Mam haka na raka

0

Wojska Polskiego 7
24-100 Puławy

Nasz zespół składa się z 4 – osobowej drużyny młodych kobietek, uczęszczających do klasy 2 CL w Zespole szkół Technicznych w Puławach. Pomimo tego, że jesteśmy najlepszą klasą w szkole i sprawiamy wrażenie “kujonów”, wiedzę przyswajamy sobie z ogromną łatwością i przyjemnością! Jesteśmy stanowcze w swoich decyzjach i zawsze dążymy do celu w pełnym klasowym zgraniu. Chętnie służymy pomocną dłonią i przyjacielską radą! W skład drużyny wchodzą : *Viola Kruczek *Żaneta Winek *Ania Próchniak *Magda Wójcik opiekun: pani prof.Anna Domańska Do akcji “Mam haka na raka” przystąpiłyśmy pod namową pani profesor Anny Domańskiej, która z łatwością zachęciła nas do wzięcia udziału w konkursie. Uczęszczamy do klasy o profilu biologiczno – geograficznym, a więc zarówno tajniki ludzkiego ciała jak i głęboko usytuowane tajemnice naszej planety nie są dla nas obce! Szkoła w, której się uczymy daje nam mnóstwo możliwości rozwijania wiedzy biologicznej, którą każda z naszej drużyny chętnie poszerza, dlatego też akcja “Mam haka na raka” będzie dla nas nowym wyzwaniem, doświadczeniem i możliwością pomocy innym. Chciałybyśmy wspomnieć,że o chorobach nowotworowych nie czytamy jedynie z książek… W naszej szkole jest pewien uczeń, z nowotworem. Jedynym ratunkiem była bardzo kosztowna operacja. Cała szkoła dołożyła wszelkich starań aby pomóc koledze ze szkolnego korytarza w zebraniu całości kwoty przeznaczonej na operacje. Przeprowadzaliśmy kwesty uliczne, koncerty, aukcje pod nazwą “Anielskie serce”,na rzecz naszego kolegi! Jak już wcześniej wspomniałyśmy, zawsze dążymy wspólnie do celu i nie ma takiej sytuacji z,której nie potrafiłybyśmy znaleźć wyjścia. Nasze starania odniosły ogromny sukces. Dzięki współpracy i chęci całej szkoły oraz wyrozumiałości mieszkańców Puław udało nam się zebrać ok. 18 000 zł. Nasz kolega miał przeprowadzoną operację, która zakończyła się pomyślnie. Konkurs ten daje nam nowe możliwości niesienia pomocy innym. Dlatego też dołożymy wszelkich starań aby nasz damska drużyna wypadła w tej akcji jak najlepiej. Nasze hasło dopingujące: “Choć gadzina straszna z raka powstrzymamy my pędraka Siły łącząc wspólną mocą popędzimy już z pomocą Wiele zrobić trzeba rzeczy nikt nam chyba nie zaprzeczy. Uświadamiać, szerzyć wiedzę

by zapobiec nędznej biedzie..”

Nasza szkoła latem…

Z innej perspektywy

Nasza szkoła nocą

Żaneta Winek

Magdalena Wójcik

Gazetka na korytarzu szkolnym.

Gazetka na korytarzu szkolnym 2

Gazetka – Rak szyjki macicy

Gazetka – Rak szyjki macicy 2

Broń na wirusa HPV

Gazetka – Rak piersi (część)

Plakat – Rak szyjki macicy

Przedstawienie plakatu przez Żanetę

Żaneta prezentuje informacje na temat gazetki o nowotworach

Prezentacja informacji o nowotworach (część druga)

Samorząd szkolny również włączył się w naszą akcję – na zdjęciu członek samorządu szkolnego podczas czytania audycji przez radio-węzeł na temat nowotworów

Lekcja prezentacyjna – prezentacja multimedialna

Lekcji prezentacyjnej ciąg dalszy…

Madzia podczas lekcji prezentacyjnej…tłumaczy stopnie rozwoju raka szyjki macicy!

Nasz zespół wraz z opiekunem panią prof. Anną Domańską, po zakończonej lekcji prezentacyjnej.

Viola uchwycona podczas rozdawania ulotek o raku szyjki macicy!

Nasza ulotka

Ulotki 🙂 – pozostało tylko kilka z ogromnej całości!

Aukcja harytatyna na rzecz Martynki Kruk organizowana przez naszą szkołę

Sorka Kula – opiekunka samorządu szkolnego wręcza wylicytowany obraz.

I kolejny obraz wylicytowany…

Tym razem został wylicytowany przedmiot zrobiony własnoręcznie…

Przedstawienie obrazu – chętnych do licytacji było nie mało.

Dzięki pomocy samorządu szkolnego, cała nasz szkoła zebrała pokaźną sume na rzecz dziewczynki chorej na nowotwór.