Liceum Ogólnokształcące w Urlach – Mam haka na raka

0

http://www.liceumurle.pl

Żwirki i Wigury 4 05-281 Urle

O nas

W programie “Mam haka na raka” naszą szkołę reprezentuje drużyna w składzie: Mateusz Ziółkowski, Justyna Łopata, Justyna Balcerak, Kamila Korczak. Opiekunem grupy jest Anna Napłoszek nauczycielka biologii ———————————————– Liceum Ogólnokształcące w Urlach istnieje od 2002 roku. To “młoda ” szkoła, która dopiero rozwija swoje skrzydła. Pomimo tego jest to placówka wyjątkowa, choćby z tego względu, że jest jednym z nielicznych w Polsce liceów istniejących na wsi. Położenie liceum w otoczeniu pięknych, pachnących, sosnowych lasów sprzyja nauce i zdrowiu. Dasuplemento od zgiełku miasta, w przyjaznej atmosferze, łatwiej jest zgłębiać tajniki wiedzy. Liceum liczy zaledwie sześć klas i w związku z tym wszyscy czują się w nim jak w rodzinie. Atutem naszego liceum są klasy obronne i policyjne. W klasach o profilu obronnym uczniowie mają rozszerzony program przysposobienia obronnego i wychowania fizycznego a raz w miesiącu odbywają zajęcia w Jednostce Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Klasy o profilu policyjnym oprócz dodatkowych zajęć z wychowania fizycznego zgłębiają tajniki prawa karnego. Po pierwszej i drugiej klasie uczniowie uczący się w klasach obronnych przechodzą dwutygodniowy obóz szkoleniowo-wypoczynkowy w Jednostce Wojskowej. Zaliczenie zajęć przysposobienia obronnego w szkole oraz dwóch obozów w jednostce jest warunkiem do uzyskania Certyfikatu z przedmiotu przysposobienie obronne. Dyrektorem Szkoły od samego początku jest pani Maria Łopuska. W dużej mierze dzięki staraniom Pani Dyrektor nasze liceum cały czas się rozwija i zmienia na lepsze. Celem naszego liceum jest wszechstronne kształcenie młodzieży skierowane na dobro człowieka, poszanowanie jego indywidualności i poglądów. Chętnie witamy w progach liceum każdego młodego człowieka zainteresowanego nauką w naszej szkole. Mamy nadzieję, że tegoroczni absolwenci również chętnie i często będą odwiedzali naszą szkołę. Liczymy na to, że jako dorośli,

wykształceni ludzie, będą nam służyć radą i pomocą w udoskonalaniu i rozwijaniu liceum.

Galeria

Urle Liceum Ogulnokształcące

Miejscowość Urle

Tutaj możesz zaprezentować swój Zespół, który bierze udział w Programie MAM HAKA NA RAKA, a także zamieścić Wasz projekt konkursowy „Znajdź haka na raka”. W poniższym polu wprowadź kod dostępu Waszego Zespołu i kliknij przycisk „zaloguj”.

zaloguj