Yin Yang Huo – opinie – forum, cena, gdzie kupić?

Yin-Yang-Huo-

Epimedium czyli Yin Yang Huo jest dużą, liściastą rośliną pochodzącą z Chin. Za swoją rzekomą seksualną potencję otrzymała humorystyczny moniker “napalonego koziego chwastu”. Roślina ta ma krótkie, cienkie łodygi i duże, zielone liście w kształcie łopaty, które są zbierane latem i jesienią. Niektóre gatunki epimedium zawierają również zielone lub purpurowe kwiaty, ale wszystkie mają te same właściwości lecznicze. Naziemne części rośliny, w tym łodygi, są stosowane w ziołowych środkach leczniczych.

Epimedium jest stosowane w różnych schorzeniach. Czasami używa się go samodzielnie lub z remanią w celu leczenia impotencji i częstego oddawania moczu, a także jako afrodyzjak. Stosuje się go również w leczeniu artretyzmu, stanów reumatycznych, bólów pleców i skurczów mięśni. W tradycyjnej medycynie chińskiej uważa się, że epimedium tonizuje nerki, wzmacniając jang nerek, rozpraszając wiatr i eliminując wilgoć.


Ile epimedium należy przyjmować?

Większość lekarzy zaleca 6-12 gramów epimedium w zależności od leczonej choroby. Zioła można wywiercić w wodzie na dawkę doustną, ormakularyzować w winie na napar. Poddusić do miękkiego ekstraktu lub rozetrzeć w proszku.

Jakie formy epimedium są dostępne?

Suszone liście epimedium można znaleźć na niektórych rynkach azjatyckich i w specjalistycznych sklepach ze zdrową żywnością. Dostępne są również proszki i ekstrakty z epimedium.
Co może się stać, jeśli wezmę zbyt dużo epimedium? Czy są jakieś interakcje, o których powinienem wiedzieć? Jakie środki ostrożności powinienem podjąć?

Ponieważ epimedium ma działanie “wysuszające” w tradycyjnej medycynie chińskiej. Nie powinno być stosowane w przypadkach nadpobudliwości ognia z powodu niedoboru jinu lub przez osoby, które w inny sposób mają niedobór jinu. Jak wynika z tego pisma, nie są znane żadne interakcje lekowe z epimedium. Jak zawsze należy skonsultować się z wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia przed zażyciem epimedium lub innego suplementu diety lub środka ziołowego.

Efekt Yin Yang Huo

Słodkie, ostre, ciepłe; weszły meridiany nerkowe i wątrobowe.
Działania

Tonizuj nerki i ciepłe jang, wzmacniaj ścięgna i kości, rozpraszaj wilgoć od wiatru.


Wskazania

Wskazana jest na impotencję, sterylność mężczyzn, sterylność kobiet z powodu przeziębienia w łonie matki. Moczenie, częste oddawanie moczu, duszność typu niedobór yang i inne objawy spowodowane niedoborem nerek, ponieważ może ogrzać nerki i tonizować yang. Jest ciepły i suchy w właściwości i bardzo silny w działaniu tonizujące yang i leczenia impotencji. Dlatego też jest bardzo odpowiedni dla impotencji i męskiej sterylności z powodu zimnej istoty spowodowane przez niedobór yang nerek. Dla impotencji i męskiej sterylności z powodu zimnej esencji, może być stosowany jako preparat alkoholowy pojedynczo lub w połączeniu z ziołami tonizującymi nerki i yang,. Na przykład, jest stosowany z Ba Ji Tian, Tu Si Zi i Rou Gui w formule Xian Ling Jiu z Yi Xue Qi Meng (Oświecenie Medycyny)

Dla nerek yang niedobór towarzyszy niedobór esencji nerkowej, jest on połączony z nerek yang i toników esencji nerk. Na przykład, jest on używany z Xian Mao, Ba Ji Tian Gou Qi Zi i Shu Di Huang w formule Zan Yu Dan z Jing Yue Quan Shu. Dla nerek yang niedobór, i sterylność z powodu zimna w łonie matki. Jest połączony z kidney-yang-tonifying, krwi i esencji uzupełniającej zioła. Na przykład, jest on używany z Lu Rong i Zi He Che. Dla enurezy, i częstego oddawania moczu z powodu braku bezpieczeństwa nerek. Jest on połączony z kidney-yang-tonifying i oddawania moczu zmniejszające zioła, na przykład, jest on używany z Shan Zhu Yu, Sang Piao Xiao i Fu Pen Zi. Na kaszel i duszność typu niedobór z powodu niedoboru nerek i odwróconego przepływu. Jest on połączony z nerki-tonizujące i ogrzewające płuca zioła, na przykład, jest on używany z Bu Gu Zhi, Hu Tao Ren i Wu Wei Zi.

Zalecenia

Jest bardzo odpowiedni dla przewlekłego bólu stawów, słabe ścięgna i kości z powodu choroby dotykającej wątrobę i nerki, lub niedobór yang nerek ze słabymi ścięgnami i kośćmi atakującymi przez wiatr-tłumienie bólu stawów, ponieważ może tonify yang nerek, wzmocnienie ścięgien i kości, i rozproszyć wiatr-tłumienie, który jest podobny do Ba Ji Tian, ale silniejszy w tonify yang nerek, leczenie impotencji i wiotkość z powodu jego właściwości ciepłe i suche. To jest powszechnie w połączeniu z ziołami do tonify nerek i wątroby, wzmocnienie ścięgien i kości, i rozproszyć wiatr wilgoć. Na wiatr-zimno-tłumiącą artrealgię, ból lędźwi i stóp, wiotkość kończyn, na przykład, jest używany z Du Zhong, Fu Zi, Bi Xie w formule Xian Ling Pi (Yin Yang Huo) San z Sheng Hui Fang.