczników szkolnych. •Organizowanie różnorodnych konkursów. •Organizowanie apeli z okazji uroczystości państwowych. •Prowadzenie kroniki szkolnej i strony internetowej. •Działalność grupy teatralnej “Mimezis” – przepiękne przedstawienia dla środowiska lokalnego. •Działalność grupy Wolantariat – niesienie wsparcia, pomocy, radości osobom i dzieciom niepełnosprawnym. •Działalność grupy LOP – W ramach SKLOP uczniowie naszej szkoły mają okazję brać udział w różnego rodzaju warsztatach, akcjach oraz turniejach i olimpiadach organizowanych przez Ligę Ochrony Przyrody Zarządu Okręgu w Gdańsku, Związek Gmin “Doliny Redy i Chylonki” i inne organizacje. •Działalność grupy PCK – nauka udzielania pierwszej pomocy.

•Działalność Klubu Europejskiego.

Tutaj możesz zaprezentować swój Zespół, który bierze udział w Programie MAM HAKA NA RAKA. W poniższym polu wprowadź swój kod dostępu i kliknij przycisk „zaloguj”. Umożliwi to edycję krótkiej informacji tekstowej o Waszym zespole, dodawanie/usuwanie zdjęć w galerii, a także zamieszczanie dokumentacji z działalności edukacyjnej Waszego Zespołu.

zaloguj