Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kresowiaków – Mam haka na raka

0

http://www.zsm.bartoszyce.com.pl

ul. Limanowskiego 10 11-200 Bartoszyce

O nas

Witamy! Jesteśmy rezolutnymi i pełnymi zapału do działania uczennicami klasy II b Liceum Profilowanego – profil socjalny – w Zespole Szkół Ponagimnazjalnych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach. Tworzymy zespół w składzie Izabela Stankiewicz, Patrycja Boruszewska, Sylwia Zakrzewska i Sandra Bugaj. Naszym opiekunem jest Mariola Maciejewska – nauczyciel biologii i szkolny koordynator d/s. zdrowia. Po zapoznaniu się z założeniami programu stwierdziłyśmy, ze musimy wziąć w nim udział! Chcemy obalić pewne stereotypy wśród naszych rówieśników, a także podwyższyć poziom ich wiedzy w zakresie chorób nowotworowych. W naszej szkole podejmujemy wiele działań prozdrowotnych mi.in. organizowane są akcje krwiodawstwa w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Szkół „Młoda krew ratuje życie”, co roku organizowane są programy związane ze Światowym Dniem bez papierosa oraz Światowym Dniem walki z AIDS, we wszystkich tych akcjach i programach bierzemy oczywiście aktywny udział. W naszej szkole aktywnie działa koło PCK do którego również należymy. Teraz postaramy się stworzyć program – kampanię – o zapobieganiu chorobom nowotworowym. Pochodzimy z małego miasteczka, w naszej szkole uczy się młodzież z różnych środowisk, wiele więc będzie do zrobienia jeżeli chodzi o zmianę mentalności tych ludzi, także w kwestiach profilaktyki onkologicznej, leczeniu chorób nowotworowych; obecnie ta wiedza jest niewielka! Chcemy dotrzeć do naszych rodzin i całej lokalnej społeczności! Oto kilka zdjęć – wizytówek naszej szkoły! Mieszkamy w Bartoszycach, woj. warm. – mazurske, teren zamieszkuje dużo ludzi z Kresów, aby oddać im część nadaliśmy szkole imię. Kresowiacy!

Pozdrawiamy!

Galeria

Uczennice + opiekun

nasza szkoła

30 lat “mechaniaka”

hala sportowa

Tutaj możesz zaprezentować swój Zespół, który bierze udział w Programie MAM HAKA NA RAKA, a także zamieścić Wasz projekt konkursowy „Znajdź haka na raka”. W poniższym polu wprowadź kod dostępu Waszego Zespołu i kliknij przycisk „zaloguj”.

zaloguj