Czy niestabilność emocjonalna (lub stres) może powodować raka?

0

W rzeczywistości istnieje nie tylko jedna przyczyna, ale kilka, które powodują pojawienie się raka. Przede wszystkim ważne jest, aby wiedzieć, że wszystkie nowotwory mają pochodzenie genetyczne, ponieważ obejmują geny (DNA), chromosomy i inne struktury komórkowe zaangażowane w produkcję białek, enzymów i hormonów, zwłaszcza rybosomów. Obecnie wiadomo, że 5% wszystkich rodzajów nowotworów jest dziedzicznych, a 95% wywodzi się ze środowiska i stylu życia, w tym z diety i

W rzeczywistości nie ma dowodów naukowych, które łączą niestabilność emocjonalną jako jedną z przyczyn raka. Ale są zastrzeżenia. Wiadomo, że silne i długotrwałe emocje osłabiają się biologicznie, wywołując między innymi stres, bezsenność.

Ta emocjonalna destabilizacja z organicznym kompromisem może intensywnie wpływać na układ odpornościowy i zaburzać równowagę biochemiczną aktywności metabolicznej komórek, narządów i tkanek. Fakty te zwiększają możliwość pojawienia się komórek z niekontrolowanymi procesami rozrodczymi i/lub syntezą białek, enzymów lub hormonów, dając początek komórkom z tendencją do powstawania guzów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj