Zespół Szkół Ogólnokształcących w Biłgoraju – Mam haka na raka

0

Strona główna

Kościuszki 41/43 23-400 Biłgoraj

O nas

Zawsze wiemy czego chcemy i w konkursach startujemy, To ekipa z 2″k” moc pomysłów nowych ma. Haka na raka szuka wciąż, Staniemy przed nim jak jeden mąż! Nowotwory wrogiem nam, Będzie lepiej… Obiecujemy Wam:) Historia liceum sięga roku 1937, kiedy to powstało Prywatne Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące rok szkolny został Historia naszego liceum sięga roku 1937, kiedy to powstało Prywatne Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkoły Średniej, które zadbało o środki finansowe oraz kadrę pedagogiczną w celu rozpoczęcia swojej działalności edukacyjnej. Dzięki staraniom społeczeństwa pierwszy rok szkolny został zainaugurowany dnia 1 września 1937 roku. Kolejny rok zaowocował otwarciem nowych klas a już w roku szkolnym 1938/39 zajęcia odbywały się w dwóch klasach pierwszych, dwóch drugich i jednej trzeciej. Utrwalony prestiż, wysoki poziom nauczania, bardzo dobre warunki lokalowe, szerokie możliwości rozwoju intesuplementtualnego i fizycznego młodzieży wyróżniają szkołę spośród innych placówek powiatu i województwa, sprawiają ponadto, że zarówno do liceum jak i gimnazjum przychodzi młodzież zdolna, chętna do nauki, ambitna i stawiająca sobie wysokie wymagania. Sukcesem szkoły jest to, że od wielu lat LO im. ONZ jest notowane w ogólnopolskich rankingach, poddających ocenie szkoły mające co najmniej dwóch laureatów bądź finalistów olimpiad przedmiotowych. W roku 2004 liceum zajęło 99 miejsce spośród ponad 6 tys. klasyfikowanych placówek, a w 2007 roku 88 miejsce. Od roku 1991 do chwili obecnej Dyrektorem jest Pan Marian Klecha- nauczyciel fizyki i chemii.

24 października nasze liceum obchodziło Dzień Patrona Szkoły, którym jest Organizacja Narodów Zjednoczonych. Dzień ten był okazją żeby przypomnieć młodzieży o zadaniach i celach ONZ oraz jej działalności na świecie. W tym celu Szkolny Klub UNESCO przygotował akademię, aby zapoznać uczniów klas pierwszych z podstawowymi informacjami na temat ONZ i UNESCO. Więcej o tym znajdziecie w wydarzeniach i w naszej galerii.

Galeria

Nasza piękna pracownia biologiczna:)

A gdy otworzysz drzwi szkoły…

A oto nasza zgrana ekipa pod przewodnictwem Pani mgr Doroty Selak:)

Tutaj możesz zaprezentować swój Zespół, który bierze udział w Programie MAM HAKA NA RAKA, a także zamieścić Wasz projekt konkursowy „Znajdź haka na raka”. W poniższym polu wprowadź kod dostępu Waszego Zespołu i kliknij przycisk „zaloguj”.

zaloguj