6 rzeczy o raku, o których większość ludzi nie lubi rozmawiać

0

Wszyscy wiedzą, że zachorowanie na raka jest złe. Ale są strony raka, które mogą być okropne i wielu pacjentów o tym nie mówi. Tak, nadal istnieją tabu i nie mówię o rzeczach takich jak wymioty po chemii. Po latach leczenia zauważyłem kilka rzeczy, którymi chciałbym się podzielić.

„Konkurencja z rakiem” jest prawdziwa

Nie miałam chemii, bo mój doradca wybrał inne kuracje i z tego powodu nadal mam długie włosy, ale przeszłam tyle operacji i lat przyjmowania suplementów, które zmieniły mój wygląd. I właśnie dlatego, że mam długie włosy, reakcje ludzi na wiadomość o tym, że mam raka, mogą różnić się intensywnością, od suplementkiego westchnienia do krzyku. Czułem, że ludzie myśleli, że to nic, tylko dlatego, że wciąż mam długie włosy… czuli, że rak nie jest prawdziwy. Istnieje poczucie rywalizacji o to, co jest „gorsze” podczas leczenia raka, ale nie widzę sensu konkurowania z rakiem. Chociaż konkurencja jest realna – i nikt tego głośno nie mówi. Ale mówię!

ludzie znikają

Chociaż rak przekazuje obraz koleżeństwa wśród pacjentów, rodziny i przyjaciół, wiele osób nagle znika. Zwykle mówią, że będą tam dla ciebie, czego potrzebujesz, i nagle ich już nie ma, co powoduje, że pacjent jest zdezorientowany i niezbyt szczęśliwy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj